Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 03:02:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 219
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 194
Total: 194

194 гости, 0 потребители

Lightning кабел проблем

Започната от vencislava123, 01-09-2014, 09:50:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vencislava123

Здрвавейте! Преди няколко дни кабела на iPhone-a започна да ми прави проблем. По принцип си зареждам телефона през USB-то на телевизора, но като го включих онзи ден и не зареждаше. Включих го на ток и зареждаше, но когато си размърдах телефона ту прекъсваше, ту почваше. Предполагам проблема е с Lightning кабела. Става въпрос за iPhone 5s , още е в гаранция. Ако отида в Creative Center ще ми признаят ли гаранция на кабелчето, или не?!?

bboyg

На кабелчето не знам дали ще ти призанаят гаранцията, тъй като се води консуматив. Пробвай с друг кабел и виж как е положението, и ако прави пак проблеми, тогава ще търсиш гаранция за прецакана букса/конектор на телефона :) Естествено ако си мушкала кабела чобанската и си изкътрила нещо, няма как да ти се признае каквото и да е.

vencislava123

Отидох до Creative Center. То си личи, че и кабела е пазен и телефона. Пробваха ми телефона с друго кабелче - нямаше проблем. Признаха ми гаранцията на кабелчето и казаха, че в рамките на 2-3 работни дни ще ми се обадят да отида да си взема нов. Все пак happy end, но 2-3 работни дни без зарядно...малко гадно.

Adamov

Двойно щастие няма :) Ти се радвай, че поне са ти го признали.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bboyg

Вземи си от продавалника някой за 5-6 кинта, да имаш така за всеки случай. После може да си го сложиш в чантата и да си го носиш с теб пак така за всеки случай :)

standalone

Здравей.
При мен имаше подобен проблем, и зареждаше когато си иска. Спрей със сгъстен въздух оправи работата. Куплунгът на телефона се беше напълнил с разни неща.

Успех!
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

vencislava123

Мерси, за отговорите! ;) Ако пак го има този проблем след като ми дадат новото кабелче, ще пробвам със сгъстения въздух. :)

kmonev

Аз си купих noname кабелче - зарежда когато си иска и редовно ми изписва accessory is not supported :)
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

ggzy

Цитат на: vencislava123 - 01-09-2014, 21:27:31
ще пробвам със сгъстения въздух. :)


А така. Съсипи си хубаво гаранцията и после на обикновен сервиз  ::)
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Fifata

На моята 5s редовно и се пълни конектора с прах и боклуци и с една игличка си ги изчиствам и няма проблеми.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

bboyg

На всеки iPhone му се пълни конектора с прах и мъхове, главно от носене по джобовете. Както каза колегата, една игличка, или по-тънка клечка за зъби е идеалното средство за почистване. Аз някога ползвам и сгънато тиксо и всичкия прахоляк полепва по него :)

standalone

Цитат на: ggzy - 02-09-2014, 08:14:04
Цитат на: vencislava123 - 01-09-2014, 21:27:31
ще пробвам със сгъстения въздух. :)


А така. Съсипи си хубаво гаранцията и после на обикновен сервиз  ::)

От къде идва опасността да се загуби гаранцията? Има ли вероятност правейки това да прецака нещо вътре в телефона? Аз погледнах в куплунга и не можах да видя никаква пролука водеща навътре, което не означава че няма, разбира се.

Наздраве!
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

bboyg

Ако е много силна струята, може да скъсаш говорителя/милрофона, или да изкъртиш нещо в конектора.

standalone

Благодаря за пояснението!
Аз по тази причина реших да използвам сгъстен въздух. Мислех, че с клечка/туплийка може да разкривя пластините на конектора.

Наздраве!

P.S. Много ми хубаво, когато успяваме да проведем конструктивни дискусий, без заяждане. Напомня ми на форумът, в който се регистрирах преди 5 г.

Успех на всички!
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

godo

5S само със certified apple  кабели. Не се подлъгвайте да взимате по 5-6лв.
Mac only