Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 04:29:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 125
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 95
Total: 95

95 гости, 0 потребители

Какво означава буквата i в продуктите на Apple

Започната от msh, 14-04-2014, 19:33:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

msh

Apple станаха много популярни със своят iPhone, но знаете ли какво означава буквата 'i' в началото на имената на продуктите им? Марката i-продукти на компанията впечатляват със своите функционалност и дизайн. Все пак, тази буква има своето значение, и всеки истински фен на прочутата технологична марка трябва да я знае.

Някои специалисти в миналото предполагаха, че 'i' в iPhone, iPad и iPod означава 'аз'. Това обаче очевидно не беше така, и скоро се появиха по-правилните спекулации, че  това е съкращение на нещо. Разбира се, на никой не се налага да гадае на сляпо, защото има обяснение, което е  предоставено от самия  съ-основател на фирмата, Стив Джобс.

Според Life's Little Mysteries това се е случило при дебюта на първия i-продукт на Apple – iMaс, По този повод Стив Джобс споделя, че излизането на iMaс укт на пазара е  било ,,брак между емоциите, които интернет носи и простотата на Макинтош". Ето защо анализаторите смятат, че това изказване е трябвало да бъде 'кръщелното слово' за цялата следваща продуктова гама на Apple. 

Какво може да се очаква от личност като Джобс, обаче, след това?  Той не би могъл да остави нещата да спрат дотук. Ето защо, колкото повече светът е започвал да се интересува от i-продуктите след дебютът на iMac през 1998 година, толкова повече нови обяснения за 'i' започват да се появяват в медийното пространство.

Така се стига до разширяването на първоначалното значение на 'i' до 'индивидуалност' ('която придава личност на компютъра'), 'инструктиране' ( защото компютърът е бил предназачен за образователни цели), 'информация', и ' чувство' (от английската дума за вдъхновявам – 'inspire').

Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот. (Йоан 3:16)

iNtaCt

Добре де, загубих се. Послено какво е "i" ?

msh

от английската дума за вдъхновявам – 'inspire'
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот. (Йоан 3:16)

faire

Според биографията на Джобс от Уолтър Айзъксон, "i" в имената на продуктите на Епъл идва от чисто и просто - internet. Иначе казано - интернет свързани устройства.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

Цитат на: faire - 14-04-2014, 22:39:35
Според биографията на Джобс от Уолтър Айзъксон, "i" в имената на продуктите на Епъл идва от чисто и просто - internet. Иначе казано - интернет свързани устройства.

Абсолютно ТОЧНО :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

arnold

Мислех, че всички се бяхме досетили затова от самото начало? ... Като си спомня как първия ми айфон ми направи 80лв сметка за интернет:) хахаха
Real Mac mini

Prison

Цитат на: arnold - 15-04-2014, 01:08:23
Мислех, че всички се бяхме досетили затова от самото начало? ... Като си спомня как първия ми айфон ми направи 80лв сметка за интернет:) хахаха

Това можло да бъде и някой друг "Smartphone" ;)
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

arnold

Real Mac mini

bboyg

Цитат на: arnold - 15-04-2014, 01:08:23
Мислех, че всички се бяхме досетили затова от самото начало? ... Като си спомня как първия ми айфон ми направи 80лв сметка за интернет:) хахаха

Аз успях само с 20-тина лева да изгоря със същата машинка (която м/у другото все още си ползвам като 2-ри телефон) и то само защото имах лимит :D

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.

bboyg

Аз пък все съм си мислил, че това "i" идва от IT... Ама щом казвате, ще се съглася :)

shaman

Няма нужда от спорове:

https://www.youtube.com/watch?v=oxwmF0OJ0vg

Или както Стив Джобс казва при представянето на първия "i" продукт:

"The excitement of the internet. The simplicity of Macintosh"

и малко след това:

i  - internet, individual, instruct, inform, inspire !

Но основното е Internet ;)

konstant

Само не разбрах, какво прави този спор на историческа тема в новини?! :D

HQ