Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 03:11:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 219
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 196
Total: 196

196 гости, 0 потребители

El Capitan

Започната от Adamov, 12-06-2015, 18:41:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

jicall

След направен комбоъпдейт с 10.11.1 положението при мен е следното:
- Добрите новини:
  - работят нормално използваните продукти на Adobe - Photoshop CC 2015 Acrobat Pro DC
  - работи екстра офис 2016 без никакви бъгове, включително проверка на правописа на български
  - работи нормално и безпроблемно любимата ми програма за дистанционното - Sofa control (нещо което ме притесняваше, тъй като няма нова версия от доста време)
  - работи добре последната версия на Steer Mouse

- Лошите новини:
  - не работи драйвърът за управление на майкрософтската ми про клавиатура IntelliType Pro, сайта им по този въпрос е замръзнал на 2011г., вследствие на което функционалните клавиши и комбинациите не работят.
  - не се сработва добре и USB Overdrive и по този начин оставам без решение за клавиатурата. Апълските ми обаче работят нормално, както и би следвало да се очаква.
  - изненадващо не работи и Xtra Finder, въпреки че на сайта си твърдят обратното. А не работи и Total Finder, но те поне си го признават без бой. Все пак дават едно палиативно решение,но на мен лично не ми допада и ще чакам появата на съвместим рилииз на която и да е от двете програми, дано не се наложи да е прекалено дълго очакването.
Това са ми наблюденията от снощи насам и дано да няма други неприятни изненади.
一番

Морт

За XtraFinder трябва да спреш системната защита срещу пипане по системни процеси, както е описано тук - http://totalterminal.binaryage.com/#sip
.fr

jicall

Благодаря, Морт. И аз го открих това късно снощи, но не остана време да пробвам. Надявам се да се прибера по-рано днес и да стане. Намерих и подобно решение за клавиатурата. Ако вземе всичко да проработи от раз ще си сипя голяма чаша червен пелин и ще изпадна в самадхи.
Поздрави.
一番

ProstoAZ

Проблемите с МАЙЛ АПП идват от там, че в официалния релийз имаше проблем с ИЗПРАЩАЩИЯ СЪРВЪР на icloud САМО пощите. Просто липсваше. А нямаше възможност да се въведе ръчно.

Така непрекъснато излизат разни прозорци да съобщават за проблеми. В бетите това е оправено.

С Офис работя - върви гладко и приятно.





iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

jicall

Успях наистина. Сега и клавиатурата и XtraFinder си работят нормално и нямам забележки към капитана,всичко е както трябва. Чак не ми се вярва че е така.
一番

faire

А тази защита добре ли е да се спира?
Питам само защото ми трябва опцията на xtra Finder да сортира папките най-горе.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

jicall

Описаната процедура всъщност спира само частично новото отроче по сигурността на Апъл. И разбира се всеки сам трябва да прецени за себе си дали това е приемливо, аз го прецених точно по този начин. Като добавка само мога да кажа че няма проблеми и XtraFinder да е инсталиран предварително, след като се направи процедурата, започва да си работи.
一番

Adamov

От вчера е налична за сваляне и първата бета на 10.11.2. Според информацията, която съпътства този рилийз, областите, върху които е съсредоточена бета версията са следните:

● Graphics
● Mail
● Wi-Fi
● Calendar
● USB
● Notes
● Photos
● Spotlight
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ponski

Цитат на: Adamov - 28-10-2015, 10:21:37
От вчера е налична за сваляне и първата бета на 10.11.2. Според информацията, която съпътства този рилийз, областите, върху които е съсредоточена бета версията са следните:

● Graphics
● Mail
● Wi-Fi
● Calendar
● USB
● Notes
● Photos
● Spotlight

Т.е. пишат нова OS? :D Майтапа настрана, за сега работя с 10.11.1 и нямам някакви оплаквания.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

Adamov

Бе ти се майтапиш ама не си далече от истината. Една кофа бета версии и пак не могат да оправят проблемите. Направо не знам кво да мисля вече.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Морт

#175
.
.fr

ponski

Напоследък прави впечатление, че бързат да пуснат софтуер, заради самото му пускане, пък за да се намират на работа докато дойде време за следващото пускане на основна версия се занимават да правят фиксове на текущата... Нещо сериозно сбъркаха, ама да видим...
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

Морт

По-скоро всяка година нова major версия е твърде претупано.
.fr

ProstoAZ

При мен, откакто съм на Бета, не ми работи MacUpdate програмата. Показва ми постоянно АПС мисинг и съвет да погледна дали има всички пермишъни.

Писах дори на МакЪпдейт, пренасочиха ме към стандартния начин за справяне на проблема, който при мен не върви.

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Adamov

Пробвай с новата бета версия 10.11.2 :) Може да помогне.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd