Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 11:42:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 134
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 119
Total: 120

119 гости, 1 потребител
smnelse

El Capitan

Започната от Adamov, 12-06-2015, 18:41:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Tihichko

#150
Привет, ми може да изтеглитe Маварика от торент-сайтове има го и да си направите флашка.
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4462718

HQ

Аз съм от Варна, ако искате да се уговорим да го донесете в офиса да го преинсталираме.

godo

Или просто да пробваш да направиш чиста инсталация?
Mac only

Морт

Има някаква греда с Photoshop CC (може би и други Adobe неща) и капитанът и записването на файлове.
На абсолютно легален Photoshop CC 2015 на Macbook Pro записвахме файл, който след това на друга машина с (легален) Windows и също легален Photoshop CC 2015 не се отваря...

Като гледам се е случвало и на други, още от бетите.
.fr

Antonina.Valcheva

Изтеглих си от тракера iso файла. Може ли някой да ми подскаже как да направя bootable disk с този iso file, като не е dmg?
Imac 21.5 late 2013, Intel core i5, 2.9 GHz, 8gb 1600 Mhz DDR3, NVIDIA GeForce GT 750M 1024 MB

Пиф

#155
Цъкаш 2 пъти на ISO-то, ще се моунтне подобно на DMG-файл. Вътре в моунтнатото устройство трябва да има файл Install OS X Mavericks.app. Копираш този файл в Applications. Тикаш флашка мин. 8ГБ. Форматираш я в OS X Extended (Journaled) - GPT. Кръщаваш новоформатираната флашка USB. Отваряш Терминала и пишеш следното:
sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/USB --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app
Цъкаш ентър и чакаш. Обръщам ти внимание, че няма прогрес бар или нещо друго, което да ти показва колко от процеса е минал и колко остава. Просто когато свърши курсора минава на следващия ред и изписва това, което пише в началото на реда, преди командата от по-горе.

Tihichko

Цитат на: Antonina.Valcheva - 21-10-2015, 13:53:55
Изтеглих си от тракера iso файла. Може ли някой да ми подскаже как да направя bootable disk с този iso file, като не е dmg?

Привет, винаги може да го обърнеш формата погледни това клипче. Само трябва да го направите в обратен ред.
https://www.youtube.com/watch?v=gBPvZeom8yY

angelvn

@Antonina - най-добре първо опитай да си инсталираш на чисто El Capitan.
На двата ни лаптопа вкъщи няма никакви грижи с новата OS X, но и на двата са правени чисти инсталации.

Не бих се върнал на стара версия и да кретам на нея само защото при ъпдейт на новата се е омазало нещо, което може да се оправи с чиста инсталация и връщане на бекъп.
UI designer and developer

ProstoAZ

Потвърждавам, че с чиста инсталация се оправя всичко.

Но е много играчка. Моят рестор е 4-5 часа, самият инсттал и той два-три... Губи се много време.

Жалко, че няма инструмент, който да покрие само системните настройки и да ги рефрешне.
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

netizen

Combo update дали няма да оправи тези неща?

Adamov

Може и да ги, може и да не ги. При всички е различно. Можеш да пробваш най-малкото :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

След последния ъпдейт, почна през някакво време сам да ми изкача Mail.app. Някой друг да е забелязал? Доста дразнещо е.
Но от друга страна са фикснали проблема с поп3 пощите, който имах - постоянно изкачаше прозорец за паролата.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

Ха, значи не е само при мен.
Както си работя и изведнъж на външния ми монитор ми изкача прозореца на Mail.app. Случва се поне веднъж дневно, та не ме дразни особено. Ползвам го като feature - напомняне да си погледна мейлите. :D
UI designer and developer

faire

Еми при мен е по няколко пъти на ден и то докато работя над нещо, напр. във шопа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

OXYGEN

При мен е така от доста време - още докато бях с public betas.
Много дразнещо е.