Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 04:27:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 125
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 103
Total: 103

103 гости, 0 потребители

LTE за iPad в България

Започната от Wyatt Earp, 03-06-2014, 22:51:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wyatt Earp

Здравейте,

Макстелеком отвориха преди 2 седмици LTE мрежата си за тестове от клиенти.
Ако се интересувате от подробности може да проверите уеб страницата им.
Прегдлагат SIM карти за съвместими iPad-и - 1800MHz
Ако сте в зоната им на покритие удоволствието си струва.

Аз съм в София и Speedtest ми показва 50Mbps на сваляне и 15Mbps на качване.
Air, Macbook Air.

faire

Заявиха ми, че картите им не работели с iPhone, така че няма на какво да ги ползвам. Стартовият пакет е далавера в момента, но едва ли ще са добри плановете след няколко месеца, като ги знам какви са скъпчии..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

За кой модел iPhone са ти казали?
UI designer and developer

bboyg

Чакайте малко... Освен ако няма да си ползваш телефона само за интернет, е излишна тая карта. Това е само за таблети и USB модеми май :)

Wyatt Earp

Аз разбира се пробвах картата и с ФО iPhone - но не тръгна, даваше ми No Service. явно има някакво ограничение.
Не съм експериментирал повече, защото я взех за iPad-a. Той не тръгна от раз - наложи се да му правя пълен ресет.
Съпортът им има списък с тесвани за съвместимост устройсва
Казаха ми нещо и че преговарят със Самсунг за "отключване" на техните устройсва за да работят с МАХ...
Не знам какви ще им бъдат цените наесен, но 4 месеца неограничен интернет за общо 10 лв си е добра оферта.
Air, Macbook Air.

faire

Все си мисля, че е нещо софтуерно - кериър бъндъл или от сорта..
Може би има начин да тръгне и на айфон, но изисква повече юзър намеса.
Къде е списъка им с поддържани устройства? На сайта не можах да го намеря.. Доколкото разбрах от телефонната им служителка за момента са кът. Няколко модела 4г таблета.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Wyatt Earp

Докато се мъчих да подкарам моя iPad говорих с тех съпорта им няколко пъти - в един от разговорите казаха, че ще проверят в списъка дали моят модел е тесван от тях и съвместим - трябва да имат списък - пробвай да ги разпиташ ако искаш.
За юзър намеса май няма много опции - включване на датата и LTE, ресет на мрежовите настройки и задаване на APN-а.... и рестарт.
Air, Macbook Air.

faire

Eдно време имаше някакви врътки с кериър бъндъли, за да ти тръгне нета. Влизаше се в някакъв сайт през телефона и се избираха опции, след което се сваляше бъндъл и нета тръгваше. Та си мисля, че и сега може да е възможно..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Wizi

50/15 за UP/DW не е особено много предвид на какво принципно е способен LTE, но е МНОГО добро като цяло!!! Покритието на Макстелеком за тази услуга какво е? Аз имам не особено добър спомен за тяхните интернет услуги в центъра на София - Орлов мост, но не ставаше дума за LTE, разбира се.

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wyatt Earp

Покритието явно не е идеално - все пак още са в тестов режим. Например в мола на цариградско не лови, трябва да излезеш на открито. В Борово, Бизнес Парка и Дружба 1 скороста е супер.
Да, закъснението (latency) е 18-20ms, при 40ms на 3G-то на Мтел - тествано в еднакви условия с един и същи  iPad.
Air, Macbook Air.

traian_james

Искаше ми се да пробвам тази оферта, но като отидох и сложих сим-карта за LTE пак нямах опцията Enable LTE. Пробвах го на iPad 3rd generation купен от САЩ. Дали проблема е в това, че не е купен от България?
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

ggzy

http://support.apple.com/kb/SP647

Върни се и им кажи, че нищо не става от тях  ;D
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Wyatt Earp

Цитат на: traian_james - 09-07-2014, 23:41:47
Искаше ми се да пробвам тази оферта, но като отидох и сложих сим-карта за LTE пак нямах опцията Enable LTE. Пробвах го на iPad 3rd generation купен от САЩ. Дали проблема е в това, че не е купен от България?

LTE-то на 3-ката работи на други честоти - различни от тези за които в БГ има издадени лицензи. 
Air, Macbook Air.