Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 00:44:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 193
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 184
Total: 184

184 гости, 0 потребители

Дефектната серия а1181

Започната от uricatoli, 18-01-2015, 21:34:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

uricatoli

Здравейте, чудя се и търся информация.. Коя точно година или серия на а1181 е дефектната с проблема с внезапната смърт?
След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..

Bo.

#1
In February 2007, the Macbook was recalled because the graphics card and hard drive caused the computer to overheat, forcing the unit to shut down. There were problems with batteries on some models from 2007 not being read by the MacBook. This is caused by a logicboard fault and not a fault with the battery.

In February 2010, Apple announced a recall for MacBooks bought between 2006–2007 for hard drive issues. This is caused by heat and other problems.
Мисля,че темата е за Съвети-въпроси-отговори.
До 2007 влизат MacBook A1181 до 2.2 *има 4 модела със 2.0 GHz този,който се смята за проблемен е 2.0 GHz T7200,даже мисля май и T7300*
Надявам се съм помогнал :)
PB G3 14'' 400&500 MHz/1GB/48GB
PB G4 12'' 1,5 GHz/1,25 GB/80GB
PB G4 Ti 15" 400MHz/1GB/10GB
PM G3 B&W 350MHz/1GB/60GB
PM G5 DP 1,8 GHz/8GB/160GB/GeForce 6800 Ultra
MB Pro 17'' 2.33 GHz/4GB/160GB
Mac Pro 2.1(1.1) 8 Core 2.66 GHz/8GB/1250GB/HD 5770
MB Air 13" 1.4GHz/4GB/128GB
and more..

uricatoli

След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..

pichaga933

#3
Вадиш всичката периферия и кабелите и: Хард, ВИФИ, CD, Батерия и Тетсваш.

Доста често Батерията е причинител на горния симптом...В случая иска и ресттване на SMC, наколко клавишни комбинации бяха. И тръгва, ест само на зарядно без батерия. Аз вадя и батерията на часвника  з ада ресетне хубаво.


Забелязал съм че "внезапна смърт" може да е причинена от не сменяна термопаста и гмеч/замърсявания по дъното в особенно големи количества . В случая махам охладителите, обливам и почиствам дънот с корселин и памук. После нова термопаста и тръгва.

Няколко пъти  хванах при тях проблем с  Инвертора.

Окъсява кабелче на паната за инверотра към маса( в най-добрия случай) и се случват няколко неща:

-В най-добрия случай думва инвертора  и Лаптопа си работи, но без подсветка.

-В следващия вариант ниското напрежение от дъното за инвертора  опържва неполярните кондензатори към маса  на дъното до инверторния конектор- виждат се изгорели елемнти. Тоя случай е трудно поправим понеже с кондензаторчетата се изпаряват и носещите ги площадки и писти до тях.

-В третия най-неприятен случай, който  срещнах в лаптоп на приятел само един път, се опича и интегралата, която дава ниските напрежения на инвертора. Проблема е, че е от другата страна на платката и прогаря също прехода  през текстолита. В тоя случай не бих казал, че ремонта е възможен, поне не без схема, сериозно микроскопско оборудване и ,качествена станция на въздух .



MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

uricatoli

 Идеята ми беше, че имах за избор няколко машинки.. и гледах да не е от тия серии..
След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..

pichaga933

#5
Колкото по-стара машинката топлкова повече дефекти се проявават- износва се...

От въпросната серия съм виждал и много тормозени лаптопи и си работят със хиляди забележки естествено.

Във всяка серия Епълци вграждат някакви фабрични дефекти-нарочно. Та за тоз който си избереш е хубаво да знаеш какъв е дефекта и дали е ремонтируем, още по-хубаво да вземеш нов, та до проявата му вече да си му избил стойността.

Про-тата са доста по-зле с техните разлепящи се видеочипове. Там вече без нов чип и хубава станция за UV  ремонт нищо не може да се направи, нищо сигурно де, някой ги ремонтират със сещоари и тн, ама не е хич надеждно.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

uricatoli

В момента се занимавам с едно странно явление.. Пред мен е една машина А1226, Слагаш зарядно, тръгва веднага.. траква cd-то, развърта вентилаторите.. Ни светва обаче ни звук.. Точно 4-5секунди и обратно пак същото.. Пробвах с PMU PRAM и прочее.. нищо не действа..
След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..

pichaga933

#7
Тука си минаваш по стандартния път на диагностиката-Махаш всичко що е периферия, да не би да ти е късмета в нея .

И казвам не случайно късмет, щото над тоя лаптоп витае едно древно проклятие и името му е NVIDIA GeForce 8600M GT .

Отиваш в http://www.rmania.net/page/58

Да ти подменят проклятието с ново. Имат хубава машина за ребол и подмяна на чипове, Обикновенно имат налични бройки от тоя чип, ако не- се доставя до месец. Майстора  е пич и при него пращам за таз процедура от  години.Няма един недоволен. Ако цените те устройват - действай.

Горното е презумция на всякъде където го срещнеш този "геймърски чип"
Не знам историята , дали е имал проблеми със захранване итн, то е на отделен модул една платка, ако имаш за тест друга сменяш.

Но с това се изчерпват вариантите горе долу за въпросната машинка.

MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

uricatoli

гледах аз симптомите.. Но при заминало видео не дава ли само бял екран?
След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..

pichaga933

При заминало видео - нищо не дава, даже не иска да тръгне.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

uricatoli

Ясно.. Пуснал съм го за продаване ако на някой му се играе да сменя и да грее :)
След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..