Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-04-2024, 00:59:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: RaymondRic
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 88
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 83
Total: 83

83 гости, 0 потребители

Поправка на magsafe в Пловдив?

Започната от anefi_90, 20-11-2013, 10:43:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

anefi_90

Здравейте! Имам следния проблем, значи преди време ми се развали зарядното и докато си търсих ново из продавалника по случайност намерих едно момче, което ремонтираше magsafe зарядни устройства в Пловдив. И сега дойде момента и гадния Т накрайник пак се скъса, но се оказа че съм изгубил номера на този човек (който м/у другото беше много коректен). Та идеята ми е следната, ако случайно някой друг от форума се възползвал от услугите на въпросния човек, ще съм много благодарен да ми даде някъв номер или имейл или каквото и да е, че да се свържа с него, не искам да си купувам ново зарядно ;D

anefi_90

Добре де, някой като цяло знае ли къде мога да го дам това зарядно за поправка? Също така някой знае ли дали макбук про, чието зарядно по принцип е с Т образен жак, може да се зарежда и с L обазно зарядно? Понеже в краен случай мисля да си купя L образен кабел.

bboyg

Може да, но е препоръчително да е след 2007 модел Pro-то :)

anefi_90

Благодаря за отговора, явно така ще се наложи да направя.. :)

georgekodinov

Добре де, защо просто не си купиш кабел от ебей? Излиза 20 лв с доставката. Или, ако не работиш с поялник и клещи, направо ново китайско зарядно? Пак в ебей са по 50-на лв.
Какво точно очакваш този човек да направи и колко ще струва според теб?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

anefi_90

Поръчах си нов кабел и точно днеска трябва да пристигне. Иначе този човек за 10тина лева ми смени разваления конектор с нов такъв, за има няма 15 минути :)

murnau

Anefi, може ли да ми дадеш координатите му?
Имам същия проблем с прецакан кабел на Magsafe ...


Мерси!

chesnan

И аз ще съм благодарен ако получа кординатите. Мерси предварително!

anefi_90

Значи, отидох да го потърся, но нямаше никой, иначе му нямам номера. Пък точен адрес да дам е странно сигурно :Д пък и не го знам де

peerless

Тази операция съм я правил на жената на бука, от някъде в продавалник ли къде беше изнамерих един тип който продаваше цели кабели, след 20 мин операция, смених кабела, и вече над година зарядното си бачка без проблем.
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

bboyg

http://olx.bg/zaryadno-nakrainik-za-apple-macbook-45w-60w-85w-magsafe-power-adapter-mac-i38883329

Аз отрязах кабелите в краищата, споих ги, сложих една бяла термошлаухка и освен че няма ядове, кабела стана и безкрайно дълъг :) Единствената разлика с оригиналния накрайник, е че този свети по-слабо.

petkovladimirov

Цитат на: anefi_90 - 23-11-2013, 17:37:30
Добре де, някой като цяло знае ли къде мога да го дам това зарядно за поправка? Също така някой знае ли дали макбук про, чието зарядно по принцип е с Т образен жак, може да се зарежда и с L обазно зарядно? Понеже в краен случай мисля да си купя L образен кабел.

Чувал съм, че имало някакъв пич с офис до Гранд-а. Та той може да ти помогне. Не знам къде точно е този офис, но един френд ми каза, че се намирало почти 1 до друго с ДСК на Гранда. :)

kristi11

Здравейте,
Мога и аз да помогна,както се каза в горния пост има един сервиз до Гранда,но не съм сигурен дали поправят такива кабели.
Сервизът се казваше Max Center,а точния адрес е улица Капитан Райчо 46.  Това е телефона на момчето което работи там 0888060999.
Поздрави
MacBook Air, iPhone 5, iPhone 5s und zwei Iphone 6 :)

terez333

Цитат на: kristi11 - 01-11-2014, 23:02:13
Здравейте,
Мога и аз да помогна,както се каза в горния пост има един сервиз до Гранда,но не съм сигурен дали поправят такива кабели.
Сервизът се казваше Max Center,а точния адрес е улица Капитан Райчо 46.  Това е телефона на момчето което работи там 0888060999.
Поздрави


Сега се връщам от сервиза. Имах проблем с моя Ipone 5s, като проблема беше в батерията. Показва, че телефона има батерия - 70-80% примерно, след което изведнъж ми показва, че е изтощена. Обадих се на споменатия телефон, отидох и момчето ми смени батерията, като използаваше някакъв комплект с тарикатски инструменти.  Отвори телефона, замерваше някакви неща и аз не знам какви точно и ми сложи нова батерия. Да чукам на дърво, вече нямам проблеми. Каза, че единия вариант е със самия софт, но най-вече причината е в батериите.   :) :P