Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

24-04-2024, 00:26:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 637
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 157
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 144
Total: 144

144 гости, 0 потребители

Скандално различни цени за IPhone

Започната от shrekky, 29-12-2014, 22:40:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

shrekky

Какво мислите за разните световнонеизвестни магазини, които предлагат разни телефони на доста ниски цени, например 5s/16GB e с 200лв по-евтин от технополис?! Крадени ли са какви са? Например http://mobilworld.bazar.bg/ и други подобни.

bboyg

Технополис и Техномаркет си слагат огромни надценки, оправдавайки се с това, че имали сериозно гаранционно обслужване. Частниците могат да си продават телефоните в зависимост през каква схема са ги купили и от къде. Работил съм в такъв частен магазин и съм виждал едни големи списъци с цени на едро - повярвай ми продавахме най-евтино и пак имаше по поне 30-40% надценки.

shaman

Има и нещо друго - едно е да купиш телефона от някой примерно във форума, който е внесъл няколко бройки от чужбина, друго е да купиш от фирма..
Когато е от фирма държавата автоматично си взема едни 20% - Така, че ето ви разликата от 1200 до 1440 лв.


Техно историите също не продават официално телефоните (както и Mtel) - повечето им са или US или UK !


shrekky

Като купуваш от човек няма гаранция-няма нищо, там си слагаш главата в торбата и каквото стане. В тия магазини дават гаранция, иска ми се да знам дали произхода на стоките да е легален. Не ми се ще да подкрепям организираната престъпност купувайки крадени неща. Благодаря за отговорите,

bboyg

Когато купиш неразпечатан iPhone, международната му гаранция (1 година) започва да тече от момента в който го активираш за пръв път! И никой официален представител няма право да ти откаже гаранционно обслужване. ЕС задължава търговците да дават 2 години гаранция за всякаква електроника. През първата година всичко е ОК защото и те ползват гаранцията на производителя, НО втората година трябва да я покрие самият търговец. И тогава се започва ходенето по мъките. Как си представяш някой да открадне запечатани телефони. Трябва да е сериозна схема. Не бъдете толкова тесногледи!