Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 18:10:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 106
Total: 106

106 гости, 0 потребители

Още Нещо За Пирамидите

Започната от bluesky, 27-09-2012, 02:04:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bluesky

Добър Вечер на Всички Колеги!

Попаднах на едно Елегантно Предположение, (според Мен), какво би могло да бъде истинското Предназначение на Голямата Пирамида.

Направената хипотеза не противоречи (поне на 95%) на евентуалното ниво на развитие на една древна цивилизация (поне както тривиално днес Си представяме какво ниво "би трябвало" да притежава една стара цивилизация;D).

Можете да хвърлите един поглед, ако Ви е интересна Темата.

/www.gizawavemachine.com

bluesky


HQ

аКО нИ е иНТЕРЕСНО нЕЩО, кОЕТО тИ сИ пОСТНАЛ,зНАЧИ нИЕ нЕ сМЕ нАРЕД!

bluesky

нИЕ в случая Си САМО ти!

Хубавец, направо Ме развесели, да Си жив и Здрав!

DALT

Предполагам, че админите на форума нямат много време и за това не си отнесъл бан все още...

bluesky

@DALT или pkolev

Ти, приятелю, като непрекъснато "предлагаш" ban-ове за казано, по Български, около всяка Тема, която не Те интересува лично, ще е много добре да се мотивираш за предложението Си.

Аз бих Те посъветвал - това, което не Те интересува, не го чети. Въпросът Ми към Теб е:

- Кой Те е засегнал с нещо и някъде? Откъде е този краен (на шега да го наречем) "екстремизъм" към всичко, което не се помества в Твоите разбирания?

(вече Съм пост-вал и преди относно този "Балкански" синдром относно крайна недоверчивост и ненужна "емоция", на моменти граничеща с "агресия на мисленето", лесно можеш да се върнеш в постовете и да го прочетеш, ако имаш желание).

Само да Ти кажа най-приятелски - никъде по Света няма да бъдеш разбран ПРАВИЛНО. Това ще Ти помогне много, ако вникнеш в това, което се опитвам да Ти кажа.

Винаги с Добро настроение и Благожелателно

Твой

bluesky

Wizi

Г-н Sky (залагайки, че първото Ви име е Blue),

Намирам за изключително интересен и оригинален начинът Ви на писане, но същевременно и доста.... досаден. Навярно това е подорено от познанията Ви за друг чужд език, но това не мисля, че Ви оправдава да НЕ пишете правилно на Български език. Личното ми мнение е, че липсва най-малкото уважение към него.

Поздрави,
Анди

п.с.
И също така сакам да те питам нещо, но отговорът да е ДА: тази тема е третата ти и ПОСЛЕДНА от серията "Теория на световната конспирация, НАЛИ?  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bluesky

Добър Вечер, Wizi!

Благодаря Ти за мнението Ти относно начина Ми на писане.
По отношение Българския Ми език, цитирам:

"...но това не мисля, че Ви оправдава да НЕ пишете правилно на Български език..."

Трябва да Ти призная, че: (въпреки прословутата Ми скромност), пиша абсолютно правилно на Български език.

За да подтвърдя, че отговарям за думите Си,
съм готов да Ти купувам по една голяма (халба) Бира за всяка открита от Теб евентуална Моя правописна грешка.
Можеш да провериш, (ако имаш желание и време), нещата, които съм писал до тук (за цяла една година) - за всяка евентуално открита от Теб Моя правописна грешка (ако откриеш въобще такава), получаваш бонус халба Бира.
Естествено, ако се касае за "грешка", допусната при "печатането" на клавиатурата, Ти би трябвало да Ми я простиш (би било логично, нали).

Мисля, че откъм Българския Ми език Теб най-вече Те смущава защо пиша началото на някои думи с главна буква. Може би това е въпросът - отговорям веднага - това е въпрос на Стил (на Стилистика и "Фонетика").
Печатното слово днес не позволява да се акцентира върху някои фрази или изрази по друг начин - Аз просто намерих Свой начин.

Така например мисля, че когато Ти пиша дори на "Ти", акцентирайки върху личното Ти местоимение (отбелязвайки го с главна буква), Аз му "отдавам" нужното уважение, (така, както когато бих назовал личното Ти име).
Алтернативно, маркирайки някои думи или фрази с главна буква (главни букви), има възможност да се "придава" и риторика на речта, нещо наглед невъзможно при писаното слово.

Доколко това се вписва в общоприетите понятия - нека всеки да реши сам за себе си.
Аз отговарям за постъпките си, отговарям и за начина на писане на думите си.
В същото време, не задължавам никого да прави като Мен - напълно демократичен подход.

С развитието на Дигиталното слово, езикът и речта, начина на писане също се менят изключително бързо - изникват нови "сленгове" на базата на новите средства за комуникация.

