Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-04-2024, 20:43:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: RaymondRic
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 104
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 77
Total: 77

77 гости, 0 потребители

Skype 5.5.0.2340 - IM не се показват ?

Започната от bmas, 19-02-2012, 18:30:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bmas

Здрасти zmeYpc,
Заявил съм ти пълномощно в Скайп и ако все още нямаш тестър на 10.7 мога да ти помогна при "усложнена" ситуация :)
Колкото до новият 5.7, тук вече всичко е perfect. Поздравления за бързата реакция!

foctobar

Аз имам следния въпрос - мога ли да съвместявам на един акаунт и да използвам (не едновременно) 2.8 и последна версия?

zmeYpc

Теоретично 2.8 и 5.8 биха могли да работят съвместно, но аз не виждам логична причина да си причинявате излишна мъка.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

foctobar

Работата е там, че ежедневно провеждам разговори, а по някаква причина скайп не се разбира с интернет-връзката ми и през повечето време разговор не може да се получи (накъсване и размазване, металически гласове...). Тествах последната версия на скайп (под Lion на външен диск) и проблемът отсъстваше, затова ми се ще да мога да я ползвам под основната ми система (Snow Leopard), без да се лишавам от удобството на 2.8.
Инсталирах да пробвам, но ако е пускана различна версия преди това, новостартираната прекарва доста време в конвертиране на базата данни, никак не е удобно...

zmeYpc

#34
Споменавайки ,,не виждам логична причина да си причинявате излишна мъка" имах предвид точно това: по-новата версия на БД в новия Skype.

Мисля си, че възможно решение за вас е да създадете втори потребител в ОС и от него да пускате 2.8. Но дори и с администраторски права в основния профил мисля, че ще е доста неудобно за вас, да търпите, докато се сверяват БД на две едновременно работещи версии... ;) Намирам обновяването на БД преди всяко пускане на новия Skype за ,,по-малко зло" от създаването на 2 профила в ОС, нали предимно ползвате 2.8, а от 5.8 — провеждате разговори?

Все пак допускам, че имате някаква несъвместимост (или неизправност) със звука към Skype 2.8, защо не проучите по-обстойно какви са вероятните причини?

От лична гледна точка (понеже това правя непрекъснато от няколко години) аз не мога да понасям ПИ на Skype 2.8. Меко казано го намирам за отвратителен.
Ако това ще ви успокои най- най-новите варианти на Skype вече поддържат отваряне на индивидуални дискусии в отделни (самостоятелни) прозорци. Stay tuned!
Но нека не ви натрапвам собственото си мнение за предимствата на новия Skype. Успех!
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

zmeYpc

#35
Уважаеми администратори,

Възможно ли е да поправите следните 2 недоразумения в бг превод на темата, която се ползва за форума:
--1--
ЦитатПубликувано на: Нед Юли 29, 2012 18:30 (Отговор #34)
да БЪДЕ:
Публикувано: Нд, 29 юли 2012 г. в 18:30 ч. (отговор № 34)

Описвам предложенията:
1. Ползвате само ,,Публикувано:".
2. Ползвате двубуквени съкращения за дните с малка начални букви: (пн, вт, ср, чт, пт, сб, нд).
3. Ползвате ЗАПЕТАЯ след съкращението за деня.
4. Ползвате пълно име на месеците с малки начални букви.
5. ПРЕМАХВАТЕ запетаята след числото (на български е излишна!).
6. Ползвате задължително (неразривен интервал + г.) СЛЕД 4-цифрената година.
7. Добавяте предлог ,,в" пред часа.
8. Ползвате задължително (неразривен интервал + ч.) СЛЕД часа във формат ЧЧ:ММ ч.
9. Ползвате знак за номер № по БДС, а не по АСКИИ #.  И слагате неразривен интервал след №, така: № 34.

Ще добавя и предложение за низа, който указва редактиране на коментара.
ЕТО и за низа при редактиране:
--2--
ЦитатПоследна редакция: Днес в 18:33:36 от zmeYpc
да БЪДЕ:
Последна редакция: днес, в 18:33:36 ч. от zmeYpc
=> удебелих промените; ако има дата, то тя да е кратка и с г. накрая, така: 12.06.2012 г. ...
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

foctobar

Проблемът е в загуба на пакети, която установявам от прозореца с технически данни при разговор. Проблемът се проявява и при последна версия на Skype за iPhone, когато се използва същия интернет, и липсва при ползване на 3G. Като се използва друга услуга, примерно видео-разговор през gmail, няма такъв проблем. Странна история.

zmeYpc

#37
Извинявай, foctobar, че не ти отговорих веднага. Ако правилно съм разбрал първоначалния ти въпрос, ставаше дума за настолните версии на Skype за Мак: 2.8 и 5.8. Допускам, че ги използваш, като за свързване с интернет свързваш твоя iPhone?
ЦитатПроблемът се проявява и при последна версия на Skype за iPhone, когато се използва същия интернет, и липсва при ползване на 3G
Поясни. Горното не го разбирам. Мобилната версия на Skype няма почти нищо общо (от конструктивна гледна точка) с настолната. Като изключим може би общия рамков набор SkypeKit, който и двете ползват. Използването на която и да е от двете версии за разговори и видеоразговори чрез мобилно свързване 3G почти винаги създава проблеми. Видеоразговорите през услугата на Google нямат нищо общо със Skype; GTalk не криптира данните, нито е истинска съсподелена (peer-to-peer) услуга VоIP. Доколкото съм запознат, услугите на GTalk се обслужват от специализирани сървъри и наподобяват по-скоро услуга на базата на SIP. Надявам се, когато в твоя Мак ползваш настолните версии 2.8 и 5.8 на Skype по жично или безжично (но не и мобилно 3G) свързване с интернет, тези проблеми със звука да не се наблюдават. Иначе разликите м/у 2.8 и 5.8 по отношение на звуковите и видеобиблиотеките, които ползват са огромни. Новата 5.8 ползва по-оптимизирани кодеци, които пестят локални ресурси. Но когато един от участниците в гласов и/или видеоразговор ползва старата 2.8 това неминуемо води до натоварване при другия събеседник, нищо, че е с новата 5.8, защото тогава неговата 5.8 принудително ползва кодеците от наследените библиотеки. Надявам се да съм ти бил полезен!
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1