Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

24-04-2024, 14:46:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 645
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 220
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 123
Total: 123

123 гости, 0 потребители

Отдалечен достъп до МакБук Про от друг компютър

Започната от papalin4o, 14-07-2015, 16:25:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

papalin4o

Здравейте.
Преди време имаше сайт LogMeIn и беше страхотен за отдалечен достъп до компютър Win или Mac.
Обаче стана вече платен и спрях да го ползвам.
Въпросът ми е, има ли някакво приложение което да позволява отдалечен достъп до компютър?
Знам за TeamViewer, но пък той иска парола. Варианта е освен ако мога да задам всеки път да бъде една и съща паролата.
Благодаря на всички.

XoXo

В TeamViewer-а можеш да си сложиш парола и винаги с нея да влизаш.

dreben

От голямо значение е, дали IP адреса ти е статичен, или диначичен. И в двата случая трябва да използваш пренасочеване на портове в рутера. Не знам доколко си навътре в материята затова спирам до тук.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

thebrainless

ОК възможно най-лесния и работещ начин google remote desktop. Влизаш дори през смартфон, използвам го изключително често, работи без никакви проблеми.
Stay hungry. Stay foolish.

Пиф

За TeamVewer не е необходимо отварянето на портове, работи с дефолтните портове за броузери - 80, 443 ....

dreben

 Да така е, само че аз нямах пред вид "Teamvewer", а да влиза по "ftp"  и "afp" протоколи. Teamvewer, по мое мнение е удобен да влезеш на някого в компа с негово разрешение с цел да му помогнеш с определена задача.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

IVooDooI

 И какво би могъл да направи с фтп/афп протоколи ? То като ще пренасочва портове 100 пъти по- добре е ssh да си пусне. И защо, както посъветва ХоХо, просто не си сложи статична парола на тийма ?

dreben

Какво би направил с протоколите на първо място е анонимност! При положение че машината в която искаш да влезеш е САМО твоя и никой няма достъп до нея, то без проблем си ползвай "тийма". В по-вечето случаи домашния комп се ползва от цялото семейство и  какво става, когато детето е седнало да игарае, или пък съпругата работи нещо на компа. Пренасочване на портове се прави един единствен път в рутера, е изисква се малко познаване на материята, но не е сложно. След което, се пише IP адреса и си в къщи. Какво правим, ако сме на гости, или на друг комп и собственика НЕ ЖЕЛАЕ да му се инсталирва "тийма"?
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

IVooDooI

 Ми той човека си е написал, че точно това иска и единствения проблем му е, че всеки път му иска различна парола. И айде ако обичаш да не ми обясняваш на мене как се пренасочват портове на рутер. За NAT нещо чувал ли си ?

dreben

Искам само да поясня, че това е форум и не го чете само един потребител. Имам пред вид, че някой би го устройвало един начин, друг обаче, алтернативния. И така трябва да бъде, да има варианти. Не бива да се спираме сдамо на едно решение. Никъде не съм отричал ползването на "тийма", точно обратното. Просто исках да споделя, някои от недостатъците.
Не разбирам мочето от горния пост, защо зеленее.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

IVooDooI

 Не аз, а ти зеленееш - и в други теми ти се е случвало... По твойта логика дай да опишем 1000 начина по които може да стане. Повярвай ми знам доста повечко начини от теб да се осъществи това, което иска момчето, но според мен трябва да му дадем този, който най- много го устройва. А ако ще си говорим за недостатъци точно афп и фтп имат доста за разлика от тийм-а.

angelvn

Колеги, стига сте си мерили...начините във форума.
Няма нужда от всяка тема да правим панаир.

Предлагам на автора на темата да опита следния метод:
- разрешаване на Screen Sharing през SysPrefs;
- връзване към машината с vnc://статичното-ip.

Аз го ползвам от доста години и в моят случай е удачен.

Aко се наложи достъпване от РС към Мак - също е възможно. Тук е описано как.
UI designer and developer