Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 14:39:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 108
Total: 109

108 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

Time Capsule и системата у дома?

Започната от seal, 17-01-2012, 11:57:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

Това е функционалност, която най-вероятно липсва и няма да можеш да добавиш.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

seal

Убеден съм, че е възможно...

А и в хелпа на Тайм Машината пише, че може да бекъпва на мрежов диск, но той трябвало да бъде Air нещо си ...
Тъй като съм нов макбукаджия и още не са ми ясни някои неща си мисля, че всичко е въпрос на време :)

Wizi

Не бъди толкова убеден :)

Далеч не всичко, което е видимо за Mac-а, може да бъде използвано и от Time machine. Както казах това е функционалност на различните мрежови устройства и можеш дори сам да се убедиш като разгледаш различни NAS и видиш, че далеч не всички поддържат Time machine, а ти искаш един пост закачен диск да бъде използван :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

seal

Тайм Машината не е ли малко ограничена?
Тя само бекъпва информация ли?

Ако в момент Х макбука работи стабилно, то след време ако в момент У се скапе... може ли през тайм машината да ресторне състоянието на ОС-а към момент Х ?
Или тази Машина бекъпва само ДАННИ?

Metal

Оригиналната тайм машина ползва AFP, винаги можеш да възтановиш жива/умряла машина до момент Х, цялата система от нулата или да видиш версия на отделен файл/документ.

При samba/CIFS  е малко по трудно и си е хак. Виш това или този скрипт(не съм го тествал но набързо погледнато прави същото като описаното в статията).

Проблема на тези решения е, че се чупят лесно, скапват се файлове и права за достъп особено с партишани на NTFS.
Аз имах проблеми и с XFS партишан, самия архив се чупи 2-3 пъти заради некоректо unmount-ване, на четвъртия не можах да го ремонтирам повече и се отказах. Но най-неприятното е че всичко е много ненадежно и вероятно ако системата ти се счупи няма да можеш да възтановиш без пре инсталация, хак и тогава възтановяване от бекъпа.

Изобщо решението е тайм капсула или usb хард закачен директно за компа.

seal

Аз да споделя, че нещо се отказах от идеята да лъжа Тайм Машината да познае мапнатия УСБ диск, че да работи с него и т.н.
Тайм Машината си е предвидена да работи най-добре с Тайм Капсулата... а това да бекъпва всичко постоянно не знам дали ми харесва като идея... и затвореният диск там... изобщо тайм капсулата ще е на един следващ етап...
... защото снощи сложих ChronoSync-a и останах много приятно впечатлен от възможностите му :)

seal

Диска в Тайм Капсулата може ли да се раздели на две?
Така че първата част, която да е например 500 ГБ да се използва от Макбук Про-то, а другата част /например 1.5 ТБ/ да може да се ползва:
- от Уин 7 базирано устройство? - запис и четене
- от линукс базиран мултимедиент сървър, който чете CIFS/Samba ?
- от мрежата извън локалната по ftp:/ftps ?

Lycan


seal

Обаче никъде няма тайм капсулааааа...

Ехоооо... от къде да си купя една?

:(

seal

Ей това нещо:

http://wdc.com/en/products/products.aspx?id=280#wd2g

вързано с един добър рутер и цепи мрака, да не казвам, че диска вътре е същият, какъвто слагат и в тайм капсулите...

Днес пуснах един такъв в офиса. Приятен и удобен интерфейс, много възможности!!!
Тайм Машината го позна от раз, дето се вика от уестърн диджитал са направили този ЛАН диск да разботи най добре с Мак и айфон и айпад...
Има си собствен облак, има си апликации в епъл стора за гледане на снимки, видео, музика - директно от диска.
Има си айтунс синхронизация и да работи с него...

Като се замисля... май е по функционално от капсулата, само дето няма ябълка отгоре ;)

netizen

С 1 или с 2 диска го взема? И от къде?

bobiikonomov

Диска в Тайм Капсулата може ли да се раздели на две?

Някой знае ли как става разделянето ?
MacBook Pro 13"

seal

Взех го от АРДЕС, с 1 диск, има и версия с 2 диска, която работи в РАЙД 1 режим - огледален, с една дума - желязна гаранция за сигурност на данните...

Тази кутийка, която струва точно 1/2 от цената на тайм капсулата... в един момент се оказва с точно същите, че и по големи възможности /с изключение на рутер частта/...

Тайм капсулата е с 2 ТБ уестърн диджитъл ГРИЙН! диск вътре, същият... обикновен сигурно... има го писано в нета на достатъчно места...

Лично аз искам тайм капсула, защото всичко е в едно устройство... и има добраз съвместимост.
Е, днес видях, че съвместимостта вече не е проблем, дори някак си ми се стори по гъвкаво с възможността за клауд и стрийминг... в сайта е описано достатъчно.

Записа на този диск през един стар суич беше около 7-8 МБ/сек., после вързах диска за макбука и засякох четене... 57 МБ/сек. И това не на един голям файл, а на директория със снимки... ами, изведнъж взе да ме устройва това...
Утре си чакам гигабитовия суич, 8 портов за 57 лева... Ще направя още малко тестове...

Ами аз взех малко по малко да се отказвам от идеята за 600 левова тайм капсула...

Имам няколко хард диска, използвани за архиви само, на малко часове... от 200 до 500 гигабайта, мисля да ги продам, ако някой иска да ми пише ЛС...

KurtiMakarov

#58
Ще пиша тук,за да не отварям нова тема!
Има проблем с TimeCapsule,след последния Update до 7.6.8

Всичко работи нормално,докато опитам да отворя папка с по голям размер и всичко се размазва,в буквалния смисил.Но акоотворя съсщата папка пред телефона или таблета няма проблем,проблема е само през компа.


https://youtu.be/il228TPOW8w