Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 15:32:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 117
Total: 117

117 гости, 0 потребители

Как да си направим DVI монитор от Развален G5 IMac 17" A1058

Започната от pichaga933, 04-04-2014, 22:34:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pichaga933

Историята е следната. На дъното му e разлепeнo видеото и не ми се даваха пари да го прелепям.

Харда и рама заминаха и остана само Дисплея със Захранването и инвертора...

Дисплея е TMDS, което означава, че кабела му директно може да се върже на DVI коектор без Каквито и да било интерфейсни платки.

След като се позанимах  да открия напреженията, които ходят до инвертора, за да го светна и налепих дисплея за DVI кабел, захраних всичко от Неговото си захранване , сложих му Ц/К ключе за пускане и вече е монитор  :D

На захранването PG  го дадох към 3.3в както е оригинално на дъното, а ON/OFF-зеления го дадох мъм маса през ц/к ключето

Ползвал съм преходник ,HDMI -DVi, понеже имах налични ХДМИ  кабел и DVI конрктор свален от една скапана видеокарта  и, за да стане рабоатата, единственото, което съм купил е преходничето.

Пинаута за TMDS дисплея към DVI е взет от G4 проект.

Единстввената разлика тук е, че Кабелите за 3.3в  и Mаса си бяха отделени предваритлно на оригиналната платчица в снопове и означени.

За да не одрисквам захранването, му забодох конектор, който бях свалил от дънна платка и всичките кабели са вързани на него, стана много прибрано.

Приятно разглеждане:

1. Важните работи: пинаутите  на всичко
На инвертора отгоре надолу като на картинката
12v
GND
5v
5v
NC(не закачайте нищо на този)
3.3v


На TMDS кабела по цветове към DVI преходната таблица


На женския ДВИ ( ползвайте САМО пълноразмерния  с Всички  пинове , конектор, моя го свалих от изгодяла видеокарта/



На захранването на самия му конектор


2.Първо светване на инвертора директно към захранването, без дънната платака- 1-ви успех


3. Оргиналния конектор на дисплея преди да бъде разпоен


4. Запояване на кабела към женския ДВИ конектор


Тук е монтиран и  РЕзистора 1к за hotplug detect на 14 и 16 пин  на ДВИ  конектора, Изолирал съм му краката със син темошлаух, едва го монитрах. 15 пин е даден към маса.


5. Всчико навързано


6. Задния капак с монтиран ДВИ конектора и забоден в него ХДМИ преходник




7. Всичко работещо на 6



Пожелавам успех на следващия който ще се пробва. Правите го на свой риск, вероятността да изгорите нещо, даже видеокартата на която тествате е голяма. Запояването по ДВИ конектора и забелването на екранираните кабели за цифров сигнал е истинско предизвикателство даже за опитен с поялника DIY-ер, защото и екраните/оплетките трябва да се запоят на определени пинове на ДВИ конектора, аз с тях започнах. Работата я свърших с предварително калайдисване на кабела и на пина по отделно и после монтиране с най тънкия накрайник з апоялника които имам + пинсети, няма начин да е на ръка. Ако ви се наложи може да ползвате и лупа за д авиждате проводниците- мноого с атънки особенно екранираните.

Горния Мод важи САМО за 17" А1058, на 20" модели се иска преходна платка от някакъв 22"монитор  със същия брой пинове на кабела за матрицата понеже са LVDS a не TMDS.



MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

stoplay

Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android



pichaga933

MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

maini4ka


gorgonita


pichaga933

MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

pravdo

Пичагата е магьосник. Оправял ми е на два пъти маковете. Невероятен сръчко наистина.
И забележете, това му е хоби!.

Жив и здрав и весели празници!
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

pichaga933

MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

j.tochkov