Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 07:37:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 104
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 94
Total: 95

94 гости, 1 потребител
streizar

Постоянно рестартиране при зареждане на OS, след подмяна на изгоряла видео карта

Започната от kuliuzz, 26-05-2015, 11:35:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kuliuzz

Привет!

Малко предистория на проблема:
Имам машина Macbook Pro late 2008
OS Maverics
NVIDIA GeForce 9600M GT graphics processor
2.4GHz Intel Core 2 Duo processor with 3MB on-chip shared L2 cache running 1:1 with processor speed
4gb RAM и т.н.



Преди известно време една сутрин просто, го отворих, както правя винаги и единственото,което работеше, бяха вентилаторите - оказа се изгоряла видео картата. Беше на ремонт за смяна и презапоиха нова,която работи - показва се сивия екран, логото и започва да зарежда ОС, но след 1-2 мин. се саморестартира и така всеки път. Рестартрах NVRAM - няма ефект. Когато го пусна в verbose mode точно преди да се рестартира ми изписва smcReadKeyAction error  и се рестартира.
Порових се из нет-а и до колкото успях да разбера проблема идва от kext файлове,които проверяват хардуера, до колкото успях да разбера, но принципно могат да се заменят с хакнати,които да разпознаят новата платка (ако изобщо е от това проблема), само дето не мога да си влезя в компютъра,за да ги сменя. На всичкото отгоре не ми работят комбинациите за преинсталация от флашка.
Хората,които направиха ремонта бяха правили същия и на мой приятел със същата машина, но с OS Lion - при него всичко си работи нормално.

Таааа...някакви идеи какво да правя?
Благодаря!


kuliuzz

амиии пробвах да ресет-на SMC controller-а, ама не помага...
други идеи?

IVooDooI


kuliuzz

При мен проблема идва от новата видео карта, не от контролера на вентилаторите,въпреки,че ползвам същото приложение за тях - никога не е давало спънки.

Все пак ще пробвам да му закача харда на друг мак и да сменя kext фаиловете с хакнати. Или първо да даунгрейд-на кернел версията?

ако нищо не помогне може би един преинстал на ОС?
странното е,че единствената комбинация за буут-уп ботони,която не ми работи при зареждане е command-R.

IVooDooI

 "никога не е давало спънки." - винаги има първи път. бутни през флашка и махни програмата за всеки случай.

Преинстал е в краен случай.

kuliuzz

ами да де,ама като не ми работи командата command-R, как да го буут-на през флашка

IVooDooI

 "Option" key - задържаш при буут ;) А command-R не работи най- вероятно защото няма рикавъри дял.

kuliuzz

Вчера си закачих харда на подобна машина на моята - macbook pro 2007
подкара го и видях, че нямам качен smcfancontroller
после му ъпдейтнах kext библиотеката с fakesmc
върнах си хардна на моята машина и нищо - пак зарежда ОС 1-2 минути и се рестартира.
После сложих буут флашка и пробвах да го подкарам от там със задържане на Option key - пак се рестартира при зареждане...

взех да се изчерпвам... :( :(

IVooDooI


kuliuzz

да

това са последните редове,които изписва във verbose mode, преди да се рестартира






kuliuzz

не,просто пробвах от флашката и се рестартира, тогава влязох във вербос, за да видя какво точно ми казва

ок, ще местя пак харда и ще бъзикам kext-овете

IVooDooI


kuliuzz

добре де, очевидно е,че не му разбирам,ама се старая

Благодаря за помощта!!
сигурно пак ще се допитвам..