Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 16:36:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 103
Total: 103

103 гости, 0 потребители

От къде мога да закупя батерия за iPhone 5?

Започната от Crisko029, 21-02-2015, 23:48:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ProstoAZ

Пич, в dice.bg има всеки ден за 29 лева отигинална и с гаранция... За какво ти е да взимаш лт несигурен човек?


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Crisko029


ProstoAZ

http://dice.bg/apple-battery-originalna-rezervna-bateriq-za-iphone-5s-38v-1560mah--item18482 същата си вЗех и сложих аз. Разбира се, пак ги попутай, но бат са еднакви


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

faire

Нещо сте се объркали с тези оригинални батерии. Епъл не предоставят части на трети лица. Това са просто едни добре направени ментета. Не значи, че не работят като оригиналните, но да се искат повече пари защото видиш ли е "оригинална", е търговски трик, на който явно много хора се връзват.
Второ, тези златните батерии пък хептем нямат оригинал. Въпросът е под златната обвивка колко мощна батерия стои. Както е казал колегата bboyg, на телефона се инсталира iBatteryInfoPro от Cydia (изисква се направата на jailbreak) и се вижда инфо за това колко mAh е батерията. Ето и един шот, какво излиза на моя нов 6+ (max capacity e важното поле в случая):
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

Цитат на: ProstoAZ - 25-02-2015, 22:58:54
http://dice.bg/apple-battery-originalna-rezervna-bateriq-za-iphone-5s-38v-1560mah--item18482 същата си вЗех и сложих аз. Разбира се, пак ги попутай, но бат са еднакви


Sent from my iPhone using Tapatalk

Не са еднакви, конектора е различен.

ProstoAZ

Е не знам. Аз се оправих. А това, че епъл не дава батерии на трети лица е глупост. Първо, има ли втори лица? Второ, тези хора си пазаруват директно от апъл частите и техниката. Имат си договорка като криейтив. Така че не са трети лица в никакъв случай:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Crisko029

Това за златните батерии ми е ясно, че има залепен стикер отгоре на самата батерия. Телефона ми е джейлбрейкнат и с тази програма си следя батерията и максималния и капацитет е 821 mAh и затова си търся нова батерия. Не гледам да е оригинал, а просто да работи и да е близка до капацитета на оригиналната. Иначе батерия от iPhone 5S не става на iPhone 5. Различни са буксите на дъното. Понеже от сервиза от който ще купя батерията е от града в който живея мисля да я взема и да я пробвам ако всичко е наред да я задържа, ако не ще си искам парите.  :)

faire

ProstoAZ, просто казвам, че си купуваш "оригинална" батерия, която е толкова оригинална, колкото тези в ибей за по 5-10$. Кой ти каза, че Епъл продава батерии на dice? Това, че dice са партньори на apcom и "оторизиран търговски представител" не значи, че си купуват частите от Епъл! Купуват ги (както и почти всичко на сайта им) от производителя в Китай. Dicе са оторизирани (официално) да продават apple продукти - мак, айпод и др. Без iPhone - засега.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

ProstoAZ

Бе и него продават:) идеята ми беше, че сигурно същите клетници, които произвеждат батериите за айфона, после продължават на конвейра за батерии и други части:) така че един вид са оригинални за мен:))


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

samkijot

#24
въпреки, че темата е доста стараа, постовете на потребител в този форум ме накараха да се регистрирам и да изкажа няколко думи за "оригиналните" батерии за iphone 5 от dice.bg ... чета, че преди година е била 29 лв.(не знам, не съм правил справка). аз също я взех на тази цена от магазина им в пловдив ... батерията е пълна трагедия. за 2-3 месеца "износването" варира от 10% до 16%, като още по-странното е, че може да падне до 84%, след което да изпише, че е 90%. дори и без програма за показване на състоянието й батерията се усеща като "изхабена"(иначе като я взех, циклите бяха 0). старата(оригиналната) вече е по-добре от нея .. и такова нещо като "оргинални" части за iphone просто няма. има OEM, които обаче също не са с идентично качество, защото производителят им не е един и същ.

п,п. може и да ви изглежда като хейтърски пост, но просто подвеждащата информация ми идва в повече ... отделно от това dice.bg не допускат отрицателни коментари под продуктите на страницата им, така че ... всеки сам да решава откъде да си купува резервни части, но аз се убедих в едно - никой никъде не ти дава гаранции за нищо. в ebay има хиляди ментета, но ако информацията, която е предоставена е подвеждаща и е била взета в предвид преди закупуването на продукта и можеш да го докажеш, парите ти се връщат без много много обяснения ... докато тук никой за нищо не е виновен.

atirage

Имам една батерия за петица - newertech купувана отвън миналата година. Взех я за служебния телефон и в последствие реших, че няма смисъл да я сменям, а по-добре някой ден да смена телефона :) Ако някой проявява желание да пише.
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD