Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 03:37:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 125
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 88
Total: 88

88 гости, 0 потребители

Проблем с Макбук Про 15 2011

Започната от ko34o, 29-04-2015, 22:34:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ko34o

   Здравйте драги съформуци,

От две години съм горд собственик на Макбук Про 15 2011год, за сега са съм нямал особено големи проблеми.Наложи се да замина и оставих Макбука на майка ми( тя го използва предимно за писане на документи, таблици,мейли и скайп).Преди известно време ми се оплака , че докато говорила по скайп Макбука се изключвал/екрана му изгасвал.Тука може би е момента да кажа, че сам още с OSX Lion.Та миналия ден каза, че докато е писала Макбука се е изключил и го е занесла в сервиз в родния ми град, но за съжаление момчетата там нямат много опит с този вид операционни системи.И аз се свързах с тях и им казах , че може би проблема е , че софтуера не е ъпдайтнат, и им казах да го ъпдайтнат  с  osx Yosemite, но ъпдайта стартирал да се зарежда и спирал на 70 процента и давал някаква грешка.След това се сетих , че може бе проблема е , че първо Макбука трябва да се ъпдейтне първо с предходния софтуер OS X Mavericks и след това да се пусне за ъпдайт на osx Yosemite.Но те ми казаха , че не намират по какъв  начин да го ъпдайтнат първо с OS X Mavericks и след това с osx Yosemite.Искам да подчертая , че не съм сигурен дали проблема , е че съм още с OSX Lion и Макбука има нужда от ъпдайтване на по-нова версия, но за момента тови ми се стори най-логичното решение/обяснение на проблема.Моля помагайте.

                             Благодаря Ви предварително!

Adamov

Не е нужно да минаваш през Mavericks. Можеш да минеш директно от Lion на Yosemite. Проблема може да е софтуерен нещо.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ko34o

Момчето, ми каза , че пуска ъпдайта на os x yosemite  да се зарежда, но като стигне до 70 процента спира и дава някаква грешка.Не се сетих да ми изпрати грешката , да потърся в и-нет дали няма да излезне нещо за нея какво означава.

faire

По-скоро е хардуерен проблема. Пробвай все пак да го вземеш и на друго място да опиташ ъпдейта.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

ko34o

Момчетата не са успяли да го ъпдайтнат, казаха ми ,че са отворили макбука и са го почистили, имало е много прах.върна ли са го на майка ми и докато е говорила по скайп пак  е изгаснал екрана и се е изключил.

ggzy

Натоварете машината с някое тежко видео, поне да знаете дали прегрява или проблема е в скайпа.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

dan79

#6
Мак има тестова програма  за тестване на хардуера https://support.apple.com/bg-bg/HT201257

;)


1. гасиш компа
2. включваш го към захранването
3. при стартиране натискаш и задъжаш "D"
4. правиш пълен тест на компа
5. ако има проблем - взимаш мерки
6. ако няма проблем - преинсталираш системата (само ако е на лице лоша работа на системата)




Иначе - изгасване на екрана и компа става също така става при  аварийна ситуация като спиране на вентилатора на процесора.  :-X

ko34o

Благодаря много колега за хардуерният тест днес ще обясня на майка ако може да го направи , надявам се да няма никакви проблеми.Ако някои и имал или се е сбълсквал със същият проблем нека да сподели.Благодаря Ви още веднъж!

dan79

Ако този тест не помогне Епъл имат друга сервизна програма за подробно тестване на всички сензори и компоненти с която работят в техните сервизи
- Apple Service Diagnostic (ADS). Има я по торентите, важното при нея е да знаеш за твоият модел коя версия отговаря. По нова версия е за по новите модели. По принцип в торентите има информация коя версия за кои модели отговаря. След сваляне се записва на Флашка с минимун 6 - 8 Гб или външен твърд диск.

ако си хорошо или чут-чут с руския ето едно детайлно и лесно видео по темата - 
https://www.youtube.com/watch?v=KzP39EU8oNE

bboyg

Само да спомена, че за да се направи хардуерния тест с натискане на "D" бутона при стартиране, се изисква ккомпютъра да е закаче за LAN кабел, щото през WiFi не се получава :)

ko34o

Здравейте отново колеги ,пак проблем с макбука майка ми каЗа , че се е изключил и не иска да се включва , и при натискане  на старт бутона издавал някакво жужене.Моля Ви кажете ми добър  и сериозен сервиз за apple без значение къде в страната да го изпратя да го погледнат.Благодаря Ви предварително!

dan79

 гадая.. но ми прилича на проблем с паметта, евентуално две различни паметти или просто дефектна  ??? но гадая в момента най добре да го тестват в сервиз.