Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 02:18:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 131
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 122
Total: 123

122 гости, 1 потребител
walker007

MacOS 10.7 Lion

Започната от Adamov, 05-06-2011, 19:01:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

maculas

Цитат на: deezel - 21-07-2011, 18:45:10
на моя iMac с NVIDIA 9400 анимациите, особено при Mission Control бяха доста лагави. След прилагането на стария фикс (с премахването на HardwareGraphicsControl Extension-а) се върнаха към съвсем леко насичащото ниво от Snow Leopard. Това вероятно се дължи на факта, че използвам още един 1920 х 1200 дисплей, заедно с този на iMac-а, и картата леко се поизпотява. Когато изключа втория дисплей, анимациите са съвършено плавни, а на MacBook Pro-то ми са още по-съвършени. :D Явно работната резолюция оказва някакво влияние, пък и 9400 и нейните драйвери са пословично известни.
Всичко друго е супер, новият интерфейс ми допада в пъти повече от старив, започнах дори да свиквам с иначе гадната ленена текстура, която е нявсякъде. Повечето приложения стартират осезаемо по-бързо (64-bit iTunes ftw). AirDrop е много удобна функция и работи много бързо, особено между два Мака с n поддръжка. За съжаление не мога да се възползвам от Full Screen Applications, тъй като вторият ми дисплей просто се покрива с едно 24-инчово парче лен. :D На MBP обаче е приятно, особено в Safari и Aperture.
Новото Safari е супер, яде по-малко RAM, бързо е почти колкото Chrome, жестовете (особено напред-назад, макар да показва скрийншотове за няколко секунди, преди да зареди страницата) са много приятни, липсват ми само System-wide back & forward, но съм сигурен, че ще ги добавят. Ще пробвам и с Better Touch Tool довечера. Скролването в Safari е доста насечено и на двата ми Мака, а отскачането - още повече. В Chrome също, макар там да няма отскачане. Вероятно ще има фикс. Счупиха ми се повечето жестове в Reeder, за съжаление.
Според мен удобствата в Lion не могат да се усетят, ако работиш с мишка. Взех си Magic Trackpad и съм адски доволен, просто се родих. Бях много скептичен, но тракпдаът буквално ме остави с паднала долна челюст, отдавна не съм бил толкова впечатлен от периферия. Сега направо ми е кофти с тракпада на бука.
Като цяло ъпгрейдите минаха идеално и на двата ми Мака (като изключим скоростта на сваляне вчера), не съм чул и по-сериозни оплаквания отнякъде. Очаквам фиксове до няколко седмици, но, като цяло платформата е изклчюително стабилна. Почти не усетих, че преминавам към нова версия (в добрия смисъл).
Няколко неща, на които се натъкнах, надявам се да се полезни за вас:
Library директорията се достъпва от Go менюто на Finder, но само, докато задържате Option/Alt.
Дисковете се достъпват само от Go менюто, не са изнесени по подразбиране в сайдбара.
Ако случайно сте били подредили някои от системните си приложения в папки, Lion няма да ги замести с новите им версии, а ще ги запази. Така се оказах с по две бройки от iChat, iTunes, Image Capture и др. в Launchpad. Препоръчвам преди ъпдейта да хвърлите всичко в Applications, а след него да ги организирате в Launchpad (стига да имате моята мания).


Я ми кажи за тоя фикс. Стана ми интересно нещо. :D
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

deezel

Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

Vladess

Абе сложих Лайъна и всичко си върви супер но има проблем нещо много вдига градусите от време на време :?
Macbook Pro (mid 2009) 15" 2.53 GHz / 4 GB

IPhone 3G 16 GB firmware 3.1.2

carrot

Напиши някакви числови стойности за температурите.
При мен с MBP 13 базов модел 2011 и при използване на Сафари с 4 таба, музика от iTunes и мейл клиент (в бекграунд) стойностите в Lion са:
Батерия: 40
CPU (ядро): 60
HDD: 33
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

Wizi

Цитат на: PeterS - 21-07-2011, 19:35:42
Точно за 10.7 говоря. Цялото това GUI на практика води до едно DMG...

Къде се намира то, че нещо не можах да го намеря...? Ако не е тайна, де :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Lycan

Show Package Contents :)

но дори и сваленото да запишеш както е, пак бутва и започва инсталация

peerless

Интересно, не виждам никой от хората с по-стари буци да се е оплакал че не му работи Sys Pref -> Trackpad -> Secondary click ... ще изчакам... :)

Яката излагация е тая версия, дано да пускат по-скоро фиксове... как да дам пари за нещо не работещо... определено се надявах че 11А511 не е финалната версия...
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

traian_james

Ами, аз нямам проблеми със secondary click, аз съм с macbook early 2008.
Дразни ме, че от quick time не мога да си пусна филм на full screen на extended монитор.
И някой знае ли къде има новите версии, пригодени за Lion, на Pages, Numbers, Keynote?
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

deezel

При мен се свалиха автоматично през Software Update.
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

anefi_90

#189
Имам питане, някой забелязал ли е right clicka да му е по-бавен ? На 10.6, моментално се появяваха опциите при натискане на дясно копче, а сега има известно забавяне, което много ме дразни. Също така не мога да си настроя жеста с трите пръста за страница напред - страница назад (най-вече при браузърите го ползвах)

ПП: това с пръстите се оправи :Д

Vancuver

Това става заради опцията "smart zoom" - double tap with two fingers. И като цъкнеш с два пръста системата изчаква - ако не повториш - пуска right click menu, ако повториш - мащабира екрана (т.е. zoom-ва).

Иди в System Preferences -> Trackpad -> Scroll & Zoom -> Smart zoom - махаш отметката. Така ще ти се пуска веднага right click menu-то. ;)

-------

За страниците.
System Preferences -> Trackpad -> More Gestures:
  - Swipe between full-screen apps -> правиш го да е "Swipe left or right with four fingers"
  - Swipe between pages -> правиш го да е "Swipe left or right with three fingers"
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

anefi_90

Благодаря много за бързия отговор, знаех си че не си въобразявам!  ;D

hafte

Firefox Back/Forward се оправи след промяна на настройката на тракпада.

Swipe between pages - от 2 на 3 пръста.
Mission control - от 3 на 4 пръста

Wizi

Цитат на: Lycan - 21-07-2011, 23:25:00
Show Package Contents :)

Не ми разбирате въпроса... не какво да го правя, а къде се намира това DMG с инсталацията :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

anefi_90

Също така нормално ли е на macbook pro 2,53 ghz c2d, 4gb ram, 256 geforce 9400m да насичат някои от анимациите ? Като launchpad, app explose и поянкога mission control'a ?