Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 00:54:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 125
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 92
Total: 92

92 гости, 0 потребители

Upgrade от 10.7. до Mavericks или Yosemite

Започната от apple_fan15, 28-02-2015, 13:51:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

apple_fan15

Здравейте,

Нов съм в света на хакинтош. Имам компютър с инсталиран OS X 10.7. Искам да го upgrade-на(ако е възможно) до 10.10 или поне до 10.9.
Изтеглих 10.10 от Mac Store-a, дадох му да се инсталира, рестартира се и преди да се включи, след логото изгасна. Така ми правеше и предишния компютър преди години, като се опитвах да инсталирам Mac OS. Тогава май беше от драйверите за видеокартата(или по-скоро от липсата им). Сега не знам дали е това проблема или нещо друго трябва да направя или добавя. Като цяло не знам какво точно да направя. Ще съм благодарен, ако ми дадете насоки.

Компютъра е със следните характеристики:
Core i3-2120T 2,6ghz Dual Core
ASROCK H67M-ITX
8gb RAM A-data DDR3 1333mhz
SAMSUNG Spinpoint MP4 HM500JJ 500GB 7200RPM 16MB Cache SATA 3.0Gb/s 2.5"
Видеокартата е вградена, intell graphics 2000


Tihichko

Привет, не става така лесно както я мислиш с надграждане. Нужна е чиста инсталация, но не сте си направили труда да прочете,за да знаете. Прочете тази статия на Филип и ако след това има нещо което не разбирате питайте.
https://windows7bulgaria.com/topic/8936-инсталация-на-os-x-на-pc-retail-метод/

apple_fan15

Изтеглих unibeast, изтеглих yosemite update-a от app store-a, зададох му на unibeast yosemite и legacy usb support, следвайки тези инструкции: http://www.tonymacx86.com/yosemite-desktop-guides/143976-unibeast-install-os-x-yosemite-any-supported-intel-based-pc.html обаче като рестартирам компютъра и дам да стартира флашката ми изписва грешка...... монитора ми прави проблеми и реже буквите но нещо като missing mac kernel и до там.

Tihichko


apple_fan15

И по този метод не става :((((((
Направих всичко, обаче не става.
Като му дам да буутне от флашката дава пак грешка. cant find system/libraries/caches/com.apple.kext.caches/startup/kernelcache

Tihichko

Привет, би ли обяснил точно какво правиш? Влизаш ли в настрайките на кловър,за да сложеш отметката за инжектиране на кехта за твоята видеокарта?

apple_fan15

Да, старах се да следвам всичко.
Направих юесби-то по описанието, терминала ми изписа същите неща, като на снимката, на clover му дадох customize и така, както са на снимките, после замених файловете по паките. VBoxHfs-64.efi не искаше да го трие, защото съм бил нямал права, но след рестарт се оправи и се изтри без проблем.
26. (Optional) Navigate to /EFI/CLOVER/ACPI/patched/ and add DSDT.aml and SSDT.aml - това не съм го правил, не знам дали трябва, но пише, че е optional за това го пропуснах.
Рестартирам компютъра, натискам any key to choose from boot menu и там имам два избора - maca(което е os x 10.7.) и install yosemite флашката. Като дам със стрелките надясно и enter(а и с който и да е бутон на клавиатурата) ми изкарва грешката.

Tihichko

#7
Нещо бъркаш тези настройки за които споменаваш се правят след като си инсталирал OSX се слагат тези кехтове. Мен друго ме интирисува, трябва с горещ клавиш да помпиш след рестарта на РС -то и от боот менюто да посочиш да бутне от флашката. За дъната на гигабит е клавиш F12.За Асрок мисля,че трябва да е клавиш F8.Това правите ли го или не? След като му посочите флашката ще ви зареди кловър от опции трябва да слезнете долу за графиката.

apple_fan15

Да, обаче както казах по-горе, като заредя..... или поне се опитам да заредя флашката не ми стартира кловър, а ми изписва грешката.
И в инструкцията пише, че тези кекстове се слагат предварително.... Не знам къде точно бъркам.

