Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 20:38:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 54
Total: 55

54 гости, 1 потребител
dreben

Малък проблем и питанка :)

Започната от gubby_j, 21-04-2015, 15:03:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

gubby_j

Някой знае ли дали е нормално на хакинтош при пускане на машината без монитор или при изгасен монитор видеото да не стработва коректно и при пускане на монитора да работи на черги.

При предварително пуснат монитор проблем няма.
Asrock h77m mini itx , i3 3225 , модифициран биос 1.10 , настройката на видео паметта ми е на авто, а не на 64mb -  в операционата система се вижда като 1024mb.
Видеото е Intel HD Graphics 4000 , закачен монитор на  DVI , Yosemite 10.10.3 с всичко инсталирано и работещо ок, само това ми е проблема,ако въобще е проблем и е нормално да е така.

Chimera е бутлоудъра , защото е по-лесно :)

Зная че Clover е най-добре - но там играчката и сложноста е ужас и много голяма.

Поздрави и благодаря предварително.

IVooDooI

дай на видеото 512мб. примерно. При зареждане на ОС-а ли не ти работи монитора или кога ?

gubby_j

Всичко по ОС работи повече от отлично, но само в присъствието на вкючен и закачен монитор към ПС-то, ако изгася монитора или го разкача при следващо пускане или закачане има черги, без значение дали е от угасено положение компютъра или пуснат.

Това се оправя само с изгасяне на компютъра и пускането му при закачен и включен монитор.

Това е проблема.

IVooDooI

А сега ....
Я дай повече инфо - какъв е интерфейса на монитора, какъв е той и т.н.

gubby_j

Компютъра е с DVI телевизора е LG PLASMA TV 42 инча и е закачен на HDMI , 1366X768p , не е Full HD 1920X1080p.

Не зная ако заложа в org.chameleon.boot.plist  резолюцията да е константна каквато е на дисплея 1366X768 , дали няма да се фиксне този проблем, защото ми се струва че при изключване или разкачане на монитора мака стои под дефаут на 1080p.  а аз към момента съм с монитор , който не е Full HD и явно от там идва и проблема.

IVooDooI

Тогава задай резолюцията на монитора ръчно. Ако ги свъзрзваш с преходник е възможно да имаш драми.

gubby_j

Не е преходник а HDMI към DVI кабел , но не е от това защото проблема е същият и с кабел HDMI към HDMI.

A що се отнася до резолюцията на телевизора тя е фиксирана и не мойе да се сменя 1366Х768 .

Проблема е другаде.

:)

correctline

В самия ОС трябва да влезнеш в System Preferences -> Displays и от там да избереш "Scaled", 1366Х768. А не "Best for display".

Това иска да каже IVooDooI.
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

gubby_j

Това вече е шанс, ще пробвам и ще пиша релултат.

Вярно е че в момента стози проблем там съм на авто резолюция.

Благодаря към момента за помоща на отзовалите се.

gubby_j

Колеги до тук нищо не помага по проблема.

Ако някой се сети или знае нещо по въпроса да пише тук.

Поздрави и благодаря предварително.

:)

gubby_j

След много опити се оказва чатично, че проблема е закачения макар и угасен Монитор на VGA куплунга.

След разкачането му , проблема може да се каже че се реши.