Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 14:51:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 134
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 117
Total: 118

117 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

App Nap !

Започната от Zak, 07-10-2014, 00:24:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Zak

Пуснах App Nap в търсачката тук и с изненада открих, че за сега нищо не е споменато из форумите по този важна тема. Защо темата е важна ще обясня веднага. Нека всеки който ползва Мас-а си за натоварена и свързана със срокове работа, прочете това.

App Nap e енергоспестяваща функция на OS X Mavericks контролираща производителноста на всяка активна програма. Aко желаеш софтуера ти да работи безпроблемно дори и в бекграунд режим...чети!

Идеята зад App Nap е, че всеки процес който операционната система сметне за маловажен (само защото не е главен/горен прозорец на десктопа или е в бекграунд) се забавя умишлено, до степен да губи фокус, да не прави почти нищо и повикан да се зарежда от нулата.

App Nap е проектиран да бъде функция за пестене на енергия, особено когато машината работи на батерия.

Аз лично открих за проблемите които App Nap създава след като се разрових да проверя защо откакто съм с няколко монитора, програмите на MacBook-a ми започнаха да се замислят сериозно дори при най-обикновенни задачи които извършвам в приложения като Photoshop, Bridge и Lightroom. Изключих дрямката и нещата си дойдоха по местата.

Сегашната OS може да автоматизира и прави каквото си иска с процесите в машината ми, но не и да избира самоволно кой софтуер каква производителност ще има. Това е нещо което предпочитам да избера сам.
Thanks but no thanks Apple!  ;D

Turning off App Nap for an application

1. Open the Application home folder

2. Right click on the Application and select Get Info

3. Check the box Prevent App Nap


MacBook Pro Retina 15" Mid 2014 / 11.3 / i7 2.8GHz / GeForce GT 750M / 16GB / 1TB / Eizo CX240

vencislava123

Благодаря ти! Наистина ценна информация :)

palashoni

Благодарско и от мен!

faire

Изключих го и аз. Дори не знам защо на iMac-а съм го оставил включено.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.