Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 17:25:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 97
Total: 97

97 гости, 0 потребители

Apple TV3 - Плюсове и Минуси

Започната от elpatseto, 13-04-2014, 12:56:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dreben

Или аз нещо не съм разбрал, но "Пуканките" вършат същата работа, без допълнителен хардуеър и софт. Телевизията не ме интересува, гледам всичко по сателита.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

arnold

Аз имам WD TVLIVE и също може всички тези неща + още:)
Real Mac mini

elpatseto

@dreben - Няма нищо за разбиране.  :)

Макар, че малко се отплеснахме от темата тя си остава за + и - на АТV3. Кой какъв медия сървър ползва и какви функции има е отделен въпрос.

Аз избрах Apple!  :angel:
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

angelvn

Ползвах преди доста време Plex, наистина е удобен.
В момента съм инсталирал обикновен медиен сървър на единия от макбуковете, от който се стриймва, така че ресурсите да са налични за гледане от конзола, таблет, смартфон (с iOS или Андроид).
Единственото неприятно нещо е, че конзолата е на повече от 15 метра от лаптопа и тъй като сигнала е по wifi, HD качеството на видеото не е съвсем HD.
UI designer and developer

Fantomas ^

Да добавя малко масло в огъня... каква е разликата дали ще гледам през plex или ще си дам mirror на десктопа към ATV -to ? Аз поне така си гледам...
Не се заяждам а питам, иммено дали някой е правил проба има ли разлика в качеството и тн.
Иначе, през plex предполагам е по-удобно , ако си си свлаим повече филми и после само с дистанционнтото на atv да си навигираш и да си ги гледаш.

Моята "оптна постановка" е следната:
MacBook pro mid 2011 + atv3 (A1469) вързано с кабел към airport extreme 4gen , на който смятам да набуча тези дни един hdd.
Въпросът , който ме вълнува, е дали ако сложа pelx , и точа филмите директно на  NAS харда, ще работи по-добре от това да си ги пусакам през mac-а - ползвайки vlcи после mirrror на екрана  airplay?
Питам това , защото понякога като чели се изпиускат кадри и насича през airplay.?
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

XoXo

#20
И аз да попитам...

Искам да си правя мирър мак-а към телевизора (музика и видео от youtube примерно - не филми през vlc или друг плейър).

Има ли по-добра алтернатива от Apple TV3 - например някоя андроидска джаджа със свестен AirPlay, че 150 кинта за един mirror не ми се дават...?

faire

Android с airplay нещо не се връзва.

Fantomas, разликата е, че е по-неудобно да ги пускаш през компа и ако е чрез мироринг, докато гледаш, не може някой друг например да ти го ползва за нещо друго.
Доста по-удобно е директно от дистанционно, без да се налага да разнасяш мишки, клавиатури или лаптопа (който все пак най-вероятно се ползва на батерия). Зависи колко близко ти е рутера, но за видео еърплей няма проблеми. Аз така гледам мачове онлайн понякога. Преди време като имах АТВ3 ползвах една програма AirVideo, с която си пусках от телефона филмите, които ми се намират на Мак-а чрез Airplay на ТВ-то. Сега съм с 2 джейлнати АТВ2 и с infuse си пускам всичко, xbmc го пробвах едно време, но много ми буферираше филмите и се отказах от него. Infuse си е яко Епъл-стил, максимално опростено, бързо и удобно. Малко се затормозява понякога с 1080п файлове (които 2-ката така или иначе не поддържа), но всичко си зависи и как ти е мрежата и колко близко ти е разположен рутера.
А иначе преди няколко дни се сдобих с едно много интересно дистанционно на Logitech - Smart remote. С 2 думи - с това дистанционно си управлявам всички уреди, замени 5 броя други дистанционни. Има и приложение за iPhone/iPad, с което има още много функции и може да се пуска всичко през него. Страшния кеф за киномани като мен :) Всеки ден гледам я сериал, я филм. Много съм доволен от АТВ. Ако джейлнат 3-ката, веднага си взимам. Плекс не съм пробвал как се държи. Някой може ли да сподели дали има проблеми с него по отношение често буфериране, забавяне каквото и да било...? Ако ползвам АТВ само за филми, заслужава ли си да сменя с 3-ка, заради 1080п+плекс? Знам, че и сега мога да го пробвам на 2-ката, но не ми се занимава все още :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Fantomas ^

Ще пробвам plex как ще се държи ако филмите са на usb харда на рутера. Иначе всичко ми е в хола.. TV+ATV3, AirportExtreme-а на съседния шкаф и общо взето всичко е на 2-3м. едно от друго. Мрежата м/у macbook-а и рутера е на 5gh и показва link speed 450mbps. ATV-to е на lan кабел към рутера и уж всичко е както си трябва.
Обаче пускам 1080 филм.. и  на монитора на лаптопа е супер мазно, а през airplay през известно време насича. Гледа се, но не е съвсем яко... установих , че само на 1080 го прави. Канала на мрежата е избран след wifi check и тн.. ( въпреки, че няма друг в блока на 5GHZ). Нещо става с буферирането и airplay mirror-а. Ще тествам и компютъра с lan кабел само за проба...
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

