Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 15:38:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 134
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 110
Total: 110

110 гости, 0 потребители

Пушене ?

Започната от houslex, 05-12-2011, 12:47:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

houslex

Здравейте :)

прави ми впечатление че в магазина на форума, когато се продава машина, често се отбелязва че в помещението не  се е пушило.

Защо това се счита за предимство ? На кое вреди цигареният дим и как ?


shaman

Там където се пуши - белия iMac става жълт.
И си остава жълт дори след сериозно чистене :(

pravdo

Освен това цигарата върви с кафе и рискът клавиатурата да е заливана е голям,
както и пепелта изтръскана върху нея. Катрана от цигарите се полепва по вътрешността
на компа и води до повреди подобни на силикозата и други белодробни заболявания.

Вреди и на ползващия Мака и околните.

:police:
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

daniel

Отделно "опушен" компютър мирише отвратително на цигари...
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

hyankov

Мисля, че в някой от feed-овете на MacRumors или по другите подобни сайтове бях попаднал на случка как отказват на една американка да й подменят гаранционно iMac-a, защото нещо му било изгоряло покрай цигарения дим и някакви налепи. Оказва се, че компютъра го е взела за сина си, който действително пушел в помещението, където е машината. Не си спомням изхода от историята, но ми направи силно впечатление.

houslex

*баси майката! :) Всичко пожълтява а? ... Усещам как ще му слагам калъФката, когато не го ползвам.

fpyyh

В щатите отказват да сервизират компютри на пушачи, защото те запазват никотин и други отровни вещества и при отварянето си излагат техниците на тях - нещо, което е неприемливо според някои компании.

Втория проблем е финият прах, който покрива чиповете. Доколкото знам е възможно да се зарежда от статично електричество и да доведе до неприятности.

Третото е чисто механично, отварял съм компютър на човек, който пуши и такъв от съседното бюро, на непушач. Разликата потресе и мен, а аз винаги съм склонен да обвиня цигарите за всяко зло. Общо взето, инсталирани едновременно машини, еднакъв модел, на 3-4 метра разстояние, едната изглеждаше леко мръсна, а другата - все едно не е чистена от 3-4 години. Неприятен, леко мазен прах, който покриваше всички повърхности, пречеше на вентилаторите и тн.

RedBlood

Уау! Доста интересна тема. Никога не съм предполагал, че пушенето може така да вреди, не само на хората ами и на техниката ! :police:

Lycan

Ако няма пепел, катран и бъркалки от кафе, огледайте за солетки, сиренце, медец или хлебарчици

prOMiNd

Ами даже и да си пушач, просто не пуши в стаята, в която се ползва техниката.
Има си тераси за тая цел.
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

georgekodinov

Друг ефект е че като се пуши пред монитора естествено се издиша срещу екрана. И като резултат много бързо се натрупва един жълт слой който намалява яркостта и променя цветовете.
И като си изчисти човек екрана чак блести на очите :)
Това си спомням от времето когато пушех.

Иначе напълно подкрепям колегата че дори и да сте пушачи е по-добре да не пушите в помещението в което работите. Човек като седи пред компютъра просто не се усеща как вървят цигарите.

arnold

Устройствата, които са работили в задимена среда не са "щастливи" и не работят добре:)
Real Mac mini

jicata

Димът има лоша карма, доказано е!

bajgosho

Баси! :)))) Вие полудяхте бе! :)))

HQ

Аз пък предлагам да се забранят линковете в подписите барем намалеят тия кретени мръсни