Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-04-2024, 22:42:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: RaymondRic
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 104
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 91
Total: 91

91 гости, 0 потребители

Пушене ?

Започната от houslex, 05-12-2011, 12:47:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Lycan

Tapatalk не показва подписи :)

Vancuver

А ако си наредя "магистралите" капака - проблем ли е? :D :D :D
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

konstant

Натрупва се мазен, кафяв катран, който е много проводим и елетрониката изгаря! На моя позната телевизорче, което седи в малка кухня с няколко интезивни пушачи не искаха да и го обслужат гранционно за трети път и и обясниха точно това. Казаха, че гранционно нямат никаква вина заради катраният нагар, заради който гърмят компоненти.

gubby_j

Всичко изписано до тук са абсолютни глупости, от технически неграмотни хора.

bboyg

Ами давай, просветли ни  ::)

gubby_j

Относно тютюневия дим мога да кажа , че всичко изписано по темата са пълни глупости.

А относно това което вреди на вашите Макове и не само на тях а и всичко,което е електроника факторите на 98% са основно 3:

* Мокрене във всичките му форми и варианти

* Изтърване,падане удар и деформиране

* Дефект основавайки се на небрежност,немърливост и неграмотност от страна на ползвателя ( само като пример - отрязах онази кутийка дето влиза в контакта и за кабела с жака вързах един щепсел Шуко, ама като го включих в контакта нещо стана и гръмна и т.н.т :) )

Само казвам че съм професионален сервиз за мобилни устройства, а не някой самодеец и повече не ми се спори и обяснява.

Много поздрави на всички пущачи и аз съм такъв и не мога да преброя на пръстите на ръцете си и краката си заедно, колко PC-ta съм имал от 15 години насам и слава-богу от цигари не съм имал умряла машина, от напиване и халба с бира - ДА - несъмнено.

Поздрави на всички и дерзайте,четете, и по усърдно наблегнете на практиката, а не на философията и изхождайки от това че сте непушач и миризмата и тютюневия дим ви дразни и хората които пушат -  Няма да ги откажите да не пушат , а и да искате те няма да ви чуят.

За Здравето на Обонянието си - Куупувайте Компютри от Непушачи.


:)

HQ

Още един любител на главни букви ала-където-ти-падне-или-досере-сетая! Този пък допуска правописни грешки, спи спокойно bluesky!

bboyg

Като споменахте немърливост и ниска техническа грамотност, искам да вметна максималната малоумщина на която съм бил свидетел. Една женица докара лаптоп в който бе успяла да натъпче флашка в едно от USB-тата наобратно! Колко ли не се мъчихме после с колегите да повторим видяното - е не можахме. Гений, или супер сила? Въпроса още е актуален :)

HQ

Бъди истински мъж! Изтръгни добре завинтен VGA кабел от порта на дъното! Докажи своята сила, мощ и второетажен вакуум! СЕГА!!!

pichaga933

Мак , РС или ЛЦД/ЛЕД телевизор не може да се гътне от тютюнев дим, ползвателя му може, но това е друга тема.  Причината за горното е, че платките на всички изброени устройства се ЛАКИРАТ, Тоест няма голи писти!!!, да не споменавам колко устройства с дебел пласт кафеникав тютюнев гмеч и върху него дебел пласт китеник от залепнали власинки, косми, нокти и какво ли не, който се лепи върху него успешно съм почистил от тях. НИКОГА  не съм успял да премеря каквато и да било проводимост при съответните  добавчъни "материали".

Във всеки  ГАРАНЦИОНЕН сервиз ПЪРВО се гледа дали може устройството да бъде отписано като НЕ ремонтируемо по някаква причина, поради голямата натовареност на колегите от и без това безкрайното количество фабрични дефекти.

Най-зловещия ефект, който съм виждал от тютюнев дим/ гмеч по платка е корозирането на контактните площадки на елемнтите, но даже не до там ,че да  предизвиква прекъсване а Ситуацията беше забележително трагична на вид преди почистването.

Поливането на Устройство с кока кола, вино, Газирано вино итн , киселинносъдържащи течности, ако бъде овладяно- изсушено  моментално и устройството е било изгасено в случая, НЕ спира процеса на корозия и може да бърдат изядени контакни повърхости!!!


Голямата влажност на въздуха-пара, особенно кухненска пара , може да убие успешно и чисто ново устройство, Никотиновия слой, най-много би го ПРЕДПАЗИЛ !!!

Измервал съм разни капацитивни свойства на така събрала се гмеч, но в най-лошия случай се шашака леко част от електрониката и се оправя с почистване, никога не съм срещал изгорял Елемент, по такава причина.


Колегите Дето са го правили тоя Телевизор, кухненския , спокойно е могло да теглят една ръка лак на спрей след първото чистене ако са били убедени, че никотина е проблема, но не са, защото той НЕ Е проблем.
Водата в повечето случаи си води до изгаряне на активни елементи отмах.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

konstant

Вероятно и парата (която си е задължителна в една кухня) да е оказала своето! Не знам аз не съм специалист-така казаха техниците пред мен. Видях и каква мазна жълтеникава гнус имаше полепнала навсякъде. Твърде възможно е катрана с конденза от готвенето да е причината? Все пак мисля си че има някаква доза истина в проводимостта на катрана. Може някои от елементите на телевизорчето да не са били лакирани?