Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 16:14:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 46
Total: 46

46 гости, 0 потребители

The Best Design Studio Еquipment

Започната от bluesky, 21-08-2015, 15:01:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Пиф

Продукти като Crossover, Wine, VMware, Parallels и т.н. позволяват работа с 3D софтуер (по-сериозен) само колкото за "дзяк и бяг", особенно когато се изисква и хардурерно ускоряване. Отваряш, поглеждаш, цъкваш едни-два пъти (ако успееш) и затваряш. За по-продължителна или натоварена работа - единственият шанс е реален Windows.

Константин

Пиф,
Crossover не е съвместим с много програми, или трябва да се тества с определени ОС и сценариите са много и различни.
Но виртуализацията като цяло не е нещо измислено и глупаво и нестабилно. Тук не съм съгласен с теб.
В целият свят поне %99.9 от клъстерните и сървърни решения са виртуализирани. Отдавна никой не купува отделни машини за да си построи клъстер или ферма за каквото и да било.
Взема се една машина мощна и всички сървъри се виртуализират под VmWare, Hyper-Vи т.н.
Работят беупречно! Гарантирам.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Пиф

#122
Константин, абсолютно съм съгласен с теб. Не съм на ТИ със сървърните системи, но знам, че виртуализацията се използва много там. Не споделям мнение, че тя е нещо излишно, глупаво и т.н.
Мисълта ми беше конкретно за по-сериозния 3D софтуер (включително CAD). Такъв тип софт винаги има хардуерни изисквания, най-вече към видеокартата. Когато видеото не  е достатъчно мощно, работата се превръща в мъчение (ако изобщо е възможна). А за да използва софта видеохардуера читаво, му трябва директен достъп до видеото. До колкото знам, нито едно от десктоп приложенията за виртуализация не предлага директен достъп до виедокартата, а използва някаква емулация.
Crossover не съм използвал никога, тествал съм Parallels, VMware Fusion, Wine. Под Wine не можах да инсталирам практичуски нищо по-сериозно, с другите успях да подкарам всичко, което опитах, НО .....  работи куцо, зле (продължавам да имам предвид 3D програмите). Когато се отворят по-тежки модели, едно просто завъртане на камерата в пространството отнема време поне 10-кратно превишаващо същото при работа с реален уиндоус. Затова казвам, че става само за дзяк и бяг .....    работи, но необходимите компромиси са толкова много, че обезсмислят идеята .....

Константин

Пиф,
И аз споделям твоето мнение относно Wine-related програми, която е и Crossover. Всыщност емулацията при тях куца по отношение на видеото.
Това аз го забелязах при някои игри, които не работят заради несывместима видеокарта, но ако я пуснеш под Bootcamp Windows, то работят сывыршенно нормално, вероятно Windows си прави нещо и игрите си вървят.
Относно програмите при Crossover сценариите са много и при някой може да работи а при друг не.
Не съм използвал VmWare на Мака, имам лицензионен Parallel Desktop, но там също има проблем и ако в Паралел стартираш Windows, инсталирай на bootcamp. Но като цяло работи, проблемите са с видеото, което аз също потвърждавам!
Но в останалото програмите са виртуализация са изключително стабилни! Понеже аз съмпортвам продукти които са изключително под виртуалки и на моята Лаб машина имам над 20 виртуални сървъра ( Domain controller, SQL, SharePoint server Farm и други). Само работата на Full Crawl който обхожда контента за да може всичко да е searchable в една Шерпоинт Ферма това така натоварва всичко, че има особенни изисквания към  хардуера, но не и към виртуализацията.

Всъщност в крайна сметка ти добре си посъветвал да се направи bootcamp за да се използва Windows!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Добър Ден на Всички!

Днес Пост-вам, както обещах, най-лекия и елегантен начин да накарате Вашия Windows Дял, (в конкретния случай е Windows 8.1, а би могъл и да е Windows 10), да репродуцира звук.

Защото има случаи, когато даже след стриктно спазване на инструкциите, свързани с инсталиране на Windows Дял, чрез BootCamp Assistent, звукът на Windows Дяла, се губи.
При Мен конкретно, от няколко инсталирани Windows Дяла, на няколко различни физически Хард Диска, в един от сличаите звукът в Windows Дяла бе налице, докато в поне в 3 други случая, на 3 други физически Хард Диска, липсваше.

След изчитане и преглед на доста "иКсперти" в Нета, даващи най-причудливи съвети, как да се "върне" Windows звука, там, където му е мястото, а именно, да функционира, намерих най-лесното, кратко, и (според Мен), коректно решение на въпроса.

Това и споделям в услуга на всеки, който ще е заставен да мине по този път - нека да е по лесния начин.

