Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 22:55:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 117
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 89
Total: 89

89 гости, 0 потребители

Интерес към речници за Dictionary.app?

Започната от zoeker, 26-09-2012, 09:35:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Icko2

Така и направих, но не ми излизат в Preferences. Трябва ли да се разархивират или трябва да си останат 7z разширение. С 10.7.5 съм.
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

julss

Може ли някой да даде читав линк към торента, че не мога да го добавя в нито в uTorrent, нито е Transmission, дори и да модифицирам линка.

ponski

Ето линк, но май няма пиъри към момента:


magnet:?xt=urn:btih:2C33A1C256231C4EB76A7C27F34721A183DCD890&dn=Dictionaries.7z
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

foctobar

Цитат на: Icko2 - 18-10-2012, 08:37:56
Така и направих, но не ми излизат в Preferences. Трябва ли да се разархивират или трябва да си останат 7z разширение. С 10.7.5 съм.
Не трябва да са архивирани, при 10.6 разширението е ".dictionary", би трябвало и на другите котки да е така.

bluesky

Аз държа сега включена Машината, мисля, че "теглиш" от Мен.

zoeker

Извинявам се за проблемите с линка, тегленето и инсталацията. Просто понякога приемам, че всеки Unix (а в частност и Mac OS X потребител) няма нужда от много-много разяснения.

Линкът трябва да се добавя без  http:// в торънт програмите. Ще помоля тези, които са си свалили речниците да ги оставят да се сийдват, утре ще ги пусна на домашния сървър, който е постоянно онлайн. Речниците се инсталират или в системната /Library/Dictionaries, или в индивидуалните ~/Library/Dictionaries (тилдата обозначава хоум директорията на потребителя). За да отидете до ~/Library може да ползвате Go менюто като преди това сте натиснали Alt (и в изброените места ще присъства и Library).

Наздраве! :)

Metal

Сиидваме сиидваме, не се притеснявай.
Наздраве и на теб за добрата работа  :D

Icko2

Аз продължавам да имам проблем с инсталацията. Сваля ми Dictionaries.7z , което не знам какво да правя. Не мога да го отворя. Ако го копирам в папката на речниците, нищо не става. Ако се опитам да го драгна някъде по речника - пак нищо.

iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

fpyyh

7z е архив, можеш да го отвориш с the unarchiver примерно

daf

Има някакъв проблем с форматирането на речниците. Пробвай в Сафари да select-неш дума и с десния бутон на мишката да избереш "Look Up ...". Показва само транскрипцията и трябва да click-неш за да ти expand-не превода.

iLili

При мен няма проблем - веднага ми expand-ва превода.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

zmeYpc

Благодаря на zoeker и Bluered за страхотната инициатива!
(Ако участват и други — благодарност и на тях!)

Аз съм с 10.5.8 (Leopard), който е полулокализиран на български. Основните приложения и голяма част от системата, в т.ч. Dictionary.app са на български и при мен се казва Речник.app.

За съжаление Речник крашва при всяко съвпадение. (Резултатът не се извежда обаче.) Иначе конкретният речник се показва включен при зареждане на приложението.

Допускам, че може и архивът да е повреден, защото го получих от приятел.

Някой ползва ли речниците в Leopard 10.5.8?

Аз имам включени двата речника (bg-en) и (en-bg), които са GNU General Public License от Bulgarian_Language_Pack_1.2.dmg — трябва ли да ги изключа?

Удобно ли ще бъде zoeker и/или Bluered да проверите обратната съвместимост с 10.5.8?

Предварително благодаря!
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

bluesky

Да, подтвърждавам, крашва non-stop в ОS X 10.5.8 (Leopard) - би ли могло да се направи нещо по въпроса?

daf

Цитат на: iLili - 23-10-2012, 00:56:48
При мен няма проблем - веднага ми expand-ва превода.

с коя версия на osx си?

iLili

MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.