Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 15:00:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 134
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 120
Total: 121

120 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

От къде мога да закупя батерия за iPhone 5?

Започната от Crisko029, 21-02-2015, 23:48:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Crisko029

Търся качествена батерия за iPhone 5. Понеже моята държи малко по-малко от ден. Сам ще си я сменя само, че не знам от къде мога да намеря качествена. Ако някой знае от къде моля да напише. Благодаря предвърително. :)

faire

Oт ибей - златна. Държи повече. Но има и много ментета, така че гледай продавача да е читав и да има добри отзиви. Не гледай най-ниската, нито пък най-високата.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Crisko029

#2
Мога да поръчвам от Aliexpress. Можеш ли да ми дадеш линк от там за качествена златна батерия? И как се различава качествена от менте?
Тази(http://olx.bg/zlatna-bateriya-s-visok-kapatsitet-za-iphone-5-2680-mah-i51938520) подходяща ли е?

faire

За по-лесно и бързо наистина е по-добре от продавалника. Ако имаш джейл на телефона, можеш да си качиш туийка iBatteryInfo Pro, в който ще видиш след като сложиш новата батерия, дали тя отговаря на параметрите посочени от продавача.

Не различавам ментета от оригинал, всички ми изглеждат еднакви. Веднъж съм взимал за старата ми 5-ца и вече повече от година си бачка с нея и държи повече от оригиналната.

Епъл имат и програма за смяна на дефектни батерии (ако айфона ти е от по-първите бройки) - дори да не ти е в гаранция, трябва да ти я сменят. Потърси в гуугъл програмата и въведи серийния номер да видиш дали се класираш.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Crisko029


faire

И за 5-10 лв по-малко ще я чакаш 1 месец? :)
Иначе изглежда точно като моята, но те китайците може да използват едни и същи лепенки, пък вътре да има различни неща.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

Аз още не мога да разбера, последно едни и същи ли са за 5 и 5S батериите, или не са съвместими? :)

Fifata

Не са съвместими батериите. Различни са буксите за закачане на дъното.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

bboyg

Тенкю! И аз така знам, ама гледам по обявите че ги продават като универсални и затова да питам :)

Crisko029

Дано батерията която съм поръчал е качествена. Моята показва, че при напълно заредено състояние е 1000 mAh. Тези златни батерии по колко mAh са. Знам, че не са с двоен капацитет, но мисля, че поне 1440 mAh имат.  ;)

bboyg

С iBackupBot може да си проверите пълно инфо за батерията - цикли, милиампове и т.н. Моята сега е с 700 мА останали от фабричните 1430 и е твърдо за смяна :)

ProstoAZ

Преди време пуснах тук цяла тема как си купих батерия от дайс за 29 лева и си я смебих в същия ден. Оригинална батерия. Но щом не четете и разчитате на неизвестното:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

ProstoAZ

Bboyg, не в виждам тази програма в стора, на мака ли се слага, дай малко инфо като я споменаваш


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

bboyg

Няма я в стора. Търсете в Google. И м/у другото в dice.bg явно не продават вече батерии за 5-ца.  ::)

Crisko029

Отказах поръчката от Aliexpress и реших да взема http://olx.bg/iphone-5-battery-bateriya-za-ayfon-5-i68644368.
Ще я взема лично. Незнам как да бъда сигурен, че е оригинална. Ако някой може да каже ще му бъда благодарен.