Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-03-2024, 07:19:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 834
  • Latest: Sofidrult
Stats
  • Общ брой публикации: 82 627
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 193
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 3
Guests: 129
Total: 132

129 гости, 3 потребители
KurtiMakarov, trifon81, BuSteR

Nike+ сензор в България

Започната от fpyyh, 17-02-2009, 23:01:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fpyyh

Днес точно като излизах ми написа sensor low battery и дотам - вече не иска да се свърже към айпода. Някой да знае дали се продават в България и на каква цена и къде? Или ще трябва да чакам някоя разходка до бяла държава и да пожертвам 19 евро.

Belov

Здравей, в Бг мисля, че съм виждал да се продава целият комлект(със представка за нано), aз си го купих от ебей, и след 10км и на мен ми даде съобщение че е battery low, имах и проблем с качването на workout  в сайта на найк, накрая успях да кача само последния всички други ги загубих.Радвам се да разбера, че в България има хора, които го използват, хубаво е да обменяме опит и идей, както и да бягаме заедно.

http://cgi.ebay.com/Nike-iPod-Sensor_W0QQitemZ320353008515QQcmdZViewItemQQptZOther_MP3_Player_Accessories?hash=item320353008515&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A2|65%3A15|39%3A1|240%3A1318

От този линк можеш да си го купиш за 25.38$ с доставка до бг, ако имаш пейпал акаунт.
Ако решиш да го купиш от ебей, първо се свържи с продавача и се увери че сензора се потдържа от твоята вер. ipod
напр: Ipod Touch 8Gb 2 Gen ver.2.1.1

fpyyh

благодаря за идеята, аз намерих 1-2 филмчета как сам да си сменя батерията и ще се опитам този уикенд, ако не стане, сигурно ще си взема от европа, където е 19 евро мисля

Belov

интереува ме дали батерията е някакъв американски стандарт или може и да се намери заместител и в България, chакам с нетърпение да кажеш дали си успял и аз ще пробвам :)

Belov

ЕДНА ДОБРА И ЕДНА ЛОША НОВИНА  :)  :(
ПЪРВО ДОБРАТА:

NIKE + SENSOR BATTERY IS REPLACEABLE 

ЩЕ РЕЧЕ ДА ВЪПРЕКИ, ЧЕ Е КАПСУЛОВАН УСПЯХ ДА ГО ОТВОРЯ И ДА СМЕНЯ БАТЕРИЯТА, А ДА ОТНОСНО БАТЕРИЯТА
ЗА ВСИЧКИ КОИТО ИСКАТ ДА ЗНАЯТ ТЯ 3V PANASONIC CR2032,ПОНЕ ТАКАВА БЕШЕ НА МОЯ, НО МОЖЕ ДА СЕ ИЗПОЛЗВА И НА ДРУГИ ПРОИЗВОДИТЕЛИ САМО ДА Е 3V cr2032.

ЛОШАТА НОВИНА Е:
ВЪПРЕКИ, ЧЕ ГО НАКАРАХ ДА ТРЪГНЕ СЕГА ИМАМ ПРОБЛЕМ ОТЧИТАНЕТО НА ТЕМПОТО И НА ДИСТАНЦИЯТА, ТОЗИ ПРОБЛЕМ ТЕПЪРВА ЩЕ ГО РЕШАВАМ, ПРОСТО ИСКАХ ДА ЗНАЕТЕ ЧЕ:
ДА БАТЕРИЯТА МОЖЕ ДА СЕ СМЕНЯ И ВМЕСТО 20 ЕВРО ЩЕ ВИ СТРУВА 5ЛВ. (ПОНЕ ТОЛКОВА МИ ВЗЕ ЧАСОВНИКАРЯ)

Belov


How to replace battery in Nike + receiver 

http://www.instructables.com/id/SPRNXSIFIG8OI0T/

аз се ръководих по тези препоръки, и стана.Смених батерията и сега работи.Относно проблема с не отЧитането на дистанцията се оказа ЧЕ проблема е поради слаб контакт на пластинката(все пак не е запоена както в оригиналният корпус.Сега работи.
А да и не ходете при ЧАСОВНИКАР за батерията след като питах баи Гугъл се оказа, ЧЕ може да се купи за
1.20 с ддс http://navigator.idg.bg/index.php?type=0&p=219&id=6203270
търсете само CR2032.производителя не е от голямо знаЧение.

снимка http://picasaweb.google.com/Bultrader/Tets#5317820665042765442

И за финал.
Смяна на батерия на Nike+ сензор в България може да ви струва само: 1.20
а опита е безценен  :D

Надявам се да съм бил полезен.Успех!

Icko2

Замислям се в последно време дали да не си взема една такава гумичка за обувката. Барем ме стимулира да почна да тичам. Доволни ли сте от нея? Точна ли е? Ако съм си мой обувки и я сложа под подметката ще ми убива ли?
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

fpyyh

можеш да я вържеш на връзките, пак ще отчита, огледай в нета има много идеи за закачане.
аз поне съм доста мързелив и найк+ е хубав начин да ме накара да излезна, за да си покрия поставените цели, а и е приятно да слушаш музика докато тичаш. определено преди тези неща бях много по нередовен (не че сега съм часовник), а и следиш развитието си.



Belov

fpyyh искам да те попитам ти upload praish ли на workout- a в саита на NIKE?

fpyyh

по принцип да, но тази пролет съм без сензор, та нищо не качвам. тази вечер го отворих, доста добре стана и сега гледам какво се лепи и пои

Belov

Ами да ти кажа честно и мен ме беше страх в началото, но се оказа че жичките са много здрави.Препоръчвам ти да направиш снимки преди да си почнал да сменяш батерията, защото се оказа че после батерията се завърта на 1/4 оборот, за да могат кабелчетата да не пречат както и двете "пъпчици" на пластинките.Понеже оригиналната батерия падна много бързо, а за сега съм с един максуел и вече 13км държи,(даже веднъж го бях забравил да го изключа за около 2ч след тренировка), не я запоявах, а използвах изолирбанд- еми за сега да ти кажа работи, защото ако на всяко сменяне се разпоява и запоява няма да живее много дълго.

Между другото аз съм със Найк + маратонки и сензора си стои на мястото имам и едно пластмасово приспособление, което се слага на връзките, и сега не ми трябва,но си мисля че и точността пада. А и си прав, че ако не са тези технологични играчки надали ще бягам толкова често, сега даже ми доставя удоволствие, особенно след като кача резултатите от всяко бягане в сайта на найк.много е забавно.

Ако имаш нужда от помощ при смяната на батерията питай.

Успех!

Icko2

+1 в клуба ;)
Още не съм тичал, но когато го направя ще споделя впечатления. Дали може да се държи в чорапа около глезена ?
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

fpyyh

смених, 2 седмици ок и после батерията умря, а я бях купил от конрад. ще търся някаква по-читава, реално и с изолирбанд става, не е много красиво, но за без пари - толкова.

Icko2

Възможно ли е тъпата джаджа да умре след 2 пъти? Днес ми беше третият път, когато ходих да тичам и iPod-а не искаше да го намира. Какво ли не пробвах... Много се изнервих  ???
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

kraskooooo

Здравейте, от скоро и аз се присъединих към групата на Nike +, ако искате да се добавим като приятели- хора тук и да сравняваме, кой как се справя.
Който иска да ме добави. Аз съм Krasimir Velikov който има желание да ме намери.
И да попитам някой има ли проблем с приложението на Nike+Ipod в смисъм има ли проблем с качването на данните от бягането, на мен ми исписва, че сървара е неактивен, случайно да имате същия проблем?