Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

24-04-2024, 21:19:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 645
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 220
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 111
Total: 112

111 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

The Best Design Studio Еquipment

Започната от bluesky, 21-08-2015, 15:01:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Най-добрите мишки на пазара са Меджик маус 2 и лоджитек Mx master 2s.
Аз лично много дълго време упорствах на Меджикa, че е супер скъпа и неудобна, ама след като видях нагледно с какви жестове разполага (и колко още могат да се добавят с BetterTouchTool) веднага си взех една (още първата версия, а след това и 2 ген.). Свиква се за около месец с ергономията (или по-скоро липсата на такава) и после вече става незаменима.
А лоджитека е за хора свикнали с големи тумбести мишоци с доста копчелъци. Наскоро взех такава, но не съм я ползвал сериозно досега. Някои неща по софтуера не ми допадат, но това е напълно нормално за тази фирма.
След всичко изписано дотук, да кажа все пак че от повече от година не използвам мишка за основна периферия, а епълския меджик тракпад. Дотолкова свикнах с него, че вече на мишка не ми е удобно. За пипкава дизайнерска работа (тифеци, ретуш и тн) може би не е най-удобното, но аз там вече свързвам айпад Прото и ползвам молива.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Пиф

За мен също Меджик Маус 2 е най-удобния мишок, който съм имал. Наистина изисква време за свикване с геометрията и формата ѝ (ергономията в никакъв случай не ѝ липсва). Преди да си взема Меджик Маус 1 имах един тумбест Лоджитех, тежка и масивна мишка. Дланта спокойно се отпускаше отгоре ѝ, само пръстите шареха по бутоните. По-късно, купувайки си първия iMac се сдобих с Маджик Маус 1, който в началото ми приличаше на спъцъркано бяло и лъскаво кюфте. Реших, че ще ми измаря китката липсата на стабилна опора (каквато ми осигуряваше моя стар Лоджитех), защото на тази мишка няма как да си отпуснеш ръката, почти цялата ѝ горна зона е чувствителна. Позайграх се, поразцъках, понастроих ....  от тогава друга мишка не ща. Имайки такава мишка е важно да се инсталира програмата спомената от faire или някоя подобна, тя дава възможност за настройка на практически всичко по мишката, може да добавя и множество нови функционалности. Първата версия на Маджик Маус ми създаваше леки ядове с характерните прекъсвания, дължащи се на лош контакт с батериите, но втората версия е почти безупречна.
3D софтуера си пасва идеално с мишката, движенията са много точни и прецизни. Отначало малко ми създаваше проблеми навика да връткам бързо скролера, но в последствие свикнах с плавното и леко движение.
Тези всички удобства при работа съм усещал единствено и само при работата на Меджик Маус (1 и 2) на macOS. Пробвал съм на Уидноус, но базовия драйвер на BootCamp не предлага кой знае какви настройки, може би и там трябва някакъв допълнителен софт за тунинговане и разширяване на функционалността, не знам, не съм тествал задълбочено. Но, говорейки за софт като 3DS Max (който няма версия за Mac, не се и планира скоро да има) явно се изисква основно работа на Уиндоус. А за там си мисля, че Меджик Маус не е най-доброто решение ....

Морт



Magic-ът е за третият вид захват. Доста по-щадящ е за китките.
.fr

faire

Лоджитекът никак не е лош. Удобно е да си настроиш страничните копчета за индивидуални команди в различни програми. Много меко се плъзга по бюрото за разлика от меджика (все едно стържа с шкурка). Добре обхваща ръката и бързо се свиква. Даже има много добър внедрен жест за misson control, който си го настроих и за още няколко неща като show desktop и смяна на fullscreen apps.



Единствените неща, които ме дразнят и няма оправия са:
1) яко кликат копчетата, чак дразнещо
2) скрола.. Има 2 режима - плавно и насечено (като всяка друга мишка). По никакъв начин не може да се мери с меджика и мултитъч капацитивната повърхност.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bluesky

Добър Вечер на Всички Колеги!

Много полезно, според Мен, е, че успяхме още веднъж "да си сверим часовниците" по отношение на мишките, (едно действително еволюционно устройство, родило се като обърнат "ball-track"...)...

И Слава Богу... Apple, любимата Ни марка, все пак е с едни гърди напред, чрез "Magic Mause 2", пред конкуренцията на колегите си, заедно със "стелф разрушителя" на Logitech - MX Master 2S.

bluesky

Почти завършваме процеса на новия "сет" на Софтуера, подгонен към по-съвременен Хардуер.

По идея на Пиф, и с право, за Windows Дяловете, поддържащи някои "незаменими", по липса на Мас еквивалент, (Autodesk 3Ds max Design), се ограничихме с Windows 8.1, като платформа.

Обаче, засега, този Windows 8.1, поне за Нас, няма звук в буквалния смисъл на думата. Т.е не "изкарва" никакъв звук, под никакъв повод...
Сет-ванията изглеждат наред, дали Ние не грешим нещо, тъй като не претендираме да познаваме Windows "света" досконално...

Дали някой не е изпадал в подобна ситуация - не, че Ни пречи липсата, но все пак някоя и друга, стратегическа Игра, не би пострадала, ако извади и Windows звук.

Някакви Идеи?

Константин

#111
Здравей, дай повече информация как сте инсталирали Windows 8.1 , чрез bootcamp?
Драйверите за твоят мак интегрирани ли са с инсталацията на Windows?

https://support.apple.com/en-us/HT204048
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Добър Вечер!

Инсталираме, стриктно спазвайки инструкциите на bootcamp, отнесени за Mac System 10.12.6 macOS Sierra.

Тази подпрограма се нарича точно:

Boot Camp Assistant version 6.1.0 ©2016, Applе
(върви със Sierra).

Тя изисква, (един от Методите), към Машината, по време на инсталиране на WINDOWS, да има закачен Диск (USB Type), което му обезпечаваме, за да качи от Интернет необходимите драйвери за WINDOWS, (като опциите са - би могло да се качи WINDOWS 7 или WINDOWS 8.

Всичко протича коректно, (без никакви "предупреждения" и "ексцеси", като Ние благородно и снизходително му позволяваме да качи WINDOWS 8.1 Professional от физически DVD Disk, който също му обезпечаваме от каретката с Оптически Диск (CD, DVD Writer-Reader).

което се и извършва, без Системата на "пикне", че нещо не и харесва.

Звук обаче няма, въпреки настройките, (надявам се коректни), във вече разпознатият и финализиран WINDOWS 8.1 Professional.
Дали не желае още някой "драйвер", как обаче да го накараме да си го "поиска", след като "той", WINDOWS, не се обажда, че нещо го боли-сърби...?

Константин

#113
Аз като го правих имаше една стъпка:
изтегляш драйверите за товят мак от сайта на Apple, това е един .zip който се разархивира на флашката където е вече инсталационния Windows, и след като се инсталира Windows драйверите автоматично се инсталират следвайки някакъв таск там койот е заложен.
Опитвам се да намеря драйверите, те могат да се свалят отделно и да се инсталират ръчно също!
Но това беше за Windows 7, при Windows 8 и по-нова процедурата е друга и може би това не е необходимо.
Мисля че е нужно да се намерят драйвврите и да се инстаолират ръчно!

Каква е машината?

ето ти таблицата с моделите и драйверите:
опитай да изтеглиш за Windows 7 и ръчно да ги обновиш!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Пиф

Здравей,
опита ли да ъпдейтваш Уинодуса и приложението Apple Software Update? Според мен започни първо от там, ако не стане - тогава опитай с ръчна инсталация ....

Константин

ето ти таблицата с моделите и драйверите:
опитай да изтеглиш за Windows 7 и ръчно да ги обновиш!
https://support.apple.com/en-us/HT205016
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Добър Ден на Всички!

Въпросът със звука на WINDOWS 8.1 го реших, (след по-обстойно запознанство с това, какво са правили другите при подобни симптоми)...

Има лек и елегантен път, ще пост-на по-късно стъпките.

Константин

Въпрос:
За продуктие които спомена че нямат версии за Мак, провери ли дали са съвместими с Crossover?
Това е много удобно решение също!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

За Crossover само сьм чувал, но не съм даже се интересувал какво може...

Ако е Виртуализация, то Аз имах VM Fusion на една от Машините... Да, виртуализацията е един от възможните пътища, при лека до средно-интензивна работа...

Константин

Кросовера е сиртуализация на една програма само а не на ОС.
Тя емулира с основата си всякакъв вид Microsoft Windows, но идеята е за пускаш програми в Мак ос без да влизаш в Windows.

Но аз сега проверих че не работи, макар че има скринове че е инсталирано:
https://www.codeweavers.com/compatibility/crossover/3ds-max-9
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.