Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

23-04-2024, 22:53:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 637
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 142
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 116
Total: 117

116 гости, 1 потребител
RobertDiz

Малко помощ за VPN

Започната от scrap, 22-02-2015, 12:08:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

scrap

Здравейте, имам нужда от малко помощ за настройване на VPN. Използвам iVPN тъй като нямам много опит със сървъри и VPN като цяло и това ми се видя по-опростено решение за лаици като мен. Всичко е настроено спрямо инструкциите на софтуера, VPN-a е PPTP, отворил съм port 1723 UDP на рутера. VPN сървъра работи, мога да се свържа към него от друг компютър, но след 4-5 минути връзката увисва. Не е прекъсната, все още съм свързан, но дефакто интернет няма на мак клиента. Пробвах различни DNS-и на сървъра, все същото. Също така сървъра е на Wi-Fi, ще пробвам да го вържа с LAN кабел към рутера, но малко ме съмнява да е там проблема.

Има ли смисъл да се купува Mac OS Server и от там да пробвам на направя сървъра ако проблема е в iVPN?

IVooDooI

А защо не пробваш вграденото решение - от нетуърк преференсес даваш + и си избираш ВПН.

scrap

Цитат на: IVooDooI - 23-02-2015, 09:52:27
А защо не пробваш вграденото решение - от нетуърк преференсес даваш + и си избираш ВПН.

Ами аз това го правя, за да се свържа с VPN сървъра.

IVooDooI

Нещо се обърках аз ... не мога точно да разбера какво искаш да направиш и как се опитваш да го постигнеш...

scrap

Цитат на: IVooDooI - 23-02-2015, 14:20:36
Нещо се обърках аз ... не мога точно да разбера какво искаш да направиш и как се опитваш да го постигнеш...

iVPN прави сървъра, а това, което ти описа по-горе се прави от клиента, за да се свърже със сървъра, а не да го създаде.

IVooDooI

Порт форуърдинг пуснал ли си на рутера ?
Свали си сървър - там си имаш вграден ВПН.

Metal

Подозирам че проблема ти е в VPN сървара, щом работи 5 минути и после спира.

Аз ползвах Mac OS Server в продължение на 2 години и бях доволен - макар някои уиндоус клиенти да имаха проблем подобен на описания от теб при L2TP, но не и при PPTP.
В момента ползвам VPN от Synology NAS и също съм доволен.
Срещал съм множество проблеми с VPN сърварите по различни рутери и дори OpenVPN (когато работи в PPTP протокол, с неговия си протокол няма пролеми но изисква инсталация на съответния клиент)