Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 17:34:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 102
Total: 102

102 гости, 0 потребители

Ремонт на кабел за Iphone 5, 5S, 6, 6S

Започната от ManyG, 16-10-2015, 20:54:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ManyG

Изгоря ми кабелчето... Преди малко включвам да ми се зареди телефона и нищо не се случва.
Хванах биксата която влиза в телефона и беше доста топла...
Отворих я и интегралната схема пече яко. Някой знае ли каква е защото от това което пише на нея нищо не се разбира - А813.
Диода е ясен - WT-3401.
То е ясно, че ще се купи нов кабел, но мерака ми е да сменя интегралната схема и да го оправим и този ;)

jell0

Сигурно най-лесно ще стане като купиш нов кабел и му извадиш интегралната схема, за да я сложиш в разваления.  :)

Като напишеш iphone lightning cable chip в Google, излизат много статии за тайнствените чипове, без да дават много информация.

freesoul

Аз успешно отремонтирах 2 кабела, чиито проблем се оказа скъсване на жичките непосредствено преди връзката с въпросния чип.. и тъй като у дома има един чифт малки палави ръчички дето дърпат на посоки, се наложи да подсилвам конектора с няколко слоя термошлаух.

Прикачам снимка с резултата.
Retina MacBook Pro with an Iris

Константин

Здравей, разбирам проблема ти, но ако ти е интересно и ти се занимава можеш да ги ремонтираш безкрайно.
В дигитален център ( dice.bg) има понякога lighting кабели по 5/9/12/15 лева - намаляват ги. Купи си 2-3 броя и ги подсили със Сугру. Продава се на сайта им www.sugru.com но ги има и в продавалника. На сайта им ще видиш много начини на приложение на този силикон. Аз така си подсилих кабелите на зарядните на Макбуковете си.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.