Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 02:27:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 131
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 122
Total: 122

122 гости, 0 потребители

The Best Design Studio Еquipment

Започната от bluesky, 21-08-2015, 15:01:48

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

bluesky













Добър Вечер на Всички!

Когато в Студиото си имате няколко помощника, като тези на снимката, Мария и Самурай, то не е никак трудно да Ви помогнат да си залеете с кафе клавиатурата...

Тогава се запретват ръкави, и с помощта на спирт и малко късмет, и донякъде инженерно-технически кураж, се пристъпва към минимизиране на щетите...

Този път - успешно... Всичко е добро, свършва ли добре...
Клавиатурата, от втория път, "...зацепи...", всички клавиши отново функционират перфектно... сглобяването на клавиатура, така, че да заработи отново както преди, си е винаги въпрос и на шанс...

bluesky

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ И БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ!


zlia

Айде стига бе. Деня на Европа е на 8-ми май. Само да знаеш. Айде нема нужда от пропаганди и петолъчки. Това време минА


Sent from my iPhone using Tapatalk

bluesky

Добър Вечер На Всички!

Историята, скъпи Колеги, никога не е била отменяна - Тя отменя!

Лигльовците, с бръснати краченца и люзърите, победените "празнуват" ... "ден на примирението" и прочее евЛо-гейски измислици...

ПОБЕДИТЕЛИТЕ - ОСВОБОДИТЕЛИТЕ НА ЕВРОПА - ПРАЗНУВАТ ДЕН НА ПОБЕДАТА!

Константин

Подкрепям bluesky!
Никой тук не пропагандира, просто почит към тези, които са дали живота си за да имаме свободата ние!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

zlia

Ясно, благодаря за лекцията!
Венсеремус и слава на СССР !!!

bluesky

Браво, Колега, бързо схващаш.

Другата ти опция, ако въобще би оцелял, (ПОДНЕСИ ЦВЕТЯ НА МИЛИОНИТЕ ЗАГИНАЛИ... че си имал възможност въобще да се родиш...), е била да нахлупиш кафявата желязна чутурка и да крещиш: "...зиг, хайл..."...

bluesky

Добър Вечер на Всички!

Студиото Ни е на един дъх от завършване на сравнително голям и фундаментален Модул от Дейността Ни...
В тази светлина редно е да гледаме вече още по-напред... следващите стъпки ще бъдат може би малко по-близко запознаване с някои възможностти на разпространени 3D Програми...

Конкретно мисля да разгледам по-внимателно V-Ray for Sketch Up. Конкретната версия в момента тук е, (Mac Version), Sketch Up Pro 2017 (version) 17.2.2554. На тази версия съответства plugin V-Ray For Sketch Up (version 3.4).

Някой от Колегите запознат ли е с конкретната plugin V-Ray For Sketch Up (version 3.4). и работил ли е с нея?

Откъде може да се намери и КАК да се при-качи към Sketch Up Pro 2017 (version) 17.2.2554.? (засега с учебна цел, т.е. предполага се най-обикновено "кракване", по "рабоче-крестьянски", както казват аржентинците...)...

Пиф

Плъгините за Мак (пиратските) се намират определено по-трудно отколкото основните програми, за които са. Моят съвет е да намериш първо накаква работеща версия на плъгина, и след това по него да търсиш подходящата версия SketchUp. ....  порових из познатите ми места - не открих нищо за мак.

bluesky

Благодаря Ти, Пиф!

Ще се заема с подобно търсене тези дни...
Паралелно... Blender изглежда, не е за пренебрегване също... Освен че е Свободна Платформа, притежава и собствен Render (май)...
Всичко се познава в сравнение обаче... Така че само определено задълбочено "тестване" би показало коя от Програмите къде е "силна", и то по отношение на някакъв определен, зададен от нас критерий...

Засега сондирам за конкретни възможности на Дизайн инструментариум 3D... Подобни тестове навярно ще заемат месеци... твърде обемни са Програмите, свързани с 3D...
Изразните средства и така съм оптимизирал/минимизирал спрямо определени Проекти.

Ще Те държа в течение на нещата...   

bluesky



Добър Ден на Всички Колеги!

Продължавам с въпроси, които обикновенно интересуват Креативните звена - Дизайн Студио, Медия Агенции... а и всеки друг, на който му е интересно да плува в подобни еретични сфери...

Стара Истина е, че работата на компютър, (пред екраните), е свързана с принудително многочасово седене и вследствие на това, определено обездвижване...
Затова периодически ще се старая да споделям по някой ефективен "трик" - как работното място би могло да се превърне в едно по-привлекателно място за всички...
Игровият елемент е основен за Човешките Същества...
Никак не е трудно да вкарате, например игрови елемент, там, където прекарвате голяма част от времето Си...
И тогава, на всеки 45 минути, (абсолютно ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да правите 10-15 минутни почивки между сеансите Си на работа...)... спокойно можете да се заемете и с мини-баскетбол...

Аз например правя хартиени топчета и целя баскетболно кошче - за дива радост и забавление на всичките Ми фенове, между които са и три (3) Висши Същества, в Тази Реалност дошли при Мен във вид на Котки...

Йе-е-е-е... КОШ...!

bluesky



От 11 топчета в мрежата са 8!

Ефективност 73% - виждали сме и по-добри времена...

bluesky



НЕКА БЪДЕ ЧЕСТИТА НА ВСИЧКИ ОЩЕ ЕДНА ГОДИШНИНА КЪМ ХИЛЯДОЛЕТНАТА НИ ИСТОРИЯ!

bluesky

Добър Ден на Всички!

Бих желал да Ви покажа една от работите на Dr.-Ing.h.c. Ferdinand Porsche AG, който със Своя Талант и Естетика донякъде е и формирал представите ни за видимите Неща в Нашия Свят... От суровата мощ на германските танкове, през иконите в автомобилната промишленост... Фолксваген, Порше... та чак до Хард Дискове, в днешно Време.
Това е Външен Хард Диск LaCie, Дизайн на Ferdinand Porsche. Максимално изчистени линии, естетична алуминиева опаковка, гарантираща здравина при транспортиране, добро охлаждане, (кутията сама по себе си служи за радиатор, отвеждаща топлина), добра визуална интеграция с други висококачествени електронни устройства и компоненти.

Интерфейсът е USB-C, Power cable-a, (буксата) и фиксиращ работата светодиод са разположени един до друг, ясно защо..., това облекчава както проектирането на платката, така и производството на отверстията в кутията.
Прилагам снимки.






bluesky



Висше Същество Камелия, спуснало се в тази Реалност, споделяйки с Мен Живота Си