Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 13:51:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 168
Total: 168

168 гости, 0 потребители

Ще ми трябва човек за сглобяване на Хакинтош/Уин система

Започната от ivoodoo, 04-07-2015, 09:02:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivoodoo

Здравейте, има ли специалисти тук, които срещу  заплащане биха ми сглобили един Хакинтош?
Поздрави на всички.

Tihichko

Привет, има разбира се дори наскоро се предлагаше готова конфигурация. Отделен въпрос е до каква сума желаете да бъде сглобена машината.

ivoodoo


IVooDooI

 Особено ако не държиш да е нова машината, ше излезе "бати дзверо" :X :X :X

ivoodoo

Предпочитам ново, дано си прав, но SSD паметта ще ми дръпне пара, та не знам.
Имам доста въпроси, та ако някой се навие да ми помогне със съвети, вече съм намерил и компоненти на добри цени.
Само не знам, какви са компонентите още  ;D

IVooDooI

 SSD- то струва около 100лв. НОВО.
Ако искаш пиши ми на лични.

ivoodoo

Ето какво ми трябва:
Ще имам нужда от конфигурация, която ще ползвам за видеообработка (без 3D).
Искам да има MAC OSX и WINDOWS дял на отделни, физически SSD дискове. Мисля, че 80GB за системни дискове е добър обем.
Също така, че ми трябва и един добър, но не много скъп диск за данни - 500GB. Може би Intel SSD е добро решение.
Sandisk са ми любими, но май са много пари.
Колко SSD-та мога да вържа в дъното? Какво всъщност е положението със Trim, особено при Samsung? Май вече се поддържа от новото OSX. Mного е важно и двете ОС да си работят безпроблемно. Дано да може да се сглоби нещо такова, ако не - забравям Уиндоуса и само Мак ОСХ. Каква файлова система да се направи на третия диск за данни, така че да е достъпен и от двете ОС и може ли това да стане - файловете да са виждат и ползват от двете ОС? Ако е NTFS на диска с данни, не забавя ли системата?
Заради видеото, което ще се работи, приоритет ще е процесорът - 6 ядра поне, трябва да е Intel, заради Mac OSX. Xeon може би е по-добре от Haswell, така или иначе не ми трвбва вградено видео, а и е по-стабилен.
Два Xeon quad-core или един six-core? Колко нов модел да са процесорите, цената там варира. Също така, има ли смисъл от овърклок? На второ място е RAM паметта, ще искам поне 16GB, добра марка DDR3 или DDR4?? За дъното и модулите да позволяват ъпгрейд до 32GB.
- добро дъно, мисля че GYGABITE са идеални за Хакинтош. Видеото ще свърши работа и 2GB, трябва ми DISPLAY PORT и HDMI OUT.
Пак GYGABITE май са добе за Хаки. Ако има по-класно видео за добри пари, също е вариант, но приоритетът не 3D-то, а процесор и бързи дискове. Имаше някакъв вид "QUADRO" видеокарти, специални за
2D видео, или може би да си сложа EVGA? Аудиото ще ми свърши работа и интегрираното, захранване и охлаждане - надеждни и качествени. Оптично устройство заега май не искам да слагам.
Какво точно се печели от DDR4 и има ли смисъл спрямо цената? Ще искам да си пусна и някоя игричка под Уин сигурно, но това не е приоритет изобщо.
Ще ми се да се минат всички възможни тестове за хардуера след сглобяване, та да съм сигурен, че са ок нещата.

hpotter

Преди около година сглобявах за сина тази машина:

Motherboard: GA-Z87N-WIFI: 235 лв.
CPU: Intel Core i7-4790K: 669 лв.
RAM: 16GB 1600Mhz DDR3 (8x2): 280 лв.
Drives: 120GB SSD: 140 лв. 4TB HDD – WD40EFRX SATA6: 295 лв.
Power Supply; Corsair CS 550 Watt Modular: 150 лв.
Case: Fractal Design Node 304 (Mini ITX): 129 лв.

Видеокарта сложих по-късно. Машината е трепач! Допълнително трябва да се смени и Wi-Fi картата със съвместима.

Прочети това: http://www.tonymacx86.com/building-customac-buyers-guide-june-2015.html

УСПЕХ !!!



ivoodoo


ivoodoo

Здравейте!
Какво мислите за следната система?
GA x99 gaming/2011 V3 - дъно
intel 5820K
ssd 240gb kingston
2x7200 hdd в raid 0 през биоса, (той е вграден в дъното)
geil evo potenza ddr4 - 4x8gb
видео - GB GTX 970 - G1
В една тема намерих сложен OSX на подобна конфигурация. Дали ще може да се стане успешно Хаки и да вървят райд, куда, usb 3 и т.н. неща?
http://www.tonymacx86.com/yosemite-desktop-guides/151670-success-i7-5820k-4-3ghz-2x-gtx-970-ga-x99-ud4-yosemite-hackintosh.html
Поздрави!