Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

23-04-2024, 19:39:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 140
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 135
Total: 135

135 гости, 0 потребители

Проблем с външен хард диск

Започната от Jude, 25-10-2014, 12:23:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Jude

Здравейте!

Имам следния проблем: предадох външен хард диск, форматиран под Mac, който да се ползва на PC с програмата MacDrive. В последствие какво са творили на PC-то, нямам представа, но така и не са успели да го подкарат. Моя проблем е, че от тогава дискът не се разпознава вече от Mac-a. Дава съобщението "the disk you inserted is not redable...", а в Disk Utility, не ми дава да му направя нищо, освен да го erase-на. Под Partition Mac Scheme, дава Apple Partition Map.
Ето инфото за харда, което имам в  момента:


За съжаление имам важни проекти на него... Според вас  може ли нещо да се направи или нямам изход и трябва да го форматирам наново?

Поздрави!
Юлия

Prison

#1
Ако искаш да се ползва под Windows му дай на Partition - Master Boot Record и го форматирай във FAT. Това би трябвало да оправи проблема. После от Windows-а може да си го форматират в какъвто формат пожелаят.

Apple Partition Map - се използваше в Маковете преди 2007 година.

П.П. Информацията ще се загуби..
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

Wizi

Стига с този FAT! exFAT!!!!! Чете се без проблем от Vista нагоре (за ХР иска една безплатна добавка и пак тръгва безгрижно), а под Mac OS X също се чете и пише без грижи.

Опитай се през Disk Utility да му дадеш Repair, ако има тази възможност. Не можем да знаем какво му е счупено за да не се чете.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Jude

Благодаря за отговорите :)

Диск Утилитито не ми дава възможност за repair, verify... при first aid нищо не е активно. Чета за някакви команди в терминала /аз абсолютно нищо не разбирам от това/, но ми се появяват следните съобщения: Unrecognized filesystem (-9958)   и   "no primary or secondary GPT headers".
Явно на PC-то нещо са се опитвали да го форматират ли... нямам представа, не си признават :)  Ще поровя още малко и май ще жертвам проектите, към eraze върви работата.


 

thebrainless

Да не те отчайвам, ама и аз имах един диск който се осра благодарение на някакви допълнителни програми за четене. Може да го дадеш на фирма да ти извадят информацията. После exFAT.
Stay hungry. Stay foolish.