Относно послеписа Ти (P.S.)

Фразата "Теория на световната конспирация" е измамна, насадена фраза - не е истина.

Истината (накратко) е - самата Анатомия на властта създава "конспирация".

(Т.е. трябва да "смениш ъгъла" на 180 градуса (не Ти, Wizi, естественно, а всички, които не могат да схванат разликата).
За да се държат в подчинение милиарди, удобно е хората да тънат в невежество.
Всичко, цялото "Знание" е пречупено през класовия интерес на богатите.
Всеки опит да разбереш Истината се "осмива" нарочно и ще Ти набиват ненаучна демагогия, за да Ти вземат ресурсите.

ТОВА Е КОНСПИРАЦИЯТА.

Мисля, че Ти отговорих (по накратко едва ли бих могъл).

Бъди любознателен и здрав!

Wizi

Забравих да ти кажа, че за съжаление ми липсва всякакво желание да ти прочета отговора. Както всъщност правя и с останалите ти писания из форума. Без никакви лоши чувства, просто не ми е приятно да чета начина, по който пишеш.

Бъди здрав!  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

thebrainless

Намерихте с кой да се заяждате, тук върлуват откровенни олигофрени, вие с него се захванахте...
На мен примерно темата за Каше ми беше интересна и я следях. Мисля, че леко преекспонирате нещата и тази полемика е безсмислена, именно разнообразните интереси на участниците във форума го правят по-интересен.
Stay hungry. Stay foolish.

peerless

Мисля, че мога да се съглася с thebrainless, и мен леко ме дразнят тези главни букви ама кво пък толкова, щом си го радва човека, все пак не сме се събрали да се учим на правопис... на мен ми е достатъчно че се пише на български :)
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

bluesky

@Wizi

Здравей, Wizi!

Получих отговора Ти, благодаря.

Цитат:
"...Намирам за изключително интересен и оригинален начинът Ви на писане, но същевременно и доста.... досаден. Навярно това е подорено от познанията Ви за друг чужд език..."
"...И също така сакам да те питам нещо, но отговорът да е ДА..."

Пак Твой цитат: (писан само след няколко часа)
"...Забравих да ти кажа, че за съжаление ми липсва всякакво желание да ти прочета отговора. Както всъщност правя и с останалите ти писания из форума..."

Моля Те, ориентирай ме все пак кое от Твоите изказвания да считам за Вярно, тъй като за всеки непредубеден е ясно, че Твоите собствени писания взаимно си противоречат и почти се изключват едно друго.

От една страна, споделяш че:

"...Намирам за изключително интересен и оригинален начинът Ви на писане..."

Тоест, това означава, че Си чел (поне нещо), в същото време пишеш:

"... ми липсва всякакво желание да ти прочета отговора. Както всъщност правя и с останалите ти писания из форума..."

което пък означава, че не четеш, това, което пиша (като Въпрос, все пак задаваш).

И тъй като редовно взимаш отношение почти по всички въпроси в Моите Post-ове, това навярно означава, че забележките Ти са писани наизуст, т.е. отговаряш на въпроси, с които дори не си Се запознал... също така задаваш въпроси, а не държиш да получиш отговори...

Е, приятелю Wizi, Ти спечели! С такъв палав начин на писане няма кой да Ти устои, поне докато израстнеш... А дотогава, можеш да правиш бели.

bluesky

Добър Ден на всички Колеги!

Благодаря на Колегите за непредубеденото отношение и поддръжка, което получавам по отношение на някои Теми, които считаме за интересни.

Дори да са на пръв поглед непряко свързани с Apple (който Ни свързва и обединява) - все пак Apple e и Идея (от една страна), но и само Инструмент (от друга страна).

Животът е много по-интересен от една конкретна Технология.

И с помощта на тази Технология, която, слава Богу, е едно "малко бижу" (както вярно се изрази Колега от Форума), Ние имаме възможност да се "разхождаме" по целия Свят и да търсим отговори на Теми, които дори да не Ни засягат пряко, са сами по себе Си очарователни и са движели въображението и любознателността на Хората векове наред.

Това само по себе Си е "чудо" и само този ще го разбере, който познава и Света преди Интернет (т.е. естествено е по-новите Генерации да не могат да вникнат в огромната разлика). Те имат и други интереси, както и друга, по-различна Ценностна Система.

А Голямата Пирамида е там, и много Въпроси чакат Отговор.

kachaka

А ти пиеш ли си хапчетата редовно?!
Mr.Bean

bluesky

Добро Утро на Всички!

Колегата си има любими фрази...

Цитат:
"...Кво се нервиш??? Пий си хапчетата!!!..."
Край на Цитата.

Така е по-весело ;D ;D ;D