Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 20:47:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 61
Total: 62

61 гости, 1 потребител
dreben

iCloud Drive

Започната от jell0, 22-09-2014, 22:40:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

jell0

iCloud Drive - работи на Windows 7 (OS от 2009 година) и Windows 8 (OS от 2012 година)
iCloud Drive - работи на Mac OS 10.6 (OS от 2009 година).... всъщност, не...работи на Mac OS 10.7 (OS от 2011 година)... мммм... пак не...работи на Mac OS 10.9 (OS от 2013 година)... да, бе имам пред вид Mac OS 10.10, която още не е пусната.

Аз ли нещо не разбирам или някой в отдела за разработка на Mac OS не е можал да се събуди доста време?  ::) :o

stankov.s

Аз съм с 10.7 и днес видях че го има. Уви изисква и iOS 8, а аз съм с iPhone 4 :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

HQ

Ползвам едно много хубаво нещо - казва се Owncloud !
Ето само някои от предимствата му пред другите шитарии дето гъмжат навред : Безплатен,Мултиплатформен (за всяка ос,устройство и т.н.) , Данните си стоят у вас (ако решиш), Акаунта ти има толкова място колкото харддискове на сървъра, Лесен уеб интерфейс, Невероятно бърз при не-толкова мощни сървъри, И най-вече но не на последно място - достатъчно гъвкав че да ти служи прекрасно,дори ако го ползваш само с едно единствено устройство (за разлика от айклауд).

Wizi

Абсолютно подкрепям с две ръце и един ляв крак HQ за Owncloud! Имам го инсталиран на домашния ми NAS, което ще рече, че ми предоставя доволно свободно място + оборудвал съм един малък офис с Owncloud качен към superhosting акаунта им. Всички сме доволни!

Единственият недостатък, който намирам, е липсата на автоматичен ъплоуд на снимки и видео към сървъра и липсата също така на thumbnail превю на същите когато ги преглеждате. Но в крайна сметка като безплатен продукт...


Друга смислена алтернатива е Copy. Абсолютно копие на Dropbox, дават 15GB безплатни при регистрация и още два пъти по 5GB при две препоръки, сиреч за нула време сте с 25GB. Имат и адски любезната опция да мигрирате съществуащ акаунт към тях без вие ръчно да трябва да преточвате всичко. Синхронизирах си 17те гигабайта Dropbox за няколко часа към тях....
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

jell0

На мен ми е ясно, че на когото му е трябвало някаква базова кофа за данни облак отдавна е намерил вариант. Просто решението да се поддържа конкурентна операционна система на незнамсиколко години, но ни една версия от собствената ти OS в момента, в който пускаш дадена услуга, за мен си остава пълна загадка.

Ако някой от маркетинга на Apple може да даде задоволително обяснение, според мен би заслужил бонус равен на тригодишна заплата.

HQ

Ами то да ти кажа епъл са №1 по отношение на престъпно безхаберното си отношение по отношение на поддръжка за стари продукти по-стари от предна генерация!

blackbird12

Apple имат възможно най-агресивната политика към потребителите си да ползват най-новите версии на продуктите им Mac OS/iOS. Това работи добре, ако най-новата версия е наистина по-добра и по-стабилна от предните, което в последно време хич не е така...

Та затова, който иска iDrive => Yosemite/iOS 8.1
MacBook Pro 13" 2016 :: Core i5 2.9 :: 8GB  DDR 2133 :: 256GB SSD

IVooDooI

Някой да знае програма, която да работи с айклауд драйв на Маверикс ?