Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 06:43:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 131
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 50
Total: 50

50 гости, 0 потребители

Отлепен тъч iPhone 5s

Започната от pmetodiev, 14-07-2015, 00:09:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pmetodiev

Здравейте,

Имам следния проблем с iPhone 5s. Забелязах преди няколко месеца, че в горния десен ъгъл се появява малък луфт между тъча и корпуса на телефона. Сега даже когато го натисна леко на съответното място хлътва навътре и се чува нещо като изпукване. Притеснявам се да не стане по-зле положението, иначе телефона работи нормално за сега. Хубавото в случая е, че е в гаранция до октомври. Ще съм благодарен ако някой сподели подобен опит или даде съвет какво да го правя. Не знам дали в момента при нормално работещо положение ще ми отразят гаранцията в Мтел.

Благодаря на отзовалите се!
Keep Walking!

bboyg

Има ли шанс за снимка нещо... Много смнително ми се вижда това  ???

pmetodiev

Мога да направя снимки, но едва ли ще се види на снимките проблема. Като цяло разликата в двата ъгъла е по-малко от милиметър, но като го натисна се усеща. За съжаление това ми е 2-ри 5s заменен гаранционно. Една от причините беше подобна на сегашната. Тъча се беше разлепил леко и под предната камера беше попаднала прах. Но сега проблеми с работата на телефона няма. В крайна сметка ще отида до сервиза да ми дадат конкретно мнение.
Keep Walking!

Fifata

Един приятел си взе 5S от Теленор преди 6-7 месеца и той има същия проблем... Но нещо не му се връща за сега гаранционно. Горе в десния ъгъл си има луфт и леко хлопа.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Adamov

И аз имах 2-3 такива случая, всички (включително и моя предишен 5) бяха сменени гаранционно.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

Точно това е и причината да спра да купувам iPhone-и от български оператори. Сменях гаранционно всеки взет от тях модел поне по 2-3 пъти в рамките на гаранционния период. И така цели 3 поколения, все с надеждата, че следващото ще е ОК. Но не би... на всеки 5-6-7 месеца - смяна.
Накрая ми писна и си взех 5S от Германия. Телефончето е вече на година и няколко месеца и да чукна на дърво - не е мръднало.
Едно време като купувахме внос 2G, 3, 3GS от Щатско (AT&T) също не помня да е имало кой знае какви проблеми.

ПС. Бройките от бг операторите, които съм продавал във форума винаги са били "прясно" сменени гаранционно и с остатъчна гаранция.
UI designer and developer

walker007

Дори и да не е от България, няма гаранция какъв телефон ще ви се падне. До сега всичко което притежавам на Apple е от САЩ, относно проблема на колегата, моя 5s е от САЩ и имам същия проблем + жълтите петна по екрана (телефона е на 8 месеца, не е мокрен или изпускан), вчера бях в Creative Center-а защото ми писна да гледам жълтите петна, и момчето което прегледа телефона каза, че телефони с този проблем се заменят автоматично с ново устройство. Отиди преди да е изтекла гаранцията и си вземи новия телефон.
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

tanianikolovaaaaa

За колко време ви заменят повредените телефони с нови? Имам същия проблем, само че с iphone6.

Mistral01

Здравейте,

Телефона на жена ми е 5s и екрана и в горния десен ъгъл току що леко се разлепи.Телефона не е в гаранция ве§е и е изпускан отдавана(преди няколко години) и мисля,§е това е причината да се слу§и тази беля :)Та въпроса ми е-В Криейтив ако го занеса ще го залепят ли и горе долу на каква цена ;)

ManyG

и аз да се разпиша с на жената 5-цата същият проблем и то с дисплей от aliexpress. Преди време и спуках тъча без да искам и поръчах нов преден панел с дисплей от алиекспрес. Смених го и след 2-3 изпускания от нейна страна се разлепи в левият край по средата, но не пречи на работата и всичко е наред. И аз съм с петица, не е изпускан и няма този проблем.

Mistral01

Залепих го с капчица ;D

macsale

B7000

Универсално лепило