Страници: [1] 2 3 ... 23 | Надолу Начало - СОФТУЕР И ОС - 10.9 Mavericks - впечатления (Прочетена 156900)

Морт

Почнахте ли да тествате?

На първо време има промяна във формата на инсталационния пакет и малко се затруднява бутането от флашка - трябва да се отвори Install OS X 10.9 Developer Preview c Show Package Contents -> Contents -> Shared Support -> InstallESD.dmg Вътре има няколко гб папка Packages + BaseSystem.dmg, второто се ресторва на флашка, след това се отваря и в System/Install се изтрива Packages, който е неработещ шорткът и на негово място се слага папката Packages и инсталационната флашка работи.

На MBP 5,5 2.53GHz C2D с Corsair Force 3 се инсталира 19 минути.

Опростен е първоначалния екран за настройка.

Превключването между монитори е практически моментално. Екранът е син за по-малко отп оловин секунда. Доста ме дразнеше преди като постои 1-2 секунди, докато смени мониторите.

НАТИВНА ПОДДРЪЖКА НА ОТДЕЛНИ СПЕЙСОВЕ НА ОТДЕЛНИТЕ ХАРДУЕРНИ МОНИТОРИ. Докато го обявяваха това виех тихичко.
Практически изчезва вече концепцията за основен и допълнителен монитор. И на двата монитора има менюбар горе. На този, на който е приложението, което е на фокус в момента е плътен, на другия е полупрозрачен. Има и втори док, който е скрит по дефолт и трябва да се задържи малко мишката на съседния монитор, за да се покаже. Звучи излишно и дразнещо, всъщност е доста удобно.

Табове във файндър ала-Сафари

Получих 1 час батерия бонус (: Все още не съм накачулил всичко, което обикновено качвам, но съм оптимист за момента.

Мейл ми крашна веднъж.

Новите Тагове са добре познатите Label-и, тук няма абсолютно нищо ново, просто са направени малко по-кустомизирано и е наблегнато на това, че със Spotlight може да се търси и организира по лейбъли. Нещо, което ме подразни е, че файловете и папките вече не са с целия ред с името осветен, а само с една цветна точка отстрани...

Активити мониторът е с нов дизайн, показва кое приложение колко ток харчи, което е пряко свързано с това колко товари процесорът. Подозирам, обаче, че и мрежата е намесена, може би и четенето и писането от харда. Има видима връзка между процесорното натоварване от приложението и посочения процент от цялата консумация, но не е само това.

Има и още всякакви неща, за сега толкова.

.fr
back to top

Adamov

Аз четох някъде, че се искало нещо дев акаунт или регистрация на машината в дев акаунт, за да се активира. Или няма такова нещо?

Apple MacBook Air M1
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple 2x HomePod Original
Apple AirPods 2nd
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd
back to top

Морт

Няма такова нещо. Дръпнах си го от rutracker.org, че от залива беше бавно инсталирах и си линкнах нормалното Apple ID, на което Mac Dev акаунтът му изтече преди година.

.fr
back to top

Adamov

Ама може би щото си бил. Имам мн информация на компа, а нямам външен хард да я прехвърля, та ми се ще да нямам проблеми при инсталация и активация Cheesy

Apple MacBook Air M1
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple AirPods 2nd
back to top

dreben

Няма нужда от никакви регистрации, но е желателно да се инсталира на отделна партиция - БЕТА Е, да не забравяме!

Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 2015 Retina
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017
back to top

Морт

ID-то е абсолютно пожелателно, както във всяка версия до сега.

.fr
back to top

dreben

Морт, ти сигурен ли си, че това е начина за инсталация?! Да не би да имаш предвид "Хакинтош"?

Macbook Pro 2015 Retina
back to top

prisonbreaking

Морт, ти сигурен ли си, че това е начина за инсталация?! Да не би да имаш предвид "Хакинтош"?

Това е начина за инсталация чрез флашка. Иначе предполагам, че става и дириктен ъпдейт с дабъл клик.

 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
 I wish i could tell Siri to bring Steve back to life Sad
back to top

Морт

Това е начинът от флашка на споменатия MBP 5,5 13". С дабъл клик става на друг партишън, но аз исках да си преинсталирам основния, така или иначе. Не съм пробвал ъпгрейд, ама DP-тата май не може да се прави ъпгрейд от предна версия, пък и винаги съм бил анти ъпгрейди, вместо чисти инсталации

Изумително е колко мазно върви и то като за Developer Preview. Перформънса е по-добър, батерията кара повече и това на 4 годишна машина. Това ще се окаже новият Тигър!

Последна редакция: 12-06-2013, 16:01:31 от Морт

.fr
back to top

dreben

За сега съм го инсталирал на старата машина от подписа ми и пиша от него. Няма за какво да се хвана, както каза колегата, всичко върви много мазно, няма сривове във видеото, няма крашове. Определено съм очарован и от новото Сафари.

Macbook Pro 2015 Retina
back to top

Adamov

А това е само бетата. Колеги, дайте линк за сваляне моля ви. Или ако можете да го метнете някъде за по-бърз даунлоуд. Благодаря!

Apple MacBook Air M1
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple AirPods 2nd
back to top

dreben

http://isohunt.com/torrent_details/487275641?tab=summary
Аз го свалих от тук.
http://www.insanelymac.com/forum/topic/289062-109-mavericks-simple-vanilla-hackintosh-install-guide/
Този линк ми помогна за флашката. От точка 5 е за Хакинтош.

Последна редакция: 13-06-2013, 11:40:05 от dreben

Macbook Pro 2015 Retina
back to top

Adamov

Дребосък Cheesy много ти благодаря. Аз съм с iMac mid07. До последно си мислех, че мен ще ме резнат. Не че не е невъзможно накрая, де Smiley)))

Apple MacBook Air M1
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple AirPods 2nd
back to top

Adamov

Ще помоля за малко помощ. Направих това:
1. Prepare your USB as GUID partition map with a HFS+ partition.
2. Mount your Mavericks DMG (Right click on “Install OS X 10.9 Developer Preview” then its in /Contents/Shared Support/InstallESD.dmg)
3. Mount BaseSystem.dmg by typing the following in terminal:
open /Volumes/OS\ X\ Install\ ESD/BaseSystem.dmg
4. Restore “OS X Base System” to your USB

след което на флашката имам само една папка Packages и нищо повече. Къде бъркам?!

Apple MacBook Air M1
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple AirPods 2nd
back to top

Морт

1. Нищо не prepare-ваш на флашката, просто я избираш в Disk Utility и отиваш на Restore. Тя трябва да ти е Destination
2. е правилна
3. Няма нужда да маунтваш BaseSystem.dmg, просто го завлачи в Source полето в Disk Utility
4. Ресторваш
5. В InstallESD.dmg има една папка Packages от 4.5гб. Копираш я в System/Install на флашката. Там вече ще има Packages, но той е само счупен шорткът.
6. Бутваш от флашката

Още една новост: При затваряне на множество табове в Сафари вече не се преоразмеряват след всеки следващ, а след известно време, както е в Хром. По този начин бързо може да се затвори поредица от табове, като се клика на едно и също място за Х-а. Това ме дразнеше твърде много в 6.х

.fr
back to top
« назад напред » Страници: [1] 2 3 ... 23 | Нагоре
0 Членове и 1 гост преглежда(т) тази тема.

Отиди на: