Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 15:57:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 134
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 108
Total: 108

108 гости, 0 потребители

Apple CEO Tim Cook Is ‘Proud to Be Gay’

Започната от houslex, 30-10-2014, 21:12:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

jell0


На някои мужици не може да им се влезне в главата, че в цивилизованите страни и хората, които се мислят за Наполеон, също имат права и тези права са защитавани.

bluesky

Ха, ха, хааа... тази теза Ми допада много!

Би ли Ни разяснил, ако обичаш, кои са тези "цивилизовани страни" и на базата на КАКЪВ КРИТЕРИЙ са "цивилизовани"?

КОЕ им е точно "цивилизованото"?

И още един въпрос? КОЙ ги е "цивилизовал"?

Ще Ти бъда благодарен за един изчерпателен отговор - с ФАКТОЛОГИЯ, естественно.

jell0

Там където се уважават и защитават правата на индивида и на групи в обществото. Ограничаването на права става само, когато упражняването им води до нарушаването на правата на други групи или индивиди.

Приложи тази примерна дефиниция и виж какво става.

bluesky

Май нещо шилалкавиш, а, (може и да греша), хе, хе, хеее... - назови, ако обичаш, КОНКРЕТНО, това Твое "там" - къде е това "там" - дай Ни, ако обичаш - конкретен пример на такова общество, за което пледираш.

Засега не си отговорил на нито един въпросите, зададени конкретно и пряко.

Няма нищо свръх-естественно да грешиш, да имаш предпочитания, или да си пристрастен към нещо - назови го - Ние сме Колеги, не опоненти, учим се взаимно.

jell0

Ето и нещо конкретно.

1. Надписът е сложен с Фотошоп (а може и с друга програма)

2. В Германия, Холандия, Австрия, за да бъде вкаран човек за принудително психическо лечение, той или тя трябва да имат психическо заболяване И да представляват опасност за себе си или за обществото. Да си мислиш че си Наполеон не е опасно, докато не започнеш да водиш войни.

3. Не сме колеги, а човек може да се учи и от опоненти.

4. Пристрастен съм към разума.

5. И един класически цитат (предполагам няма да ти е трудно да откриеш откъде е:

Цитат"Гай Юлий Цезар дойде в лудницата по високи идейни съображения.
— В съветска Русия — говореше той, като се драпираше с одеялото — лудницата е единственото място, дето може да живее един нормален човек. Всичко останало е свръхлудница. Не, с болшевиките аз не мога да живея. По-добре ще поживея тук, наред с обикновените луди. Те поне не строят социализъм. После тук хранят. А там, в тяхната лудница, човек трябва да работи. Но аз няма да работя за техния социализъм. Тук най-сетне имам лична свобода. Свобода на съвестта. Свобода на словото..."

bluesky

Благодаря за отговорите. Това е вече нещо по-конкретно.

Акцента на фотографията обаче не си го разбрал.
Там примерите с Наполеон и пр., са само алегория на психично болни, които обществото е склонно да лекува, ако, (и защото), се нуждаят от лечение.

Като държащият плаката с надписа основно акцентира, че педалите са също психическо отклонение, (което е вярно), и риторически пита защо тях не ги лекуват, (т.е. не им помагат да се излекуват), а поддържат болестното им състояние.

А ти си схванал текста пряко, едностранно, затова и не си  разбрал истинското послание в него - то е риторично, леко хумористично и буди към размисъл чрез абсурдността на логиката на защитаващите тезата, че генетически по отношение на Природата отклонения са "нещо нормално", което ДОРИ трябва да се стумулира.

Ако нямаш Университети, или не работиш с Apple, може и да не сме Колеги - ти решаваш. Но формалният "ценз" в обществото тук няма значение. Грешката е Моя - опитвам се да слеза надолу, за да ме разберат. Моя грешка, извинявай.

Щом си пристрастен към разума - тогава приемаш, КАК работи Природата.

Относно "класическия цитат" - вярно е - Руската Империя стана жертва на подъл ийуюдейски заговор, който почти успя да завземе едва ли не целия Свят. И да унищижи милиони бели славяни, руснаци, че и други националности в Русия и по други страни в Света.
Русия обаче намери сили в себе си и се отърсва от чифуто-болшевишката зараза със завидни темпове. В тях и в Китай е надеждата за един по-добър Свят.
А тези, които ги даваш за пример, Холандия, Германия и пр. - и днес са роби на ийудейския фашизъм - сионизма.

jell0


Благодаря за разясняването как точно съм схванал текста. Действително нямам университети, както и бакалии и нефтени кладенци. Няма смисъл да слизаш на новото ми - по-ниско е отколкото можеш да си представиш.

С Apple не работя отдавна, само им използвам продуктите, когато ми вършат работа. Какъв е началникът им би ме интересувало само ако имах техни акции и неговите действия се отразявха негативно на финансовите им резултати.

И историята с ийуюдейския заговор не я разбрах...  ама толкова ми е капацитета.

bluesky

Ха, ха, хааа... допада Ми чувството Ти на хумор, ха, ха, хааа... С Теб явно е интересно да се общува, само като опонент... ха, ха, хааа...

За нивото Си не се притеснявай, Моето е още по-ниско от Твоето...

А за чифутския заговор - да, ако не си го разбрал, си щастливец, че малко си закъснял. Но никога не е късно за прочетеш нещичко от талмуда, ще Ти отвори очите незабавно, ха, ха, хааа... действа като чай от джинджифил - отрезвяващо.

Не се притеснявай - "Светът е голям, и спасение дебне отвсякъде".

Adamov

Цитат на: jell0 - 20-11-2015, 20:00:14

С Apple не работя отдавна, само им използвам продуктите, когато ми вършат работа. Какъв е началникът им би ме интересувало само ако имах техни акции и неговите действия се отразявха негативно на финансовите им резултати.


Това беше добро. Мнооого добро!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bluesky

ЦИТАТ: "...С Apple не работя отдавна, само им използвам продуктите, когато ми вършат работа. Какъв е началникът им би ме интересувало само ако имах техни акции и неговите действия се отразявха негативно на финансовите им резултати..."

Напълно съм съгласен с Вас, момчета.
То слава Богу, че "...началникът им..." не може да взима самостоятелно решения. Във "сериозни фирми" като Apple днес, без Стиви Джобс, (е, някъде наоколо кръжи, и ни се присмива сега... 100%). В такъв аспект решения се взимат най-вече от Акционерите, надолу е Борда на Директорите, шефовете на развойните Звена, Пазара... хе, хе, хеее... и прочие.
Все пак трябва да се внимава - на хомосексуалистите ХИПОФИЗАТА Е 4 (ЧЕТИРИ) ПЪТИ ПО-ГОЛЯМА ОТ ТАЗИ НА НОРМАЛНИТЕ МЪЖЕ. Това ако не е хипертрофия на орган, здраве му кажи.
А както се установи - хормоните са подвластни на правилното функциониране на всички жлези В НОРМАТА!
И тяхната концентрация, състав и прочие, "управляват" (буквално) цялата "химия" на Човешкото тяло и се грижат за правилното му функциониране.

В такъв смисъл подобни Хора се нуждаят от помощ и лечение, а на практика са обявени за "здрави", и на тяхното нещастие някой си гради бизнеса или дори политиката.

"Сегрегация", естественно не правим. Много от педитата са изключително креативни (художественно талантливи) Хора и може би това е най-важното. ("разделяй и владей" е клопка, заложена от недобросъвестни теории и практики с цел несистемно, а по-скоро спекулативно управление).

bboyg

Ангел Влахов
"Съвременна притча...
Имало някога едно семейство - татко, мама, дете и куче. Задружно си живеели те, докато един ден детето не открило, че по кучето пълзят бълхи.
- Татко, мамо - изтичало то при тях - кучето има бълхи! Трябва да направим нещо!
- Нищо няма да правим! - отсякъл бащата, който бил модерно мислещ човек - Бълхите имат право на съществуване, кучето трябва да се научи да живее с тях!
И оставили кучето да си живее с бълхите - по-скоро оставили бълхите да си вилнеят на воля по животинката...
След време обаче детето забелязало и кърлежи.
- Татко, мамо! Кучето е цялото в кърлежи! Трябва да му помогнем!
- Не трябва да му помагаме! - заявил отново таткото, който бил умен и демократичен мъж. Кърлежите имат права, кучето е длъжно да се научи да живее с тях!
Детето се натъжило, защото обичало кучето си, но нямало какво да направи - така повелявали ценностите на баща му. Оставили и кърлежите да дебелеят спокойно по кучето, а то вече било цялото проскубано и се дръгнело до кръв. След седмица детето забелязало, че кучето слабее, и отново отишло при родителите си
- Татко, мамо! Кучето е цялото в бълхи и кърлежи и не мяза на нищо; освен това отслабва и подозирам, че има глисти! Не може ли да направим нещо? Намерих една фирма, предлагат средства за вътрешно и външно обезпаразитяване....
- Нищо не трябва да правим! - прекъснал го ядосано таткото - Щом са се заселили в него, кучето е длъжно да осигури на глистите достойни условия за съществуване. А фирмата, за която говориш, е екстремистка организация, проповядваща омраза!
- Добре де, но не може ли поне да го храним в къщи, а не на двора? Отслабнало е и уличните кучета влизат и му крадат храната - примолило се детето.
- Не - отсякъл бащата - Това е дискриминация! Уличните кучета имат същите права, които и нашето.
И така я карали още известно време, след което кучето умряло, майката напуснала таткото, той пък заживял с друг мъж, а детето разбрало две неща: организъм, който не убива паразитите, е обречен, а мъж, проповядващ толерантност, неизменно се оказва педераст."

bluesky


houslex

Днес, бих казал, че това, че не го харесвам и не харесвам на къде води компанията не идва от сексуалната му ориентация в моето съзнание. Просто тя му влияе да прави решенията които прави - в малка или голяма степен.

bluesky


atirage

iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD