Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 00:11:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 112
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 101
Total: 101

101 гости, 0 потребители

iTunes Match

Започната от carrot, 01-05-2012, 21:46:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

carrot

Не знам дали обърнахте внимание, но днес в българския стор се появи опцията iTunes Match, която позволява синхронизиране на музиката, която не е закупена от iTunes с iCloud.
Не видях официално нищо, само един слух, че днес iTunes Match стартира в няколко други държави, сред които е възможно да бъде и България. Е, факт е. Цената е 25 евро на година.

http://www.macrumors.com/2012/04/30/itunes-match-launching-in-new-countries-including-austria-greece-and-italy/
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

Морт

Аз си го взех в UK с подлата умисъл да си ъпгрейдна <256kbps музиката, но се сблъсках с големият проблем, че моята музика е подредена в папки по жанр->артист->албум и страшно много мразя някакви жалки опити за Library и автоматично подреждане. А като се сваля на ново някоя песен си я буха в iTunes Music папката по неговата система, което хич не ми харесва.
Другата причина е автоматично фиксване на ID3 тагове. През годините съм пробвал всякакви автоматични системи като MusicBrainz и какво ли не, с умерен неуспех, Мачът в това отношения се оправя доста по-добре.
Важно уточнение е, че за поправяне на тагове е нужна външна програма, която да извади мета информацията от iTunes сървърите и да я сложи на локалните МР3-ки.

Ясно ми е, че моята цел е съвсем пиратска и няма голяма връзка с предназначението на услугата, но си мрънкам (:
.fr

MyMoon

Добре, аз имам въпрос. Ако си взема iTunes Match, то ми качи пиратската музика от компа / намери същите песни онлайн значи ли, че тези песни вече ще бъдат легални?

Морт

Изрично не.
.fr

unstopppable

Много е готино, заслужава си

carrot

Защо да не са легални? Песните, които ще са прехвърлени на устройствата ще бъдат 100 % легални според мен. Само не съм запознат дали мачнатите копия на компютъра се заменят, ако не - те не са легални.
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

Морт

Според теб - може. Всъщност - не.
ЦитатThe iTunes Match service is not amnesty for illegal downloading, and you can still be liable for copyright infringement even if you pay Apple to upgrade your songs. Basically, you commit the infringement when you upload or download a song without the copyright holder's permission. Later upgrading the file, even if through a record company-licensed service, won't erase your liability.
Не е официалната позиция на компанията, но ако ти е зор търси из нета.
.fr

ProstoAZ

Да съживя тази тема:)

Аз се абонирах за match  - дадох 50 лева - и си качих музиката в облака.

От известно време обаче няма никакъв матч. не знам дали е бъг на програмата, или нещо става, нещо не намирам конкретно инфо.

Просто не мога да добавям нови песни, без да съм стигнал лимита, а не мога и да ги свалям, изобщо нямам в айтунс - всичко последно като ъпдейт - изобщо нямам опцията за match...

Някой знае ли нещо?
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

ProstoAZ

Update: There is an entry in the Account menu, if you're not signed into your iTunes Store account. If you are, however, there's no way to activate iTunes Match.
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.