Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 15:34:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 90
Total: 90

90 гости, 0 потребители

Как да пусна DLNA MEDIA сървар на MBP maverick

Започната от jeronimo, 23-01-2014, 20:38:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

jeronimo

Ми то от темата мислиа се разбира
Икам да пусна медиа сървар на MBP и да гледам на TV Samsung
Молбата ми е и следната да може да се показват субдитрите и ако меже динамичните също за 3D филми
Пробвах една но моя мак е с последната версия и неможа да тръгне

akademika

Пробвай с ps3 media server.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.8GHz/4GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 4000
iPhone 5 16GB

sem5er


jeronimo

Мерси ще пробвам и ще напиша мнение

arnold

Аз ползван Playback с wd-tv live и всичко бачка на 6.
Real Mac mini

neykov

здравейте, понеже темата е подобна и реших да не правя нова. Искам да попитам относно тоя медиа сървър трябва ли ТВ-то да е смарт или може на LED TV да кажем само с hdmi кабел? Съжелявам за глупавия въпрос. :)
 Mac mini Late 2012 2.3GHz quad-core i7/16GB RAM/1TB Fusion Drive/OS X Yosemite
 MacBook Pro 15" Retina Display 2.4GHz quad-core i7/8GB RAM/256GB SSD/OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 6 16GB/Silver
 iPad 3rd gen
 Apple TV 3rd gen

Petar Jamby

Ако вържете телевизора директно с компютъра, то не е нужно да е смарт. DLNA е стандарт за споделяне на медия в локалната ви мрежа, и за него е необхдимо устройствата да го разбират - тоест телевизора да е смарт, или да има съответно устройство което да е свързано към телевизора като медия плейър например. Така че при директна връзка с HDMI кабел, не е нужен смарт телевизор, а за гледане/слушане през мрежата е нужен смарт или съответен умен медия плейър.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

mmglata

Vuze(azareus) има -теглиш и гледаш  :)
Imac mid 2010 i3 3,2GHz 12GB ram SSD
Apple TV 4
IPhone XR

georgekodinov

Както предложиха колегите по-добре е да се върже компютъра директно за телевизора. Plex и другите dlna сървъри не свирят всички медии които се намират по торентите. А когато сервират към смарт тв не вадят субтитри (пробвано на моя самсунг тв). Така че грабваш едно евтино малко пц с hdmi изход,  лепваш му достатъчно голям диск, пускаш един торент клиент и xbmc и печката е на 6. Ако му вземеш и дистанционно друго няма да ти трябва.
Има и други начини, но те са за държави в които стриймването на филм не струва повече от билет за кино.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

toramotora

Много благодаря за този коментар :)

Wizi

Цитат на: georgekodinov - 02-02-2014, 19:01:36
Plex и другите dlna сървъри не свирят всички медии които се намират по торентите. А когато сервират към смарт тв не вадят субтитри (пробвано на моя самсунг тв).

Нарочно изчаках днес да ми дойде Google Chromecast-а за да успея да дам адекватно мнение.

Преди няколко години още когато не бяха въобще толкова популярни си бях купил Popcorn за сумати пари. Още едно дистанционно на масата пред телевизора, още едно устройство под телевизора, още един LAN кабел, още едно устройство за следене за firmware, защото новите ъпдейти са ценни и отваряха все нови и нови възможности.... Ебати кефа! Изхвърлих го с невероятно удоволствие. След това дъъълго време си пусках всичко от лаптопа - извадих си бях оптичен изход до усилвателя, дистанционно в ръка, гледаш си всичко с красивия Plex (тогава единствено плеър) и като свършиш "нариваш" само 2 кабела обратно под телевизора и си чист.

Сега и това не правя вече. Купих си както казах Google Chromecast, закачих го на телевизора, минута и половина по-късно вече се беше вързал към мрежата ми (не знам каква беше тази магия...) и сега само му казвам кое да стриймва от Plex сървъра ми и толкоз. Че и дори сървъра ми не е на лаптопа, а на NAS-а, но това е пожелателно.

Пуска всички субтитри, никакви грижи. Плейва всичко, което имам налично - .mkv, .avi, .m4v, .mov.... you name it. Музиката ми е само два формата - Flac и mp3, като тук всичко минава абсолютно безупречно отново. Да не говорим за това колко лесно си пускаш от Мак-а или айФоня разни клипчета от Youtube и т.н. Директно на телевизора!

Струва 30 долара. По-евтино решение няма на пазара. Абсолютно гарантирано!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

stivenkar

Откъде го закупи за 30$?Общо взето под 48$ с доставка до България не мога да го открия никъде по евтино.
MacBook Pro 15" mid 2010 2.66Ghz i7/8Gb RAM/Anti Glare Hi-Res Display 1680x1050/Mac OS X 10.8.2-Mountain Lion
Lenovo T540p-Mac OS X 10.14 Mojave

Wizi

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

stivenkar

От Amazon.com не изпращат до България.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook Pro 15" mid 2010 2.66Ghz i7/8Gb RAM/Anti Glare Hi-Res Display 1680x1050/Mac OS X 10.8.2-Mountain Lion
Lenovo T540p-Mac OS X 10.14 Mojave

edkoto

Да за съжаление не изпращат :)