Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 14:21:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 69
Total: 69

69 гости, 0 потребители

Честит нов iPhone 6 (Plus) и Apple Watch

Започната от walker007, 10-09-2014, 01:27:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

walker007

Колеги, изкажете си мнението за новите продукти! Кое ви хареса, кое не ви е харесало, кое смятате да закупите и т.н.
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

jell0

Нито едното, нито другото. Тези неща вече станаха като компютрите - еволюция, а не революция. Не, че има нещо лошо в това.

Старият iPhone 5, за който не съм давал пари, защото ми е от работата (а и е refurbished) си работи като пушка и докато не се строши не виждам смисъл да се сменя. А дотогава сигурно ще има iPhone 7 или 8.

За часовника, м-м-м-не, мерси. Може би е от възрастта, но предпочитам  още по-стария си Tissot. Обичам да чувам как цъка, а и не му трябва батерия.

Виж, децата ми вече питаха за iPhone 6, но няма да ги огрее. ;D

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.

georgekodinov

И аз подкрепям колегата jell0. Мислех да сменям nexus 4-ката ама на тези цени ще съм много по-добре с lg g2 pro. Поне няма да се наложи да купувам новите приложения след като сдадох 3gs-а :-)
Виж, ако apple pay работеше в България ....

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Fifata

Моето мнение е, че Apple сгрешиха като така драстично смениха размера на дисплея. Поне лично мое мнение 5-цата iphone си е перфектен размер и много хора който са на моето мнение ще пропуснат да си купят Iphone 6 само защото вече стана като Самсунг и е труден за мушкаше в джоба. :) Колкото до часовника... Определено чакам да го пуснат на пазара и ще си купя един. :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

appuser

Часовник, това е нещо много специално. В него се проектира желанието за уникалност и вкус. Трудно се забелязват двама човека с еднакви часовници. Да не говорим, че вече такива почти не се носят. Така че, това, което предлага Епъл не е часовник, а унифициращо личността електронно мултифункционално устройство за ръка. Което никой, държащ на някакъв имидж или личен стил няма да сложи. Как се пише и какво зрение трябва да има човек, за да чете и пише на него и идея си нямам. Явно ще бъде привлекателно за определен сегмент, но според мен ще бъде един експеримент за фирмата. Относно телефоните, предпочитам някой, който ще изпусна без да ми се обръща сърцето:)

Petar Jamby

Нещата много странно се обърнаха, вместо Apple, да налагат тенденции, имитират.
Новия телефон е отстъпление, сега остава да добавят widgets на главния екран и са готови с копие на андроидски телефон.
За часовника, аз лично го чаках с нетърпение. И гледайки презентацията си мислех - 'Супер това е', поне докато не споменаха за удобния интерфейс за зареждане, който можем спокойно да ползваме нощем. Един ден живот на батерията, е твърде малко. Спокойно мога да живея без нотификации от телефона, ако това ще направи батерията да кара по седмица например.
За мен часовника беше интересен предимно като пълноценен фитнес тракер, но нуждата да се зарежда често ще наруши тази му функция.
Никъде не се спомена за водоустойчивост, което за спортуващ има значение.

Та, телефон за сега няма да купувам - 5с за 6 не си струва да сменям. За часовника, ще изчакам 2-3 месеца след пускането да чуя отзиви. При такава цена се съмнявам че ще го взема.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

thebrainless

За съжаление пазара определя предлагането, а както знаем, днешното общество иска големи цици и големи пишки, така е и с телефоните, такава е тенденцията и Епъл трудно могат да разочароват инвеститорите си. Аз лично предричам нови рекордни продажби.
Stay hungry. Stay foolish.

Wizi

Боже, колко точно си го казал! Епъл почнаха да имитират вместо да налагат посоката на вятъра.

Защо са нужни по-големи размери на телефоните? Защото Епъл така искат или защото пазарът така диктува заради пластмасовите андроиди превърнали се вече в phablet-и заради размерите си? Размерът от 4" за устройство, което седи в джоба ти и преди всичко е ТЕЛЕФОН за мен е абсолютният задоволителен праг. Който желае нещо по-голямо носи iPad - кеф ти Мини, кеф ти 10" Air и пееш!

Това не знам защо за съжаление ми прилича малко, не ами МНОГО на любимите ми Блекбъри, които следваха адски строга политика - телефоните ни са силни в това + това + това! Да имат тези ункции и дизайн. После пазарът хукна в друга посока и те, видиш ли, да не изпуснат влака решиха да тичат да се спасяват и допуснаха генерални грешки в новите си модели, които реално ги закопаха скоростно.


