Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 19:21:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 93
Total: 95

93 гости, 2 потребители
forka2k, georgi.marinov

Magic Keyboard, Magic Mouse 2, Magic Trackpad

Започната от Морт, 13-10-2015, 16:01:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

#15
Пристигнаха ми мишока и тракпада.
За мишката - с 9 гр. по-лека, изобщо не се усеща разлика спрямо старата. Обаче се плъзга доста по-леко и бързо. Дотолкова, че ме принуди да си намаля скоростта от настройките. Това обаче не е лошо. Вече не стържа по твърдия мауспад. Все едно съм му сложил смазка :) Впечатление прави по-шумния клик, но не бих казал, че е дразнещ.
Отново ми се иска да питам дизайнерите в Епъл как решиха да сложат порта на толкова тъпо място? Толкова ли не можаха отстрани да го турят! Другото, което няма да им простя е това, че не са сложили форс-тъч - напълно недоумявам защо, след като през 5 г. си обновяват аксесоарите, а дотогава това ще е стара технология.

За тракпада - огромен. Много приятна матирана повърхност. Доста беличък, но не дразни, по-скоро се притеснявам да не се зацапа с времето. Това, че вече е възможен клик навсякъде е най-огромният плюс. Именно трудния клик в горната част на стария ме отказа да го ползвам, макар че се мъчих на няколко пъти. Форс тъч-а е приятен, вече има и опции в BetterTouchTool за него, но все още не съм си играл да тествам. Това, което на мен лично не ми допада, е че звукът на клика е много тих, особено в сравнение с този на мишката. Има настройки за дори по-тих клик звук, но не и за по-силен. Иначе се чувства точно като тракпад на макбук. Тук вече са сложили лайтънинг порта на удобно място и може да се работи, докато се зарежда. Дори мога да го зареждам с 12South iPhone дока ми, макар и да изглежда малко нелепо :)

The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

faire

Да споделя, че батерията на тракпада изкара до днес (в момента е на 2%) или иначе казано - 25 дни. Не съм го изключвал и е работил почти постоянно. Свикнах да ползвам често force touch-a и мога да заявя, че тракпадът тотално замени мишката ми! Щом вече и в PS няма проблеми :) Понякога хълцука при drag-n-drop с клик ако пръста, който движи курсора, е доста близо до клик-мястото. Затова често ползвам 3 пръста (без клик) за местене на прозорци и файлове. Интересно, че тази опция вече не е налична в настройките и явно не може да се изключи, но за сметка на това, Епъл все още дават информация за смяна на батериите :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

Ако е за функцията за провлачване с 3 пръста - има я налична, но се крие в настройките за Accessibility.
UI designer and developer