Въпрос: На Mac, (macOS Sierra 10.12.6), се инсталира Windows Дял, (Windows 8.1), чрез BootCamp Assistent. Т.е. ВЕЧЕ, имаме инсталиран Windows Дял.

Симптом: Звукът на Windows Дяла, се губи, в същото време визуално зелените "барове" в менютата на Windows за звук, играят надолу-нагоре, (беззвучно, обаче).

Решение: Логиката, че визуално зелените "барове" в менютата на Windows за звук, се движат надолу-нагоре, (беззвучно), когато сме заставили Windows да "вади звук", например, пуснали сме нарочно музика... Ни настройва да мислим, че въпросът опира не в Windows, (сам по себе си), а в Mac (драйверите).

Конкретните Ни стъпки, за решението на въпроса, са следните:

В Mac среда - Отваряме BootCamp Assistent (Utilities). Следете жълтата стрелка-триъгълник, за конкретните кликания, които трябва да правите.

1). При включен Интернет, обезпечете USB (Hard Disk, PenDrive, FlashDrive), в някой от USB портовете на Вашата Машина. USB (Hard Disk-a) форматирайте предварително като MS-DOS (FAT32) формат, (с Disk Utilities app.).

2). Download the latest Windows support software from Apple. Continue

До броени минути необходимия Apple-ски Софтуер ще бъде качен на Вашия USB (Hard Disk). Ще Ви интересува там Папката, наречена BootCamp.

3). Рестартирате със задържане на alt бутон. Избирате Машината Ви да стартира през Windows Дяла.

4). Вече в Windows среда, намирате Вашия USB (Hard Disk), на който сте качили the latest Windows support software from Apple.

5). От USB (Hard Disk) намирате споменатата по-горе Папка BootCamp. Отваряте я. На нея намирате setup файл. Задействате го с двоен клик.

6). В откриващото се Меню User Account Control - Yes.

7). Открива се Boot Camp installer - Next

8). В Boot Camp License Agreement - I accept the terms... - Install

9). Започва инсталиране на Apple Software Update, (няколко минути).

10). При завършване на Boot Camp installer - Finish

11). Системата Ви напомня да рестартирате - Boot Camp - Yes

12). Вече имате функциониращ звук в Windows среда (както и визуално звуковите "барове" и на Windows, и на Mac, функционират синхронно).




























bluesky

Добро Утро на Всички!

Вече няколко пъти повдигаме Темата относно бъдещето на мощна тип MacPro Work Station.

И докато привържениците на марката чакат с надежда от Apple нова, мощна MacPro Работна Станция, то поне засега изглежда, че менаджмента на Apple е доволен с това, което има - ни рак, ни риба... нещо, разглеждано като генетична грешка от Майката Природа -  неопределен unisex...

Колегите от HP, без много парадиране, ЗАСЕГА, определено, още преди повече от 700 дни, свършиха такава комплексна работа, за която с право може да се каже:

- Apple, Apple... не можеш да ме хванеш...

Предлагам Ви
Review of the HP Z840 Workstation, Z27s Display & Quadro M6000.

https://www.youtube.com/embed/33rfvP9OTKU

bluesky


ggzy

...и така до първия ъпдейт на Уиндоус  ;D
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

bluesky

Ха, ха, хааа... така е...
...саттаниста били-ваксина-гейтс с цялата паразитна печатана зелена макулатура на Света така и не можа да закрепи сносна Операционна Система - сигурен признак за некадърност, заложена при раждането... нищо лично...

... всички коствени улики навяват на мисълта, че е правено нарочно...

Почти съм сигурен, че Стиви Джопс не преклони глава пред някаква неясна Концепция на някого и затова Му помогнаха да се пресели ненавреме...

Пиф

Хардуерни Дзверове има не един, надхвърллящи по спецификации и най-добрия Мак. Ревюто може и да перфектно, но започвайки с надписа "Proffesional editors, not actors" го обрича на тотален провал (ревюто, не машината). И после показвайки хубавците НЕактьори, направо ме зягубиха като зрител......

bluesky

Действително, за слабия начин на представяне... неоспорим факт.

Която и област да погледнем - винаги същото.
Високият професионализън днес не е "...на мода..."... разпад на ценностите добре заформят Новото Време - драстични промени чукат на вратата...

Купувайте пуканките и наместете дистанционното...

"...то ли еще будеть...?..." - Ха, ха, хааа...

Пиф

Много си прав, всички социално-исторически преломи са били предшествани от срив в ценностната система.

godo

Доста странно е в 21-ви век "Professonal Editor" да рендва на работна станция..
Mac only

bluesky

Да, действително...

...в 19-ти век редакторите "рендваха" къде-къде по-смислено...

bluesky