Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 11:19:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 134
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 124
Total: 125

124 гости, 1 потребител
XoXo

Два time capsule в една мрежа?

Започната от vladibass, 17-11-2014, 12:45:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Мога ли да вържа два time capsule в една мрежа?

Time Capsule
1 (50%)
Capsule
1 (50%)

Общ брой гласове: 2

vladibass

Здравейте, имам два Time Capsul, и се интересувам дали мога да ги вържа и двата в Network мрежата ми, с цел да усиля сигнала на WIFI в къщи. Единия TimeCapsul работи само като рутер понеже му е развалено захранването.

Wizi

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

vladibass

А как става връзването, и как се настрйват? /Трябваше да задам този въпрос в поста си :)/

Wizi

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bboyg

А аз гласувах в анкетата... Това надявам се е направило нещата още по-ясни :)

vladibass

Благодаря за бързите отговори. Днес ще направя описаното в линка и ще напиша дали всичко е наред.

vladibass

Вчера вързах двете капсули, и всичко изглежда наред. Не съм много сигурен дали настроих правилно WIFI-то на втория капсул - сложих същото име и парола като на първия?
Жена ми  каза днес че на няколко пъти е прекъсвало WIFI-то но веднага пак е тръгвало - възможно ли е нещо да не съм направил правилно?

faire

Да споделя малко опит, а и да се допитам за съвет.

Става въпрос за мезонет (тухла). На долния етаж има Time Capsule, който горе-долу обхваща целия апартамент, но в краищата всичко става на "1 чертичка" и като цяло ту-има, то-няма нет. Реших да взема Express (последното поколение) и да го сложа на горния етаж, за да увелича обхвата на мрежата. Когато я екстендвам, скоростта, която дава малкия рутер на устройствата около него, е наполовина (и това е нормално, но трябва да го кажа, защото не всеки го знае). Мисията е изпълнена и покритието навсякъде е на макс. чертички.

Но се появиха няколко недостатъци.
1) Настолният ми комп. (на горния етаж) при неувеличена мрежа прави скорост 20-35 Mb/15-20 Mb. Когато е увеличена става 7-12/10. Не мога (или по-скоро не знам как) да го накарам да се връзва към Капсулата, а не към Експреса. Това идва поради факта, че всъщност мрежата е една и компа автоматично си избира рутера с най-добър сигнал.

2) Apple TV (на горния етаж, където е Експрес-а) има често проблеми с бавно първоначално зареждане на файловете и често буфериране, като се налага рестарт на рутерите и/или смяна на канала. Когато Експрес-а е изключен и АТВ-то се свързва директно с Капсулата, всичко е идеално и всеки файл зарежда за няколко секунди. Та от няколко месеца, заради този проблем, съм извадил кабела на Експреса и просто събира прах на бюрото.

Много ще се радвам ако някой, който е наистина навътре с безжичните мрежи, сподели как е най-добре в моя случай да си организирам мрежата и какви настройки да задам на Капсулата. Видях, че има няколко важни в случая, като Multicast rate, Transmit power, Wide channels, etc. Вече години наред не мога и не мога да си настроя WiFi мрежата така, че всичко да е идеално. Или съм много претенциозен...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

patchosan

Най-лесният вариант е да си махнеш от настройките на iMac-a Express-a. Когато имаш нужда точно от него, ръчно да си набираш паролата без да я запаметяваш. Така iMac-a ще се свързва само с познатите и запаметени рутери в апартамента.
iPhone 13 Red Program
iPhone 11 Red Program
iMac 2019 5K 3,1Ghz Intel Core i5 CTO
64GB 2667 MHz DDR CORSAIR
512GB SSD