Apple Time. Изключително грешна посока като цяло! Ама ГЕНЕРАЛНО и ТОТАЛНО сгрешена! Вместо да бъде устройство допълващо максимално небрежно телефона Епъл като останалите решиха да ни закачат мини телефон на ръката. Кога точно кой идиот ще седне да цъка снимките на часовника си, да праща съобщения, да контролира обажданията и въобще да пипа нон-стоп дисплей под 2"!?!?! Другото нещо е, че явно още не сме стигнали етап от развитието на тези джаджи да са самостоятелни, а трябва за поне половината неща да се допитва до телефона. Е за какъв к*р ми е? Искам да ми мери супер точно колко тичам, колко съм се изкачил, но не може без телефона да ми е в джоба и да подсказва всичко това на часовника.

И другото нещо, което вече бе засегнато: мъжете за разлика от жените имаме адски ограничен брой аксесоари, които можем да носим за персоналност и вероятно часовникът е най-силно изразения от всички! Аз примерно имам 3 часовника: едно Сейко със силиконова каишка за лятото, един по-елегантен Ситизен с кожена каишка за през повечето време и последно се набутах промоционално за една Инвикта ала водомер половин кило да се чудя къде да "гъзарея" с нея.... Нямам абсолютно никаква потребност от нещо по-различно или ново към така или иначе голямата ми вече колекция от часовници.

За мен правилният подход е нещо много леко и небрежно, което го носиш на другата ръка и само допълва ежедневието ти. Jawbone UP е чудесен пример за това! Не го усещаш, събира ти информация, синкваш си я към телефона и си щастлив. Единственият проблем на този етап, и то на всички такива устройства е, че все още не са достатъчно точни и далеч не всички имат всички нужни сензори на разположение. Явно трябва да поживеем малко още...


Та така.....
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Fifata

Не мога да разбера едно в света на технологиите. Едно време телефоните бяха големи, а хората искаха все по малки телефони, а сега пък колкото е по малък телефона, толкова по лошо и всеки търси по голям телефон... Е не мерси, не искам да си нося една тухла в раницата и ако ми звънне телефона да изглеждам все едно говоря през телевизора. :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

appuser

Да допълня, че интригата за мен е снимката с нощен изглед с Млечния път.

МП не се снима току-така, а с телефон въобще не знам как се снима. Трябва статив, експозиция от  около 30 s и ISO 1600 за тази бленда от 2.2, тъмно небе. Питам се – това скрийн ли е или е снимано с телефона.

http://technews.bg/article-73784.html#.VBAG_90Y2mQ

faire

Не мога да разбера дали всички описвате 6+ или и двата нови айфона? 6+ е грамаден и макар предимствата си (батерия, стабилизация, дисплей /без негативната му страна/), просто няма да е удобен. Но за всеки влак пътници. А този влак има ярко написана табела "Old Android Users". За всички останали е "малката" 6-ца. За мен 4.7" е идеален размер и ще се мятам на него. 4" ми малее, а всичко над 5" ми е голямо. Та явно си е и до ръце :D Баскетболистите ще се насочат към 6+.

Иначе новите iPhone-и могат да се опишат накратко с: нищо революционно, ново и неочаквано. Нов дизайн и по-големи дисплеи. Малко по-бързи (както винаги) + подобрения по камерата (но не и кардинални). 5-цата като че ли беше по-интересна когато се появи...

Часовникът ще е огромен бум. Може би от ранга на iPad.

Стриймът беше под всякаква критика.

Apple Pay е интересна услуга, но както и passbook не вярвам някога да заработи у нас.


@appuser, това е нов уолпейпър в iOS8. Къде видя да показват тази снимка, когато говореха за камерата?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

AStratev

На мен пък големият екран ми харесва.
Само, че съм малко разочарован.. особено след като видях Galaxy Note 4.. това, което ми харесваше в iPhone, а именно качествените материали и изработка вече го има и при Samsung, на фона на доста по-добър hardware..

faire

Големият проблем на Самсунг не са само материалите. ОС-а и софтуерът са!
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

AStratev

Цитат на: faire - 10-09-2014, 11:33:20
Големият проблем на Самсунг не са само материалите. ОС-а и софтуерът са!

И това е така, но за това, за което си ползвам ежедневно вече позастарелия 4S - Android ще ми върши същата работа..