Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 13:22:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 133
Total: 133

133 гости, 0 потребители

El Capitan

Започната от Adamov, 12-06-2015, 18:41:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

gorgior

Значи промяната е , че Сафари  вече  е версия 9, а не 8.1, както беше в първата бета. Други новости и аз не забелязах.
И в About This Mac  вече пише El Capitan. Очаквах да пипнат DU, но засега продължава да е само красиво и не толкова функционално. Ще чакаме публичната бета, дано там ни изненадат повече. :)

Adamov

И тъй като съм човек със свбодно време и лаптоп за развлечения, мисля да сложа Капитана като основна ОС и да видя какво ще стане...
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

При мен е основна на лаптопа (13" ретина 2012) и имам проблем. Ако не ползвам тракпада за няколко секунди и после го раздвижа има много дразнещ лаг. При някой друг наблюдава ли се?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

Аз лаг нямам при тракпада, обаче откакто го имам тоя лаптоп (10ина дена вече) за първи път чувам вентилаторите да работят :D
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

gorgior

Това с вентилаторите и при мен го има. Не много често, но го има. Иначе лаг не съм забелязал.  Моя лаптоп е 13 от 2010 C2D.

faire

Да ви питам и още нещо за проблем, този път с Notes. Отдавам го на това, че не съм разработчик. Всеки път като отворя програмата, бележките не ми излизат. Оправя се като вляза в system prefs - icloud, изчаквам малко и се зареждат. Сякаш ОС-а не е наясно, че съм логнат с Apple ID-то ми.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

Цитат на: gorgior - 29-06-2015, 20:21:03
Това с вентилаторите и при мен го има. Не много често, но го има. Иначе лаг не съм забелязал.  Моя лаптоп е 13 от 2010 C2D.

Аз разбрах защо при мен е така и защо лагваше ужасно много. Имаше един процес, който изобщо не запомних как се казва. Беше ме оставил с 30мб. свободна рам от 8гб и процесора беше на 90%. Килнах го и точно след 60сек. вентилаторите млъкнаха, а рамта стана 4гб свободна и машината полетя. Оттогава нямам грижи.

Цитат на: faire - 29-06-2015, 20:24:44
Да ви питам и още нещо за проблем, този път с Notes. Отдавам го на това, че не съм разработчик. Всеки път като отворя програмата, бележките не ми излизат. Оправя се като вляза в system prefs - icloud, изчаквам малко и се зареждат. Сякаш ОС-а не е наясно, че съм логнат с Apple ID-то ми.

Аз го имах този проблем с бета 1. Обаче след ъпдейта (и задължително ресет на параметричната рам) всичко заспа и сега няма никаки проблем със синхронизацията между мака 10.11 и телефона ios9.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Морт

А тия бъгове пишете ли ги в https://bugreport.apple.com ?
.fr

Adamov

Аз до сега не, ама мисля да започна :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

dreben

Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

gorgior

Някой пробвал ли е дали I Stat Menus работи, че при мен не зарежда нищо?

Adamov

iStat Pro движа аз и няма грижи.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

gorgior

Излезе ъпдейт на бета 3, ама много бавно се тегли. От един час дърпам и сън на половината.

Adamov

А в Разлог срязаха кабелите на всички достачици на интернет и тв. Сега целия град няма интернет. Държавна поръчка... Та за ттва не мога да си дръпна бета 3
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bboyg

Че колко доатавчици имате там, че да е такава конкуренция бе Джаки?!? ???