Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 20:03:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 637
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 252
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 142
Total: 144

142 гости, 2 потребители
Steve, walker007

Проблем с МакБук А1181 (дънна платка?)

Започната от Tr1n17y, 17-02-2015, 13:56:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Tr1n17y

Здравейте, имам горепосоченият лаптоп от около 2 години, купен от Англия, Refurbished, Досега работеше с известни проблеми, но винаги го оправяха разни приятели. Проблем още от началото му беше, че загряваше при натоварване и се изключваше. Обясниха ми в един сервиз, че са надигнали с някакви пластини корпуса от вентилатора и проблема се оправи. От известно време обаче лаптопа не се пуска. Проблема не е от батерията или зарядното. Пробвахме с различни батерии и зарядни от сходни лаптопи. Предполагам, че остава проблема да е породен от дънната платка. Въпроса ми е, има ли място на което да го диагностицират срещу някакква народна сума или предлагате да купя дъно втора ръка (да рискувам) и да се опитам да го сменя и да се надявам да е от него? Ще ви кажа и каква ми е идеята за този лаптоп, за да може да ме разберете по-добре. Искам да го запаля и по възможност да го продам, явно няма да се разберем повече с него :)
П.с. модела е 2006 година, Intel core 2, на 1.83, ще мога ли да го заменя с различно дъно (например от 2008 г. на 2.2 ?)?
Предварително Благодаря и се извинявам, ако съм нарушил някое от правилата на форума!

bboyg

Сервиз не мога да предложа, НО бих желал да отправя следните коментари:

За смяната на дъното - мисля че вътре конструктивно нямат разлика всички А1181, така че не би трябвало да е проблем и от Early 2009 да сложиш дъно.

Като чуя нещо от сорта на "Дайте да го позакрепим и да го продавам" направо ми се повръща! Тоест искаш да го оправиш колкото да го накараш да тръгне и да го начукаш на някой, после той да си блъска главата?

Освен това как няма да заграва, при положение че хардуерно е пригоден да не вижда нещо повече от 480p видео, за Flash даже не искам да споменавам :)

Tr1n17y

Цитат на: bboyg - 17-02-2015, 14:17:52


Като чуя нещо от сорта на "Дайте да го позакрепим и да го продавам" направо ми се повръща! Тоест искаш да го оправиш колкото да го накараш да тръгне и да го начукаш на някой, после той да си блъска главата?



Благодаря за съвета и информацията, но горната част от поста ще я оставя без коментар, поради невъзможността да взема решение, как точно да го изкоментирам! Лек ден

pichaga933

Гледам и местоположението в профила не си си попълнил, много хакерски го даваш  ;D

Носи го в ретро PC мания. Сервизния там е звяр и много ги обича ябълките.

ПП. А1181 има изтекла схема за тях, та си я намери и я дай на техника и ако не е Грян на въздух лампи, сешоари  и тн. подръчни устройства  Има много голяма вероятност да ти го оправи Веднъж за винаги. Т- Де ням да ти се налага да го пробутваш после на който и да било, и даже да го направиш човека ще си го ползва дълги годинки доволно.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

IVooDooI

А защо просто не го продадеш на части, или както си е с проблема ?