Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 04:21:50

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 637
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 143
Total: 143

143 гости, 0 потребители

Time Capsule и системата у дома?

Започната от seal, 17-01-2012, 11:57:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

seal

А за тайм капсулата след четене в най-различни форуми стигам до простото заключение, че е добре да я има заедно с РАЙД 1 масив на отделен НАС сървър 
Последно четох няколко фотографски теми из фото.нет-а и т.н. и там хората, които са загрижени за сигурността на фотографиите си са стигнали до заключението, че Тайм Капсулата е задължителна заради самото удобство и функционалността, а на определен период от време включват един огледален райд НАС сървър и мятат всичко там  :)

Няма лабаво...

Кой продава тайм капсула сега... да видим :)

faire

#16
Продаваше се наскоро във форума, от миналата генерация май.. И беше добра цена, но дали някой я е отнесъл не знам..
Иначе трудно ще си намериш втора ръка у нас. Тия машини са много здрави и хората вземат ли си веднъж, не се разделят с тях.. Ако имаш познат в САЩ, помоли да ти прати или донесе ако ще си идва. Можеш рефърбишд бройка да намериш в епъл стора. Или някоя втора ръка от ибей - моята така я взех.. 2тб ми излезе около 340 лв + ~50лв доставка от САЩ и малко мотане по митниците +3-4 лв такси.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.


Wizi

Цитат на: seal - 17-01-2012, 18:16:10
А за тайм капсулата след четене в най-различни форуми стигам до простото заключение, че е добре да я има заедно с РАЙД 1 масив на отделен НАС сървър 
Последно четох няколко фотографски теми из фото.нет-а и т.н. и там хората, които са загрижени за сигурността на фотографиите си са стигнали до заключението, че Тайм Капсулата е задължителна заради самото удобство и функционалността, а на определен период от време включват един огледален райд НАС сървър и мятат всичко там  :)

Каква точно супер-функционалност предлага Капсулата пред останалите рутери?
Каква би била разликата между нея и един читав рутер със закачен към него USB сторидж?

Един самичък хард диск би бил последното нещо, което ще му гласувам доверие.

Изобщо толкова бързо я заменям за рутер и USB хард към него за една мизерна част от парите, които Епъл искат, че направо не бих се замислил.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

seal

Ако имаш Тайм Капсула - продай ми я :)

Wizi

Съжалявам. Нямам и определено нямам дори желание да я имам  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

seal

Смятам да експериментирам с тази конфигурация...



и един УСБ диск вързан към този рутер...

Мисля си, че хардуерно е 99% същото, само дето няма отхапана ябълка и не е в една бяла обща кутийка, което пък си има своите предимства...

А и надали тайм капсулата може да се мери с този рутер....

faire

Капсулите са много по-надеждни относно стабилност. Няма нужда от рестарти. Просто ряботят. Това е и най-голямото им предимство. А че за "пускане на ВиФи" ще ти свърши работа всичко, да ще ти свърши. Ти избираш дали да правиш рестарт няколко пъти дневно с 40 левов рутер, 1 път дневно с 150-левов рутер или 1 път месечно (е дори и по-рядко) с капсулата. Това че няма отхапана ябълка е ясно, че не е сериозно. Друг е въпросът тоя хард като му го боднеш къде ще стои той, колко пространство имаш наоколо и как като цяло ще стои естетически. Но това са си твои приоритети и ти си избираш. И аз правих сравнение преди да взема капсулата. Виках си аджеба, не мога ли да си взема някой линксис двубандов с усб вход и отделно един 2тб диск. Е оказа се, че като направих сметките, капсулата излезе на същата цена. Това е главно поради факта, че и в момента цените на хард дисковете са ненормално високи и не се знае кога ще се стабилизират..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

dcc

Цитат на: seal - 21-01-2012, 01:11:04
А и надали тайм капсулата може да се мери с този рутер....

Може,може и  още как.С подобен рутер имах трансфер около 1-1,5мб/с на 2 метра от него.
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

seal

Почти съм сигурен, че не сте прави освен за едно - естетическата страна на въпроса... Да, тайм капсулата е красива... но за всичко останало не мога да се съглася.

За какъв рестарт говорите?
Точно с този рутер на ТП-Линк и дд-врт фирмуера не знам кой рутер може да се мери... моя работи повече от година, а за рестарт и забиване е ъпсурдно да се говори. Самият той си следи състоянието на процесора и го рестартира сам при евентуални проблеми. Аз по надежден и с възможности рутер друг не съм виждал...
Също така нямам голямо доверие на диска, който е в тайм капсулата. Може би едни от най-обикновенните ... изобщо не може да се мери с един сървърен диск, изведен на проветриво място.
А за цената изобщо не трябва и да се съмняваме.
Тайм капсулата е 600 лева в България, 500 от частните търговци или 450, ако си я доставиш сам и избегнеш 8% сейл такс.
ТП-Линка струва 100 лева, дискове има от 200 до 300 лева, така че си на не малка кирия и на много по добра надеждност според мен.
Фен съм на епъл, имам макбук, айфони, айпади... но специално за тайм капсулата съм с особено мнение :)

dcc

Цитат на: seal - 21-01-2012, 12:01:34
Аз по надежден и с възможности рутер друг не съм виждал...

Малко офф-Linksys WRT54GL с tomato или dd-wrt :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

seal

Линксиса ми паднаха малко в очите... в сравнение с ТП Линка...

dcc

Цитат на: seal - 21-01-2012, 12:25:06
Линксиса ми паднаха малко в очите... в сравнение с ТП Линка...

Mercedes vs. Hyundai  :)) Щегата настрана,но 54GL е 10 годишен модел(ако не и повече),който въпреки годините си и липсата на екстри като N стандарта се справя доста по-добре от "съвременните" си братя.
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

Wizi

Цитат на: dcc - 21-01-2012, 10:46:43
Може,може и  още как.С подобен рутер имах трансфер около 1-1,5мб/с на 2 метра от него.


Може, но аз не с подобен, а точно с този рутер, не на 2, а 10м правя по 7-8мб/с трансфер. Постоянен, не говоря за пик.

Този модел е жесток. Комбинацията от него и външен хард то дава доста богат избор на екстри

Сравнението на faire за това колко често се рестартират ритери от различен зенови клас е....... нелепо. Този точно TP-Link (TL-WR1043ND) го притежавам от вече 3 месеца и нито веднъж не ми се е налагало да го пипам. Обещавам да ви държа на течение когато се наложи първият му рестарт за да заспите спокойно най-сетне :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Metal

Мисля че пропускате нещо, и то не е скоростта на мрежата, а проблема USB шината и процесора на тези рутери.

Wizi, закачи USB хард и сподели какви са скоростите, моля те. Защото не вярвам, че можеш да вдигнеш 20-30MB/s колкото е скоростта на USB 2

Аз с моя Linksys E4200 (който не е никак евтин) правя ~5MB/s при закачен на него USB хард, което според мен е недостатъчно и двойно по бавно от NAS достъпен през wifi.

Много по добро решение е NAS + свeстен рутер, но така цената идва над тази на таймкапсулата - без да имаме преимуществата на лесното конфигуриране и истински AFP сървър.