Tihichko

Не се слагат, но няма как да ви помогна,защото инфото което споделяте какво правите е твърде оскъдно и не мога да виждам нещата през вашите очи. Колкото по подробно и ясно опишете какво правите толкова по-добър отгвор ще получите. Съжалявам, но с това инфо което споделяте е невъзможно да ви се помогне.

apple_fan15

Кое инфо е оскъдно?
Следвах инструкциите в линка, който ми дадохте
http://www.tonymacx86.com/yosemite-desktop-guides/144426-how-install-os-x-yosemite-using-clover.html

STEP 1: Download OS X Yosemite
The full operating system is a free download for anyone who has purchased Mac OS X Snow Leopard, Lion, or Mountain Lion. Download the Application from the Mac App Store using your Apple ID on any Mac or functional computer running Mac OS X 10.6.8 or later.

1. Open Mac App Store
2. Log in with your Apple ID
3. Download OS X Yosemite

The Application Install OS X Yosemite will appear in /Applications.

Направих го

STEP 2: Prepare Bootable USB Drive
This step extracts the OS X Installer contents, then installs Clover bootloader to the USB stick.

1. Insert the USB drive
2. Open /Applications/Utilities/Disk Utility
3. Highlight the USB drive in left column
Click image for larger version.

Name:   usb.png
Views:   423996
Size:   154.5 KB
ID:   107994
4. Click on the Partition tab
5. Click Current and choose 1 Partition
6. Click Options...
7. Choose GUID Partition Table
8. Under Name: type USB (You can rename it later)
9. Under Format: choose Mac OS Extended (Journaled)
10. Click Apply then Partition
11. Open /Applications/Utilities/Terminal
12. Type the following, enter password and hit enter. This command completely erases the USB, then creates native OS X installer media from the Install OS X Yosemite Application.

Code:
sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/USB --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app --no interaction
Upon completion, the USB will be renamed Install OS X Yosemite.

Направих го, получи се, както на картинката. USB-то се преименува.

13. Download the latest version of Clover from sourceforge
14. Open Clover package installer
15. Hit Continue, Continue, Change Install Location...
16. Choose the USB, now called Install OS X Yosemite
17. Hit Customize and install Clover to the same USB with the following Custom Install settings:

Направих ги, като на снимките.


NOTE: There are a few different ways to setup Clover on the USB. Using Legacy Mode is the simplest and most reliable for 5, 6, 7, 8, and 9 Series Gigabyte motherboards with standard default BIOS or UEFI settings. For all other UEFI-based systems such as ASUS 7, 8, and 9 Series motherboards, use UEFI Boot Mode to install to the EFI partition of the USB for UEFI booting only.

A few more changes need to be made to the default Clover installation:

20. Navigate to /EFI/CLOVER/ and replace default config.plist with attached config.plist*
21. Navigate to /EFI/CLOVER/kexts/ and create a folder called 10.10
22. Navigate to /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ and add FakeSMC.kext
23. Navigate to /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ and add your ethernet kext
24. Navigate to /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ and add NullCPUPowerManagement.kext
25. Navigate to /EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ remove VBoxHfs-64.efi and add HFSPlus.efi
26. (Optional) Navigate to /EFI/CLOVER/ACPI/patched/ and add DSDT.aml and SSDT.aml

*See attached config.plist for a working minimal configuration.


Замених файловете, както е описано.
Рестартирах, дадох му да буутва от флашката и ми изписва
cant find system/libraries/caches/com.apple.kext.caches/startup/kernelcache

Какво още инфо да дам? Не разбирам. Кажи, ще дам.

Tihichko

#11
Привет, явно не правите разлика между UEFI и EFI boot защото в статията са описани тези два начина. Не казвате вашето дъно какво поддържа. Кой от описаните  два метода ползвате? Два  различни  начина на инсталиция на Кловър с UEFI boot  и ЕFI boot кой от двата метода ползвате? По добре ще е ако ползвате скайп защото превърнахме темата на чат. Както ви казах,кехтовете се добявт след като вече имате инсталиран OSX. За флашката  не са нужни. По един начин се инсталира Кловър на флашката, а по друг начин    след като  имате инсталиран OSX на харда,тогава Кловър се инсталира като чеквате различните начини UEFI или EFI  в зависимост какво поддържа дъното.

По този начин се инсталира Кловър на флашката.



https://www.youtube.com/watch?v=JSICSd8ZQog

п.п Хубаво е да изгледате тези тутуриалчета за да добиете представа, кое как става.

https://www.youtube.com/watch?v=GU692aPOKsE&list=UUu1wYgLZJ8R1Gg0fIUtpMXg&index=14

apple_fan15

дъното съм го описал в началото какво е.
С UEFI е, не е нормален BIOS, със синия екран.
Наистина не разбирам, дано не бъркам.