Wizi

faire, предполагам имаш предвид Logitech Harmony за дистанционно? По-добри от тези не съществуват на планетата Земя, гарантирано и тествано.
Plex е класиката в жанра, но изисква сървър и клиент, не може да работи без едно от двете. При мен сървъра е на самия NAS и това ме улеснява безумно много. Най-малкото защото винаги е UP and running, иначе трябва някое РС/Mac да върши и тази работа. Отделно всичкото съдържание (музика, филми и снимки) са ми ВИНАГИ достъпни и на телефона. Улеснил съм се допълнително "само" срещу $35 за Chromecast вместо $99 зa ATV, който си има Plex Client и директно си смуче каквото задам от NAS-а. Работи безупречно! Никакъв проблем с буфериране (дори през 3G връзка през телефона!!!), големи Blu-ray rip's и други.

XoXo, за твоите изисквания просто да си плейнеш музика или видео на телевизора един Chromecast върши чудесна работа.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

faire

Да, harmony e. Още го разучавам, че има безброй опции. Това е май от най-обикновените модели, но за мен е идеално. С един бутон  пуска АТВ-то, тв-то на съответния hdmi вход и домашното кино. Най-готиното е, че не насочвам наникъде и работи винаги, а пак се води rf сигнал. Взех го на добра цена през амазон от коледните им Lightning deals.


Плекса го бях сложил по едно време, но не ми се чакаше да го настройвам сървъра и да си изгражда библиотеката. Четох, че натоварвал системата доста и се отказах.
Интересува ме дали се наблюдава сериозна разлика в качеството м/у 720 и 1080p. С 40" ТВ съм.


via Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Wizi

Резолюцията НЕ определя качеството! Bitrate е това, което прави разликата.

Да, дистанционното е жестоко! Дори най-най-евтините модели са безупречни и си заслужава всяка инвестирана стотинка. Моето е това:



Плекс-а ми харчи точно два пъти по-малко ресурс от Transmission-а, който също се клати на NAS-а ми. Странно, но факт. Там процесорът е двуядрен AMD Turion на 1.5GHz и нямам абсолютно никакви оплаквания по отношение на възпроизвеждане на съдържание от всякакъв род. Почва да се гърчи ако му кажа да качи примерно музика от Плекс директно на телефона ми и почне да я компресира от Flac на нещо удобно за логаритмуване - тогава пускаш брада. За синк на филм(ченце) към телефона ми дори и не съм си помислял! Следващият ми NAS ще е 4 ядрен i3/i5 и с 16GB RAM  ;)

Чакането за преглед на библиотеката е бързо. Примерно всичката ми музика около 60GB и 5-6 хиляди песни я превърта за първи път за 2-3 минути и то на скапания NAS, умрял от гъдел. Плюс това всичко се случва само веднъж, повече само проверява за корекции/ново съдържание.

Има други също толкова готини server - client мултимедия плеъри като Plex. Повечето също са платени (Plex pass-ът ми е 3.5 Евро на месец), въпросът е да си избереш това, което да сработи най-добре с наличния хардуер (телевизор-сървър) и да ти е приятен за окото + някоя друга функционалност бонус, ако може също. Това е!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

faire

Ясно за битрейта, но ако кажем, че имаме 2 файла с еднакъв битрейт и единия е 1080, другия 720, има ли осезаема разлика на 1080п 40" ТВ. Какви са ти наблюденията? Чудя се дали си заслужава да си взема 3-ка и да я ползвам с Плекс. Така или иначе други неща не ползвам от тоя джейл на 2-ките. Мак-ът ми е постоянно включен, така че той ще си е сървъра.
На АТВ2 + джейл удобното е, че всеки един диск свързан в WiFi мрежата (мак, time capsule, wd myCloud, etc) може да се добави в Infuse и да се плейват файловете му без да е нужно да се конвертират. Т.е. не е нужен сървър. 3-ката е по-мощна от 2 и ако някога стане чудото и се джейлне, предполагам, че няма да има никакви проблеми с всякакви файлове през Infuse (нещо, което не може да се каже за 2-ката в момента, но само за 5% от случаите поне от моя опит).
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Wizi

Колкото повече, толкова повече! По тази логика 1080 контент ще е по-добър от 720. Последният въпрос е от какво разстояние гледаш телевизора. Колкото си по-назад, толкова е все едно с какво качество е видеото. За 40ка някъде около 3тия метър вероятно вече е все едно... Аз гледам 47" от 3.5м и 720р е почти винаги абсолютно задоволително.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

faire

Наистина пропуснах разстоянието. Гледам от 2-2.5 метра. От няколко месеца сложих очила и вече виждам "в HD" :) та се замислих за разликата 720-1080. Като имах 3-ката преди година-две все ми беше едно, защото всичко ми беше размазано.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

faire

Намерих изгодна 3-ка и направо я поръчах - £43.95. След месец ще дойде, но така или иначе не бързам. :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.