Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-04-2024, 11:56:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: yngacalt
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 117
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 103
Total: 103

103 гости, 0 потребители

Magic Keyboard, Magic Mouse 2, Magic Trackpad

Започната от Морт, 13-10-2015, 16:01:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Морт

http://arstechnica.com/apple/2015/10/mini-review-apples-new-magic-keyboard-magic-mouse-2-and-magic-trackpad-2/

Мишката единствено, че е с вградена литиево йонна батерия. 2 минути зареждане - 9 часа работа.

Тракпадът изглежда достоен ъпгрейд - по-голям, с форс тъч.

Но шибаната клавиатура е пълна подигравка.
Бутоните са с намалено потъване?!?! Защо някой би го направил на отделна клавиатура, която не е вградена в безумно тънък лаптоп?
Няма подсветка.
По-скъпа е!!!
Разбира се, няма пълноразмерна клавиатура с numpad и бутоните над стрелките.

Всъщност, всичките са по-скъпи. Ебаси и ъпгрейда, честно.
.fr

faire

Скука.
Много е странно защо мишката няма форс тъч и защо са й сложили лайтинга отдолу. Нищо ново по жестовете и дизайна. Уж по-добро плъзгане, ама аз и сегашната успявам да я плъзгам.

На клавиатурата само аз ли не виждам какво й е магическото? Може би само цената...

Тракпада няма да го коментирам, понеже на десктоп да се ползва тракпад, е просто дебилно.

Хубаво сложиха литиево-йонни батерии и лайтънинг кабели за зареждане, но дотук. Нищо ново и интересно. За 3-4 години това ли успяха да измислят?
Както винаги става с големите компании - поднасят ни на час (година) по лъжичка, за да може потребителя да изпитва желание за нужда. Да купува. Да има най-новото...


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Морт

Със сегашната форма на мишката не мисля, че има къде другаде да се сложи порта адекватно. Ако е отстрани ще се пречка и ще дразни докато я държиш. Така или иначе се ползва малко и рядко.

И аз очаквах force touch мишка. Може би без клик, с вибрация, като новите тъчпадове. Кор.

За жестовете поне винаги има http://www.bettertouchtool.net
.fr

Fantomas ^

iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

pravdo

Най-после литиева батерия, че ми писна с тия АА.
Аз съм доволен.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

bluesky

Добър Вечер на Всички Колеги!

"Новата" клавиатура по layout е ПЪЛНО ОТСТЪПЛЕНИЕ от оптимума. Окото различаваше определено по-малките бутони отгоре, както и стрелките (наляво, надясно, нагоре, надолу), т.е. логически бе по-организирано.

Липсата на нумеричен "пад" я прави напълно неизползваема от професионалисти в един куп области на дигиталната техника - целта е да Ти я "пробутат" с някаква Машина Apple, с презумцията, (подразбирането), че по-късно или веднага ще си КУПИШ ОЩЕ ЕДНА, вече ИСТИНСКАТА клавиатура, с пълен набор клавиши, функции и пр.
Липса на подсветка от Apple в настолна клавиатура - в края на първата четвърт на 21 век?
Нелоялно.

Дизайн - унисекс, т.е. хермафродитен, в "най-добрия" случай, обратен. Педалска работа.
Не ме впечатли с нищо еволюционно. Apple май тъпчат на едно място (по някои показатели).

faire

The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Морт

На мен ми е смешно, че докато се зарежда седи обърната като умряла костенурка :D

От друга страна, изглежда, че освен че се пързаля по-добре, е и с нов доста по-прецизен сензор, който работи по-добре на лъскави повърхности.
.fr

faire

На лоджитек мишките на стъкло работят..
И все пак колкото и да плюя, ми се налага да купувам нова мишка за мак и ще взимам новата, поне от батерии няма да има нужда. Питах в криейтив - чакат ги през ноември..


via Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Пиф

#9
Цитат на: bluesky - 14-10-2015, 23:51:13
... Окото различаваше определено по-малките бутони отгоре, както и стрелките (наляво, надясно, нагоре, надолу), т.е. логически бе по-организирано....
За окото си прав, но все пак клавиатурата не е за очи, за пръсти е. А за мен, досегашната куцаше именно, заради умаления ред на функционалните бутони. Пръстите ми са от големите и определено ми малееха въпросните бутони. Може би трябваше да вкарат малко по-голямо разстояние между реда с функционалните бутони и горния цифров ред.
Цитат на: bluesky - 14-10-2015, 23:51:13
Липсата на нумеричен "пад" я прави напълно неизползваема от професионалисти в един куп области на дигиталната техника ...
За това си донякъде прав, но същото важеше и за предния модел. iMac и досега се продава с малката клавиатура, ако искаш голяма - отделно. Всъщност iMac според спецификациите не е професионална машина, а по скоро home desktop. Машината за профи употреба си е Mac Pro, но той пък се продава гол като църковна мишка.
Цитат на: bluesky - 14-10-2015, 23:51:13
...Липса на подсветка от Apple в настолна клавиатура - в края на първата четвърт на 21 век?
Нелоялно. ...
Сменил съм не една клавиатури, за професионална употреба подсветка досега не ми е била нужна. Имах една, не беше епълска, подсветката и по-скоро ме дразнеше отколкото да ми помага с нещо. На работното ми място светлината е слаба, мека и приглушена, но никога не е тъмно, не обичам да работя на тъмно, екрана ми избожда очите. Затова белите бутони със тъмно сиви букви са просто перфектни за моята работна обстановка.
Решението за литиевата батерия приветствам, като знам колкото батерии похарчих.....    Виж мястото за зареждане наистина е странно. Ако издържат достатъчно дълго батериите и зареждане е необходимо един път на 2-3 седмици - ОК, поносимо е (но силно компромисно).
Като пристигнат и тук тия нови джаджи, ще ги пипнем, ще ги тестваме .....   тогава мненията ни ще са миродавни. Сега само си "чешем езиците"  ;D

faire

Е, то и мак про-то си плаче вече за ъпдейт, но от Епъл са заети да пускат розови айфони.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Пиф

Цитат на: faire - 15-10-2015, 20:20:56
Е, то и мак про-то си плаче вече за ъпдейт, но от Епъл са заети да пускат розови айфони.
Имайки предвид някой общоизвестни факти, явно розовата линия ще заема все по-голяма част от продуктовата им гама. Дано не засегне пряко десктопите, че един розов "чушкопек" би бил истински убиец на макинтош феновете.

Морт

За мен литиевата батерия има един съществен минус - мишката е капсулована и цялата в лепило - батерията няма сменяне. Моята мишка е на 5 години, за това време съм сменил 2-3 комплекта презареждаеми батерии. За 5 години вградената литиева батерия ще почне да изкарва колко - 1/3 от времето си? И после? Пак 80 евро за мишка, защото батерията умира?
.fr

IVooDooI

Цитат на: Морт - 16-10-2015, 11:11:23
За мен литиевата батерия има един съществен минус...
... и един съществен плюс - все пак за това е батерия  :police: :P

bluesky

Като "моментен" извод, (дано да е само моментен), спокойно можем да обобщим, за съжаление, че "махалото" е зашкалило в другата посока - в името на вече неясно каква естетика Apple започна сериозно да пренебрегва инженерните въпроси при проектиране на изделията - а може би това е и целта - купувай, купувай купувай... и опро-фанявай публиката в посока "шир(око)-потреб(ление)"...

Иска ми се да греша, хе, хе, хеее... Но съм сигурен, че съм прав.
Просто Apple си вземаха бележка - навремето правеха Машини, с които можеш да караш години - но от това и щяха да фалират, (от една страна) - тогава имаха много малък пазарен дял  - и с Машина, вършеща работа години наред - нямаше откъде да им дойдат нови стотинки. (така например един Power Mac 8100/80, с UpGrade на 10-та година до G3, служи вярно 14! години).

Сега - вече като "реномирана" марка, са решили никога повече да не допускат подобна ситуация. От фирма за Креативни професионали се преориентираха към "Дизайн Фирма", която "...change the World...", стимулирайки "потребление".