Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

24-04-2024, 10:05:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 645
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 220
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 108
Total: 108

108 гости, 0 потребители

Проблем с домашното кино след форматиране на флашка и качване на филм!!!

Започната от DAVIDKO, 21-03-2015, 22:53:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

DAVIDKO

Здравейте , купих си наскоро макбук и съм новобранец . Търсих навсякъде и не намерих решение на моя въпрос. Имам домашно кино на което гледам повечето филми , но след като качих различни филми от новия ми лаптоп на различни флашки , двд-то ми не чете файловете качени на флашките . Ако някой е имал подобен проблем , да помага,пък ще черпя . Благодаря предварително .

bboyg

Да запомним от там в какъв формат са форматирани флашките :) И съответно кои от тях чете и кои не. Твърде вероятно е да са били в NTFS и сега да си ги форматирал във FAT, или exFAT и от там да има някакви ядове.

DAVIDKO

Тъй като не ми даваше да качвам файлове на флашката , защото файлът бил много голям , а той всъщност не беше , намерих решение в гугъл :https://www.youtube.com/watch?v=IzMztVEbVf4 . Направих го така и прехвърлих файловете на флашката без пробелем и после двд-то не ги чете . Пробвах с няколко флашки между другото .

Ааа , яви ми се и друг въпрос  :) , как да си сменям кирилица-латиница от клавиатурата , със смд плюс спейс не става !!!

Благодаря предварително за търпението !!!

arnold

Трябва първо да деактивираш CMD+ space от спотлайт тъй като по дефаулт е избрано за там и после вече можеш да го зададеш за езици


Sent from my iPhone using Tapatalk
Real Mac mini

arnold

А по въпроса за файловете мисля че имаш проблем със скритите файлове които осх създава към всеки файл. Аз имах подобен проблем с радиото в колата. Форматираш наново и като копираш недей да отваряш флашката да разглеждаш кво има вътре, за да не ги грнерира... Пробвай да я закачиш флашката на windows и виж вайлове с разш. .DSstore и ги изтрий да видиш дали няма да ти реши проблема.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Real Mac mini

DAVIDKO

Много благодаря за отговорите , първото стана с езика  ;)

За второто имам един въпрос , това означава ли , че всеки път трябва да прехвърлям флашката на уиндоус компютър или нещо не съм разбрал ?

arnold

Ако в това е бил проблема... Най вероятно -да. Пробвай това което ти казах. Като ги метнеш файловете не отваряй папката за да не генерира скритите файлове...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Real Mac mini

kmonev

Аз нямам проблеми със сваляне на файлове на mac os x и гледането им после на смарт тв LG. Скритите файлове си ги има но не правят проблеми
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

arnold

Ами твоята система може би е по-нова или пък LG са направили по-добър драйвър... и аз на WD TV Live - а нямам, ама примерно на Пайнерчето в колата го имам... Относителна работа.
Real Mac mini

oolliivveer

FAT има ограничение за големината на файловете затова в клипа от тубата не му се получава.Опитва да качи 11ГБ файл на ФАТ  :) Много е вероятно киното ти да не чете флашка с формат МакОС,затова просто провери с EXfat или NTFS форматирана флашка какво се получава.Като за да пишеш върху NTFS ще ти трябва  допулнителна програмка.Аз ползвам Paragon .Има и други алтернативи.

gaboss

DVD домашно кино?!?? В кой век живееш? Сега кажи, че си го вързал през Скарт буксата, а МАК-а ти е G3.
Повечето филми са с HD качество, надали твоето ДВД поддържа MKV формат на филмите. (башка както са казали колегите, за FAT32 и NTFS форматите)
101 път по-лесно би било да си включиш направо лаптопа към телевизора и да си спестиш всички упражнения.
А още по-лесно би било, ако телевизора поддържа DLNA.

arnold

Еее човек съвременни системи има които пускат mkv недей така...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Real Mac mini

DAVIDKO

Съжелявам за късният отговор , но чак сега ми остана време да пробвам това с качването и непроверяването на флашката и не става . Ако някой има други идеи да казва . Благодаря предварително .

arnold

А всъщност това ли е проблема или формата на флашката.. Ако е файл над 4 гб наистина трябва да е NTFS .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Real Mac mini

bboyg

За файлове над 3.7GB трябва да се форматира в NTFS/exFAT/HFS. Изпробваш кой от форматите се прочита от телевизора/системата и форматираш. Ако се поддържа само FAT32, няма да гледаш филми със супер качество през флашка и това е. Също така няма да е лошо да провериш дали за тая система няма излязъл някакъв ъпдейт например :)