Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 16:40:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 116
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 91
Total: 93

91 гости, 2 потребители (1 скрит(и))
walker007

MacOS 10.7 Lion

Започната от Adamov, 05-06-2011, 19:01:42

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

deezel

Не говорим, виж подписа на потребителя, който пита за Lion.
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

Papiloti

 Прав си, sorry! :-)

Паметите днес са толкова евтини, че е по-добре да се слага 8GB...

По-вече памет и по-бърз диск са главните средства за по-бърза работа на системата
MacBook Pro 17" 2.93GHz/8GB/500GB (7200), iPhone 3GS 32GB white; Mac OS X 10.7 Lion

If at first you don't succeed, skydiving is not for you

godo

Цитат на: deezel - 22-07-2011, 11:08:42
@godo, и при теб насичането е заради двата ти монитора. Моят iMac е със същото видео и само с един 1920 x 1200 работи супер. MBP по същия начин - на 1280 х 800 са съвършено плавни, но, като свържа външен монитор, има минимално насичане. Пробвай фикса, който постнах по назад в темата, след него насичането почти не се усеща (освен ако нямаш адски много отворени прозорци). Минито ти е със същия видеоускорител като моя, ще подейства.

;D Мерси много. Доста по-добре е. Тези руснаци са луди  :o
Mac only

BuSteR

Самата OS движи по-бързо от SL, но все още е пълна с бъгове, най-неприятния за мен, от които Screen Sharing - това с multiuser sharing-а е ок, но с който и да било VNC клиент при опит за login отвежда до екрана с User и Pass и до там не може да се напише паролата. С iTeleport през iPhone става, но с ауторизация Mac не VNC и пак е бъгаво, спира да работи разчовъркаш ли нещо.

mano

Моята карта е Intel X3100 и леко насича. Дали има фикс и за тази карта ?

maculas

Цитат на: mano - 22-07-2011, 15:54:55
Моята карта е Intel X3100 и леко насича. Дали има фикс и за тази карта ?

Моята също, до сега не съм намерил вариант да оправим проблема. :(
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

nikoncho

Здравейте,
бая дълга тема и може да съм пропуснал някой и друг пост.
Имам макбук унибоди на който лъвчето тръгна без проблем, но на iMac а нещата не са розови...
Проблема е следния: като тръгне и индикаторите на процесора показват много усилена работа (най-вече mdworker)
Много трудно работи дока - в смисъл не излиза автоматично не се показват анимирано програмите когато се движи мишката и като цяло малко по-трудно захапва...

странното е, че параметрите като мощност са по-добри от на малкия лаптоп, тоест 2,4 срещу 2 гхз процесорои (паметта е еднакава по 4 гб, но с тази разлика, че на iMaca е 666 а на лаптопа е 1067 като скорост)

Ще съм благодарен за съвет

Metal

mdworker е процес на Spotlight, т.е. зает е с индексация.
Изчакай го да свърши и всичко след това ще е наред.
Можеш да му кажеш да не индексира определени директории ако желаеш, като например десетки хиляди raw кадри  ;)  (става от Preferences -> Spotlight -> Privacy)

anefi_90

Огромен проблем, както си разглеждах документите и всичко си вървеше гладко и безпроблемно, изведнъж всички "анимации" започнаха да насичат ужасно, coverflow,quick look,expose,launchpad,mission control,spaces, дори и дока.. минимизиране на прозорци и т.н, отваряне на папка, всичко е на кадри, дори когато местя някоя папка има лаг, и това при процесор натоварен на 5-6 % и 3 гб свободна рам. И със SL ми се е случвало подобно нещо, но изчаках един ден и се оправи, а сега не виждам никакви признаци че ще се оправи вече 2ри ден е така.
Някакви идеи как може да се оправи ? :/ Ако има значение lion'a съм го инсталирал ореди 4-5 дена.

ПП: не е заради mdworker:)

dreben

Здравей,
Имах абсолютно същия проблем при СЛ. Получаваше се от една програма за "Караоке", която явно беше бъгава. Инсталирах я на още 3 компа и ефекта беше същия. Деинсталирах я и си разреших проблема, но не ми върнаха парите ;D
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

uriah_heep

За всички, които желаят да имат Mac OS
X Lion, Ще бъде пуснат на USB Flash. Справка htpp://macpages.me

http://macpages.me/blog/news/1692.html-дирекно по темата. Руснаците пак са преди нас!
Cordially yours

Uriah Heep

HQ

ошибка  ;D махни тирето!
така или иначе едва ли ще ми потрябва ... е,ще си поиграя повечко ако ми изгори харда ама така или иначе след месец го сменям.
Я кажете има ли начин да се подкара тайм машината със бекъпите от преди,защото са ми леко важни и съм ги пазил доста време или трябва да затрия sparcebundle-а и наново?

anefi_90

Цитат на: dreben - 24-07-2011, 23:21:34
Здравей,
Имах абсолютно същия проблем при СЛ. Получаваше се от една програма за "Караоке", която явно беше бъгава. Инсталирах я на още 3 компа и ефекта беше същия. Деинсталирах я и си разреших проблема, но не ми върнаха парите ;D

Леле, ще полудея, имах подозрения че е от autocad, махнах я и пак си е същото, никой друг ли няма подобен проблем ?

Papiloti

Цитат
Леле, ще полудея, имах подозрения че е от autocad, махнах я и пак си е същото, никой друг ли няма подобен проблем ?

Кои процеси в Activity Monitir натоварват процесора и колко го товарят?
MacBook Pro 17" 2.93GHz/8GB/500GB (7200), iPhone 3GS 32GB white; Mac OS X 10.7 Lion

If at first you don't succeed, skydiving is not for you

anefi_90

Цитат на: Papiloti - 25-07-2011, 20:27:42
Цитат
Леле, ще полудея, имах подозрения че е от autocad, махнах я и пак си е същото, никой друг ли няма подобен проблем ?

Кои процеси в Activity Monitir натоварват процесора и колко го товарят?

Проблема е че процесора не е натоварен изобщо, най много ресурси в момента ползва pokerstars 10% cpu и safari м/у 7-10% се мени, дори когато нищо не е включено пак си го има този огромен лаг, още с включването на лаптопа.