Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 16:42:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 109
Total: 109

109 гости, 0 потребители

Помощ за auto shut down на Mac Mini

Започната от OXYGEN, 16-11-2015, 21:45:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

OXYGEN

Здравейте,
Имам едно Мини, което ползвам без монитор за Плекс сървър, Time Machine backups и т.н. Реших тези дни да го настроя да се изключва всяка вечер в определено време и да стартира сутрин. Просто няма смисъл да работи денонощно и само да ми шуми вентилатора му.
Настроих си го и го изгасих. На следващия ден си беше тръгнало както тряба и забравих за него. Обаче снощи забелязах, че е подминало часа за изгасване, а работи. Логнах през Screen Share да видя какво става - беше натрупало няколко popup-а да потвърдя за гасенето, защото има логнати remote users или нещо подобно. Явно и предните вечери е опитвало, но понеже имам няколко макбука вързани към него за Time Machine backups и първо иска потвърждение (Въпреки, че те по това време бяха в sleep). Това реално пречи на Mini-то да се изгасва само.
Та въпроса ми е - има ли как да елиминирам това потвърждение? Или пък някак да го автоматизирам? Automator.app може ли да свърши тази работа?
Ще съм благодарен на съвети как мога да го направя да се гаси.

IVooDooI

 Можеш да си направиш през терминала много елегантно решение - например в кронтаб:

$crontab -e

и вътре:

47 17 * * 1-5 shutdown -h

този ред ще гаси компа всеки ден от понеделник до петък в 17:47ч. Ако имаш конкретно време, в което искаш да го гасиш кажи.

OXYGEN

Благодаря.
А за включване да си ползвам от менюто ли?
Този метод ще окаже ли влияние на проложенията, които стартират сами винаги?

IVooDooI

 Не те разбирам :? Как така за включване? Тази команда просто подава сигнал на машината да се гаси в зададено време... нищо повече.