Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 12:19:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 79
Total: 80

79 гости, 1 потребител
forka2k

10.9 Mavericks - впечатления

Започната от Морт, 12-06-2013, 12:55:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Морт

Почнахте ли да тествате?

На първо време има промяна във формата на инсталационния пакет и малко се затруднява бутането от флашка - трябва да се отвори Install OS X 10.9 Developer Preview c Show Package Contents -> Contents -> Shared Support -> InstallESD.dmg Вътре има няколко гб папка Packages + BaseSystem.dmg, второто се ресторва на флашка, след това се отваря и в System/Install се изтрива Packages, който е неработещ шорткът и на негово място се слага папката Packages и инсталационната флашка работи.

На MBP 5,5 2.53GHz C2D с Corsair Force 3 се инсталира 19 минути.

Опростен е първоначалния екран за настройка.

Превключването между монитори е практически моментално. Екранът е син за по-малко отп оловин секунда. Доста ме дразнеше преди като постои 1-2 секунди, докато смени мониторите.

НАТИВНА ПОДДРЪЖКА НА ОТДЕЛНИ СПЕЙСОВЕ НА ОТДЕЛНИТЕ ХАРДУЕРНИ МОНИТОРИ. Докато го обявяваха това виех тихичко.
Практически изчезва вече концепцията за основен и допълнителен монитор. И на двата монитора има менюбар горе. На този, на който е приложението, което е на фокус в момента е плътен, на другия е полупрозрачен. Има и втори док, който е скрит по дефолт и трябва да се задържи малко мишката на съседния монитор, за да се покаже. Звучи излишно и дразнещо, всъщност е доста удобно.

Табове във файндър ала-Сафари

Получих 1 час батерия бонус (: Все още не съм накачулил всичко, което обикновено качвам, но съм оптимист за момента.

Мейл ми крашна веднъж.

Новите Тагове са добре познатите Label-и, тук няма абсолютно нищо ново, просто са направени малко по-кустомизирано и е наблегнато на това, че със Spotlight може да се търси и организира по лейбъли. Нещо, което ме подразни е, че файловете и папките вече не са с целия ред с името осветен, а само с една цветна точка отстрани...

Активити мониторът е с нов дизайн, показва кое приложение колко ток харчи, което е пряко свързано с това колко товари процесорът. Подозирам, обаче, че и мрежата е намесена, може би и четенето и писането от харда. Има видима връзка между процесорното натоварване от приложението и посочения процент от цялата консумация, но не е само това.

Има и още всякакви неща, за сега толкова.
.fr

Adamov

Аз четох някъде, че се искало нещо дев акаунт или регистрация на машината в дев акаунт, за да се активира. Или няма такова нещо?
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Морт

Няма такова нещо. Дръпнах си го от rutracker.org, че от залива беше бавно инсталирах и си линкнах нормалното Apple ID, на което Mac Dev акаунтът му изтече преди година.
.fr

Adamov

Ама може би щото си бил. Имам мн информация на компа, а нямам външен хард да я прехвърля, та ми се ще да нямам проблеми при инсталация и активация :D
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

dreben

Няма нужда от никакви регистрации, но е желателно да се инсталира на отделна партиция - БЕТА Е, да не забравяме!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Морт

ID-то е абсолютно пожелателно, както във всяка версия до сега.
.fr

dreben

Морт, ти сигурен ли си, че това е начина за инсталация?! Да не би да имаш предвид "Хакинтош"?
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Prison

Цитат на: dreben - 12-06-2013, 15:22:25
Морт, ти сигурен ли си, че това е начина за инсталация?! Да не би да имаш предвид "Хакинтош"?

Това е начина за инсталация чрез флашка. Иначе предполагам, че става и дириктен ъпдейт с дабъл клик.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

Морт

#8
Това е начинът от флашка на споменатия MBP 5,5 13". С дабъл клик става на друг партишън, но аз исках да си преинсталирам основния, така или иначе. Не съм пробвал ъпгрейд, ама DP-тата май не може да се прави ъпгрейд от предна версия, пък и винаги съм бил анти ъпгрейди, вместо чисти инсталации

Изумително е колко мазно върви и то като за Developer Preview. Перформънса е по-добър, батерията кара повече и това на 4 годишна машина. Това ще се окаже новият Тигър!
.fr

dreben

За сега съм го инсталирал на старата машина от подписа ми и пиша от него. Няма за какво да се хвана, както каза колегата, всичко върви много мазно, няма сривове във видеото, няма крашове. Определено съм очарован и от новото Сафари.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Adamov

А това е само бетата. Колеги, дайте линк за сваляне моля ви. Или ако можете да го метнете някъде за по-бърз даунлоуд. Благодаря!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

dreben

#11
http://isohunt.com/torrent_details/487275641?tab=summary
Аз го свалих от тук.
http://www.insanelymac.com/forum/topic/289062-109-mavericks-simple-vanilla-hackintosh-install-guide/
Този линк ми помогна за флашката. От точка 5 е за Хакинтош.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Adamov

Дребосък :D много ти благодаря. Аз съм с iMac mid07. До последно си мислех, че мен ще ме резнат. Не че не е невъзможно накрая, де :))))
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Adamov

Ще помоля за малко помощ. Направих това:
1. Prepare your USB as GUID partition map with a HFS+ partition.
2. Mount your Mavericks DMG (Right click on "Install OS X 10.9 Developer Preview" then its in /Contents/Shared Support/InstallESD.dmg)
3. Mount BaseSystem.dmg by typing the following in terminal:
open /Volumes/OS\ X\ Install\ ESD/BaseSystem.dmg
4. Restore "OS X Base System" to your USB

след което на флашката имам само една папка Packages и нищо повече. Къде бъркам?!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Морт

1. Нищо не prepare-ваш на флашката, просто я избираш в Disk Utility и отиваш на Restore. Тя трябва да ти е Destination
2. е правилна
3. Няма нужда да маунтваш BaseSystem.dmg, просто го завлачи в Source полето в Disk Utility
4. Ресторваш
5. В InstallESD.dmg има една папка Packages от 4.5гб. Копираш я в System/Install на флашката. Там вече ще има Packages, но той е само счупен шорткът.
6. Бутваш от флашката

Още една новост: При затваряне на множество табове в Сафари вече не се преоразмеряват след всеки следващ, а след известно време, както е в Хром. По този начин бързо може да се затвори поредица от табове, като се клика на едно и също място за Х-а. Това ме дразнеше твърде много в 6.х
.fr